Харківська ОДА знизила завищену на 12% ціну автобусів Атаман від чоловіка податківиці
02.08.2020   //   395 Переглядів

Департамент науки і освіти Харківської ОДА 28 липня за результатами тендеру замовив ПП «Автомобільна компанія «Укравтоснаб» автобусів на 42,40 млн грн. А потім зменшив вартість договору до 37,80 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До 28 серпня, тобто за місяць у школи області поставлять 18 шкільних автобусів Ataman D093S4 Євро 5 виробництва АТ «Черкаський автобус» у 2020 році. Вони матимуть 26 пасажирських місць, одне місце і підйомник для колісного крісла та кондиціонер водія.

За підсумками аукціону ціна угоди склала 42,40 млн грн., або 2,36 млн грн. за автобус.

Наразі у відкритих джерелах такі автобуси на 12% дешевші – 2,10 млн грн. А в квітні освітяни Львівської ОДА замовила їх іншій фірмі на 14% дешевше – по 2,07 млн грн.

Однак у день підписання освітяни Харківської ОДА зменшили ціну угоди додатковою угодою на 12% – до 37,80 млн грн. При цьому кількість та якість товару не змінилась.

Таким чином, знижена ціна автобуса для Харківщини склала 2,10 млн грн., що дорівнює нинішнім ринковим цінам і трохи вище від квітневої тендерної ціни для Львівщини.

Гарантійний строк – два роки або 100 км пробігу, а строк оплати – 30 банківських днів.

Початкова ціна угоди була на 4% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 44,20 млн грн.

Конкурентами переможця були ТОВ «Люмікар» Олексія Геніна із такими ж автобусами Ataman D093S4 та ТОВ «ТД «Еталон Авто» з автобусами Еталон А09117Ш-0000031.

Харківська «АК «Укравтоснаб» належить Сергію Волошенюку, а керує нею Олександр Зезюлін. Раніше Олександр Зезюлін володів однойменним ПП «Укравтоснаб», доки засновницею фірми не стала Ольга Волошенюк – імовірна мати Сергія Волошенюка, прописана з ним за однією адресою. Крім того, його дружина Ірина Волошенюк відома як заступниця начальника управління Головного управління ДПС у Харківській області.

Загалом із листопада 2016 року переможець отримав підрядів на 186,92 млн грн.

Із 2011 року 80% акцій виробника Атаманів «Черкаський автобус», який раніше належав Петру Порошенку, записано на ТОВ «Компанія з управління активами «Ізі Лайф» Вікторії Соколової-Білоус та кіпрської «Закнакс Трейдінг Лімітед» трьох громадян Белізу.

Порошенко володів «Черкаським автобусом» через корпорацію «Богдан». У 2009 році він віддав автомобільний напрямок бізнесу своєму давньому другу та партнеру Олегу Свинарчуку, який у 2011 році й переоформив автобусний завод на «Ізі Лайф» та офіційно вивів його зі складу корпорації «Богдан».

Після обрання Порошенка президентом України у 2014 році, Свинарчук змінив прізвище на Гладковський (по матері) і очолив Міжвідомчу комісію з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю, а згодом вже у статусі першого заступника Секретаря РНБОУ контролював увесь оборонно-промисловий комплекс.

Його син Ігор Гладковський з друзями фігурував у скандалі в «Укроборонпромі».