АРМА програло суд щодо відшкодування 20,5 млн грн майнової шкоди по справі агрохолдингу «Мрія»
22.07.2020   //  

Вишгородський районний суд Київської області задовольнив позовні вимоги Тамари Хоменко та постановив стягнути 20,5 млн грн майнової шкоди з Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) та двох товариств з обмеженою відповідальністю – «Мрія-Лізинг» та «Мрія Сервіс». Про це свідчить ухвала суду від 9 липня 2020 р. та сайт «Судова влада».

В обґрунтування заявлених вимог адвокат вказав, що Тамара Хоменко є власником техніки сільськогосподарського призначення на підставі договорів купівлі-продажу: причіпів, напівпричіпів, борон, косарок. Техніку Хоменко разом з іншою технікою вилучило НАБУ у вересні 2017 р у с. Писарівка Вінницького району Вінницької області, у межах кримінального провадження №12014000000000464 від 09.10.2014 р за фактом заволодіння колишніми службовими особами агрохолдингу «Мрія» коштами в особливо великих розмірах, які належали групі іноземних та вітчизняних інвесторів.

Як стверджує Хоменко, вона не мала відношення до кримінального провадження, в межах якого проводився обшук та арешт, зокрема, не була ані підозрюваною, ані обвинуваченою, навіть як свідок не викликалася на допит. Також в межах вказаного провадження не досліджувалися первісні бухгалтерські документи, що підтверджують обставини придбання техніки, її використання та зв`язок із фігурантами кримінального провадження. У провадженні навіть не була призначена будь-яка експертиза. Тож вилучення та подальше накладення арешту на техніку також було протиправним.

У травні 2019 р. низками судових ухвал арешти з техніки були скасовані. Але техніка, як стверджує захист, використовувалася у господарській діяльності ТОВ «Мрія-Лізинг». А у червні 2018 р. Солом’янський райсуд Києва ухвалив передати цей актив в управління Агентству з розшуку та менеджменту активів (АРМА). У листопаді АРМА передало техніку в управління ТОВ «Мрія Сервіс». Після скасування арешту з активу представники ТОВ «Мрія Сервіс» повернули техніку представникам власниці за актами приймання-передачі майна. І тоді виявилося, що техніка перебувала в експлуатації та зазнала значного зносу та пошкодження. Вказані факти підтверджуються висновками експертів Полтавського відділення Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз імені M.С.Бокаріуса. Загальний розмір майнової шкоди, завданої, за версією захисту, становить 20,5 млн грн.

За даними системи Youcontrol та відкритої бази Nomer-org, Тамара Хоменко – пенсіонерка, яка до 2012 р. була ФОПом.

Зараз ТОВ «Мрія Сервіс» через ТОВ «Салік Україна» володіє британська «Salik (UK) Limited», яка, за даними АМКУ,  має стосунок до «Saudi Agricultural and Livestock Investment Co. (SALIC)», що належить Фонду державних інвестицій Королівства Саудівська Аравія. 26 жовтня 2019 р. АМКУ надав компанії «Salik (UK) Limited» дозвіл на придбання контрольного пакету акцій компанії «Mriya Holding Cyprus Limited» та низки підприємств холдингу. Нині «Мрія Сервіс» входить в об’єднану сільськогосподарську компанію «Континентал Фармерс Груп», сформовану на базі активів «Мрія Агрохолдинг» та «Continental Farmers Group». Земельний банк «Континентал Фармерз Групп» – 195 тис. га в Західній Україні.

ТОВ «Мрія-Лізинг» у 2020 р. перейменовано на «Спецтранс-Лізинг», воно також входить до «Континентал Фармерс Груп».

Як раніше повідомляли «Наші гроші», з АРМА, «Мрія Сервіс» та «Мрія-Лізинг» судиться також Тетяна Козачек. За даними сайту «Судова влада», у Тамари Хоменко та Тетяни Козачек один адвокат – Роман Кириченко. Розгляд цивільного позову Тетяни Козачек до АРМА та приватних компаній про стягнення майнової шкоди призначений на 22 липня 2020 р у Шевченківському райсуді Києва.