Досьє. Керівник Львівської САД Олег Береза
25.07.2020   //  

У грудні 2019 року Олег Береза став виконуючим обов’язки начальника Служби автомобільних доріг у Львівській області. Також він є депутатом Львівської міськради, був у фракції «Самопоміч», проте у травні вийшов з неї.

До 2017 року Береза був директором ЛКП «Львівавтодор»: під час роботи там він здавав власний автомобіль в оренду цьому підприємству.

У 2018 році Береза очолював ЛКП «Львівелектротранс». Будучи керівником цього підприємства, він як депутат голосував за виділення ЄБРР «Львівелектротрансу» довгострокового фінансування в сумі до 15 мільйонів євро під гарантії Львівської міської ради на оновлення тролейбусного парку. Про конфлікт інтересів Береза тоді не заявляв.

Також був директором ТОВ «Росан-інвест». Після нього підприємство очолював чинний прем’єр-міністр Денис Шмигаль, нині підприємство у стані припинення.

Олег Береза є співвласником ТОВ «Оксана» (а директоркою – його дружина Вікторія), ТОВ «Альянс-Центрбуд» та КП «Діана-БМ»: згідно з декларацією за 2019 рік, свої частки у цих фірмах він передав в управління.

Дружина Вікторія Береза також є кінцевим бенефіціаром ТОВ «Українські страви» і з січня 2020 року стала фізичною особою-підприємцем з основним видом діяльності надання майна в оренду.

Брат Євген Береза є керівником ТОВ «Львівські традиції», засновником якого є ЛКП «Агенція ресурсів Львівської міськради».

Служба автомобільних доріг у Львівській області відома своїми «теплими стосунками» з турецькою компанією «Онур»: за період 2016-2020 років підприємство перемогло у 174 тендерах на загальну суму 6,51 млрд гривень. За керівництва Берези «Онур» продовжує бути лідером по підрядах Львівської САД, йому віддають підряди і без аукціону за переговорною процедурою.

20 липня Національне антикорупційне бюро проводило обшуки в приміщеннях компанії ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» у Києві та Львові в рамках справи екс-очільника Укравтодору Славоміра Новака. Про це повідомила компанія на своїй сторінці у Фейсбук. Наразі Львівська САД факт обшуків у своїх приміщеннях не підтверджує.

Згідно з декларацією за 2019 рік, Береза є власником двох квартир у Львові, офісу та співвласником нежитлових приміщень сукупною площею 400 квадратів. Дружина Вікторія володіє нежитловим приміщенням на 1 670 квадратів та трьома земельними ділянками сукупною площею майже 2 га. За 2019 рік Олег Береза як фізична особа-підприємець заробив 1,2 млн гривень.