У Логвинського пробували змінити неугодних прокурорів через Печерського суддю, який незаконно закривав справу Бахматюка
07.08.2020   //   598 Переглядів

Захисник колишнього народного депутата Георгія Логвинського хотів через суддю Печерського райсуду м. Києва Вячеслава Підпалого зобов’язати Генерального прокурора Ірину Венедіктову змінити групу прокурорів у справі «Золотого мандарина», яку розслідують НАБУ і САП.

Адвокат Кирило Казак, який діє в інтересах Логвинського, поскаржився на бездіяльність Генерального прокурора, яка не розглядає їхнє клопотання про заміну групи прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, які здійснюють нагляд у цій справі, на інших прокурорів. Як свідчать дані Печерського райсуду, розгляд скарги мав відбутися 6 серпня.

Однак, за даними джерел «Наших грошей», адвокат з невідомих причин відкликав свою скаргу, відтак суд її не розглядав. Відомо, що до суду з’явився один із прокурорів САП, який веде справу «Золотого мандарина».

Відзначимо, що справи НАБУ підсудні виключно Вищому антикорупційному суду (ВАКС). І інші суди не можуть приймати до розгляду та розглядати клопотання та скарги у кримінальних провадженнях щодо злочинів, які віднесені до підсудності ВАКС. Це встановлено Апеляційною палатою ВАКС, яка 29 липня скасувала ухвалу того ж слідчого судді Печерського райсуду Вячеслава Підпалого за аналогічною скаргою адвоката одного з підозрюваних, але в іншій справі НАБУ – т.зв. «справі Бахматюка».

Йдеться про скаргу адвоката Дмитра Лошакова в інтересах екс-голови правління «VAB Банку» Дениса Мальцева, який теж поскаржився на бездіяльність Генпрокурора і у червні цього року отримав в Печерському райсуді ухвалу про закриття справи про заволодіння посадовими особами «VAB Банку» 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Нацбанком.

Аналогічно через Печерський райсуд адвокат судді Окружного адмінсуду Києва Євгена Аблова поскаржився на бездіяльність Генпрокурора і 4 серпня отримав ухвалу (на цей раз судді Сергія Вовка), якою Венедіктову зобов’язано гучну справу по суддях ОАСКу забрати у НАБУ і передати іншому органу досудового розслідування.

Нагадаємо, у справі «Золотой мандарин ойл» група осіб, у тому числі колишні Урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини і екс-перша заступниця міністра юстиції, підозрюються у заволодінні та легалізації 54 млн грн з держбюджету. Підозри отримали шестеро осіб. Усі ці підозри Вищий антикорупційний суд визнав обґрунтованими.

Оскільки одним із контролерів «Золотой мандарин ойл» вважається екс-нардеп Георгій Логвінський, українські правоохоронці надіслали до ЄСПЛ запит про зняття з нього імунітету, який він має через свою дружину, що є суддею ЄСПЛ. Однак 6 липня ЄСПЛ відмовив.

Це рішення викликало низку заяв адвокатів і правозахисників, які останні роки активно підтримують екс-нардепа. У свою чергу в НАБУ наголосили, що це рішення ЄСПЛ стосується виключно Логвінського і фактично унеможливлює повідомлення йому про підозру до позбавлення імунітету. Водночас, досудове розслідування стосовно решти шести учасників схеми триває.

Варто також нагадати, що навесні 2019 року, коли справа «Золотого мандарина» вийшла на фінішну пряму, керівник САП зненацька замінив процесуального керівника у цій справі. У подальшому після зміни керівництва Генеральної прокурори у справу повернули групу, яка вела справу і продовжує займатися нею до цих пір.

Раніше у 2018 році на т. зв. «акваріумних плівках» з кабінету керівника САП було зафіксовано, як Назар Холодницький гарантує Георгію Логвинському, що контролює справу щодо нього.

Детальніше про кримінальне провадження читайте у матеріалі «Справа Логвинського». Як держава заплатила замість Ахметова».