НБУ відписав німецькому виробнику 4 мільйони євро на нові системи обробки грошей
28.07.2020   //   480 Переглядів

Система BPS M7

Національний Банк України 22 липня уклав угоду з компанією «Giesecke+Devrient Currency Technology GmbH» (Німеччина) про закупівлю автоматизованих систем оброблення банкнот на 3,77 млн євро. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2021 року виробник поставить чотири автоматизовані системи оброблення банкнот BPSM7-4SB-33 у версії BPS M7U з допоміжним обладнанням по 878 тис євро.

Це системи оброблення і знищення зношеної готівки в режимі «он-лайн», призначені для Відділів грошового обігу НБУ, розташованих в Дніпрі, Харкові, Одесі та Хмельницькому.

На монтаж піде ще 204 тис євро, на доставку і страхування – 35 тис євро, на комплект швидкозношуваних деталей – 11 тис євро, на комплект спецінструменту – 7 тис євро.

Договір передбачає аванс у розмірі 50% від вартості обладнання на строк у три місяці.

Закупівлю провели без торгів за переговорною процедурою через відсутність конкуренції з технічних причин. В обґрунтуванні замовник повідомив, що має 18 автоматизованих систем оброблення банкнот BPS1040 виробництва фірми «G+D Currency Technology», поставлених у 1998-2010 роках. Однак їх сервісне супроводження (постачання запчастин, виконання ремонтів) повністю припиниться після 2022 року у зв’язку з завершенням серійного виробництва. Тому з 2023 року Відділи грошового обігу НБУ змушені будуть припинити автоматизоване оброблення і знищення зношеної готівки в режимі «on-line».

Для уникнення цього Нацбанк вирішив купити чотири системи BPSM7-4SB-33 у версії BPS M7U безпосередньо у самого виробника «G+D Currency Technology». Вибір систем пояснили потребою здійснення додаткової закупівлі з метою уніфікації, стандартизації та сумісності з уже наявним технологічним обладнанням, а також технологіями оброблення і знищення готівки та методологічним супроводженням усіх процесів. Зокрема йдеться про оброблення і знищення готівки, роботу з сумнівними банкнотами, статистичну звітність, системи доступу, порядок сервісного обслуговування технологічного обладнання тощо.

Як стверджує замовник, «G+D Currency Technology» має виключне право на продаж, постачання і впровадження систем BPSM7-4SB-33 для центральних банків. За даними Всесвітньої організації інтелектуальної власності, фірма володіє правами на торгову марку BPS, а спеціальною зоною розповсюдження визначено зокрема Україну.

З огляду на це і позитивний досвід співпраці замовник визнав «G+D Currency Technology» єдиною компанією, яка може виробити, поставити і впровадити системи BPSM7-4SB-33.

Німецька фірма «G+D Currency Technology», яка веде свою історію з 1852 року, пропонує технології безпеки у фізичній і цифровій сферах. Зокрема розробляє дизайн та елементи захисту банкнот і виробляє обладнання для їх виготовлення, оброблення та знищення.