Укравтодор не пустив дві азербайджанські компанії на тендери на півмільярда
20.07.2020   //   432 Переглядів

Адміністративна колегія Антимонопольного комітету прийняла до розгляду скарги AzVirt MMC, ВАТ «Євро-Азіатська будівельна корпорація «Evrascon», ТОВ «Миколаївбудцентр» та ТОВ «Евродор» на двох тендерах з поточного середнього ремонту дороги державного значення Н-11 Дніпро-Миколаїв загальною вартістю 451,65 млн гривень. Про це стало відомо з рішень, опублікованих на сайті «Прозорро» 10 липня.

За результатами розгляду тендерних пропозицій, Служба автомобільних доріг у Миколаївській області допустила до тендеру на ремонт ділянки км 308 + 500 – км 314+000 київське ПАТ «Броварське шляхово-будівельне управління №50», фаворитів Укравтодору – ТОВ «Шляхове будівництво «Альтком», ТОВ «Ростдорстрой» та ТОВ «Автомагістраль-Південь», а також білоруську компанію  ОАО «СМТ №8».

Замовник відхилив AzVirt MMC, бо компанія начебто не надала додаткові угоди до аналогічного договору, а також вказала недостовірну інформацію щодо ціни договору. Окрім цього, за словами Замовника, компанія надала недостатню кількість водіїв.

За словами скаржника, додаткових угод до наданого договору не існує, ціна договору є правильною, а кількість водіїв, згідно з умовами тендерної документації, має бути не фіксованою, а достатньою для виконання робіт, а замовник не довів, що 15 водіїв компанії для робіт є недостатньою кількістю.

Єдиним обгрунтованим недоліком  є те, що компанія не вказала у довідці по ЩМАС кількість щомісячних обсягів поставки протягом строку надання послуг, що є порушенням умов тендерної документації.

Компанія також поскаржилася і  на допущення «Броварського ШБУ №50», заявивши, що підприємство не надало правовстановлюючих документів на МТБ: у своїй документації воно лиш додало право власності на земельну ділянку, що не є підтвердженням володіння/користування саме техніки.

Азербайджанська компанія «AzVirt MMC» належить Ельнуру та Камілю Алієву Алі Огли, та німцям – Вальтеру Закарісу і Мартіну Манфреду.

На закупівлю також подалася «Євро-Азіатська будівельна корпорація «Evrascon», яку замовник відхилив, бо підприємство надало довідку про наявність техніки, завірену печаткою іншої компанії – ТОВ «Адр Транс Логістік»; також у цій довідці не вказано марки транспортних засобів – ні одне ні друге не вимагалося у тендерній документації.  Також, згідно з позицією замовника, у довідці про наявність не вказано категорію дороги; у довідці про наявність необхідних працівників вказані позиції «дорожній робітник», а у їхніх трудових книжках  —   «підсобний робітник», що, на думку замовника, є невідповідністю умовам тендерної документації.

Суттєвим порушенням компанії є те, що у довідці про виконання аналогічного договору вона не вказала категорію дороги, яка, згідно з тендерними умовами, має бути такої ж категорії, що й дорога, вказана на закупівлі.

При цьому підприємство поскаржилося на допущення компанії «Альтком», заявивши про те, що у своїй тендерній пропозиції підприємство надало паспорт якості Drog Glass 55/55 з  неналежними показниками на сітку для армування шарів асфальтобетонного покриття А У білоруської «СМТ №8» гарантія на експлуатацію становить 7 років, тоді як Замовником регламентовано не менше десяти. А у «Броварського ШБУ №50» – відсутні документи на підтвердження права власності об’єктів МТБ.

ВАТ «Євро-Азіатська будівельна корпорація «Evrascon» є представництвом азербайджанської однойменної компанії, яка до 2013 називалася «Азеркорпу». У 2012-2013 ця компанія будувала транспортну розв’язку дороги М-05 Київ-Чоп за 142 млн гривень. У квітні Олександр Кубраков повідомив, що ця компанія виграла тендер ЄБРР на будівництво транспортних розв’язок доріг М-05 «Київ-Одеса» та М-06 «Київ-Чоп».

У випадку з «Миколаївбудцентр» Замовник відхилив пропозицію учасника, тому що підприємство не надало на частину працівників їхніх трудових книжок.

На тендері на ремонт ділянки км 314+000 – км 319+335 Замовник допустив ті ж компанії, окрім «Альткому». І відхилив ті ж самі компанії, а також ТОВ «Евродор». Згідно з позицією замовника, підприємство не вказало конкретні гарантійні терміни експлуатації об’єкта, що прямо передбачено тендерною документацією.