Після звільнення Терентьєва АМКУ знову почав викидати досвідні заточки Укравтодору
28.07.2020   //  

Адміністративна колегія Антимонопольного комітету зобов’язала Службу автомобільних доріг у Луганській області внести зміни до тендерної документації у тендері на поточний середній ремонт дороги державного значення Т-13-16 очікуваною вартістю 226,46 млн гривень. Про це стало відомо з рішення за скаргою ТОВ «Євро-Буд Компані», опублікованого у «Прозорро» 24 липня.

За словами скаржника, у своїй тендерній документації Замовник неправомірно обмежив досвід виконання аналогічних договорів лише дорогами державного значення, що не дозволяє компаніям, які успішно ремонтували дороги місцевого значення, взяти участь у даній закупівлі. Згідно з технічними правилами ремонту та утримання доріг загального користування, не існує жодної різниці чи обмежень між ремонтом дороги місцевого та державного значення.

«Враховуючи вищевикладене, різниці між автомобільним дорогами загального користування державного значення та автомобільними дорогами загального користування місцевого значення, в області виконання робіт/надання послуг з поточного середнього ремонту або капітального ремонту, або будівництва автомобільних доріг загального користування різниці немає», – вказано у скарзі.

Окрім цього, «Євро-Буд Компані» оскаржила визначення у тендерній документації конкретного переліку видів та обсягів робіт, а також встановлення обов’язкового надання 100% від обсягів робіт.

Тендерна колегія Антимонопольного комітету погодилася з доводами скаржника і підтвердила, що встановлення таких умов Луганською САД у тендерній документації унеможливлює подання на тендери багатьох компаній.

«Враховуючи викладене, взяти участь у Процедурі закупівлі зможуть ті суб’єкти господарювання, які мають аналогічний досвід виконання робіт, передбачений документацією, що є дискримінаційним по відношенню до інших суб’єктів господарювання, зокрема, Учасника.  – вказано у рішенні АМКУ.

З початку 2020 року члени Антимонопольного комітету послідовно зобов’язували Укравтодор зносити досвідні заточки 100х85, які регіональні САД прописували у своїх тендерних документаціях. Однак з червня практика АМКУ докорінно змінилася. Колегія під головуванням Юрія Терентьєва почала відмовляти учасникам у задоволенні їхніх вимог щодо усунення дискримінаційних вимог Укравтодору. На початку липня Терентьєва було звільнено.

Фірма «Євро-Буд Компані» створена в Києві у 2017 році юридичними ТОВ «Бізнес пропозиції» і ТОВ «Юрбізнес Консалтинг». Нею тоді керував юрист Валерій Резнік.

Згодом компанію переоформили в Сєвєродонецьку на Вячеслава Журбу з Новоайдара, статутний капітал виріс зі 150 грн. до 1 тис грн., а директором став Євген Скляной. Нині Скляной є і керівником, і засновником компанії.