Дружина невдалого спонсора Зеленського подалась на першого замголови АМКУ
28.07.2020   //  

Ольга Валеріївну Музиченко подала декларацію кандидата на посаду першого заступника голови – держуповноваженого Антимонопольного комітету. Про це повідомляється на сайті НАЗК.

В відкритих джерелах немає жодної інформації про Ольгу Музиченко у контексті АМКУ, економіки чи юриспруденції. Посада першого замголови АМКУ звільнилась після призначення Ольги Піщанської головою Комітету у липні.

У декларації Музиченко вказано, що її чоловіком є Сергій Миронович Сендзюк.

За даними «Clarity-Project«, у березні 2019 року Сергій Сендзюк пожертвував 500 тисяч гривень на виборчу кампанію кандидата в президенти України Володимира Зеленського. Однак ці гроші йому було повернуто через порушення законодавства. Як встановив суд, Сендзюк на момент пожертви мав податковий борг у розмірі 1,5 тис грн. І тому його оштрафували на 1190 гривень. Гроші Сендзюку повертали з рахунку ПП «Слуга народу» народного депутата Олександра Корнієнка.

Сендзюк за часів Януковича був помічником нардепа від БЮТ Олексія Зарудного. Це колишній голова Пенсійного фонду, і Сендзюк у 2000-х працював у держпідприємстві «Інформаційний центр персоніфікованого обліку пенсійного фонду України».

За часів Порошенка, засновані Сендзюком КУА «Система плюс» та «Смарт фінанс» фігурували в історії з розкраданням цукру в державному Агрофонді в 2015 році на суму 300 млн грн. По цій справі НАБУ затримало прокурора Олександра Колесника. Також у цій історії фігурували ще кілька компаній, заснованих іншими помічниками Зарудного – Вадим Шапошніков (власник компанії – «Проф індастрі» та «Індастрі стандарт»), Георгій Ананьєв (колишній член Наглядової ради «Конкорд Інк»).

Ольга Музиченко вказала у своїй декларації, що у 2019 році її основним місцем роботи було вищевказане ТОВ «Компанія з управління активами «Система Плюс». Тут вона за рік заробила 102 тис грн зарплати.

Також Ольга Музиченко вказала у декларації кілька квартир у Києві. У двох квартирах співвласницею є Ірина Валеріївна Педь. Особа з таким ПІБ є засновником ТОВ «Експертна Група «Ес енд Ді». За даними Youcontrol, ця фірма входить в групу «С.Т. Партнерс» Світлани Трофимчук і Сергія Тюріна. За даними «Прозорро», «Експертна Група «Ес енд Ді» у 2019-2020 роках отримало десяток замовлень НАБУ на проведення різних експертиз та досліджень на загальну суму понад 350 тис грн.

Ще в одній з квартир, разом з Ольгою Музиченко і Іриною Педь співвласницею є Ніна Василівна Велика. Особа з таким ПІБ на початку 90-х років виступила засновницею ПП «Велком» у Кривому Розі (тиражування записів програмного забезпечення комп’ютерів). Тоді вона була прописана по вул. Тинка у Кривому Розі.

Ольга Музиченко задекларувала автомобіль Audi Q-3 2013 р.в. ціною 800 тис грн. Її чоловік Сендзюк їздить на Volkswagen Touareg 2011 р.в. ціною 500 тис грн. Цей автомобіль зареєстрований на Мирона Ананійовича Сендзюка – професора з кафедра інформаційних систем в економіці КНЕУ.