«СхідГЗК» визнав, що співмешканка Журила є монополістом на перевезення уранової руди
13.07.2020   //   324 Переглядів

ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» 1 липня уклало угоду з ТОВ «Темп» про перевезення уранової руди на 27,09 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця року мають перевезти 195 тис т уранової руди від Новокостянтинівської шахти на Інгульську та Смолінську шахти. Відстань в один бік до Інгульської шахти становить 55 км, а до Смолінської шахти – 50 км. Перевезення тонни руди на Інгульську шахту коштує 139 грн., на Смолінську шахту – 127 грн., тобто 2,53 грн. за тоннокілометр.

У лютому 2019 року ціна від «Темпу» була на 13% вища – 2,87 грн. за тоннокілометр.

Комбінат вперше провів закупівлю послуг «Темпу» із перевезення уранової руди за переговорною процедурою через відсутність конкуренції. В обґрунтуванні сказано, що в Україні ліцензію на перевезення радіоактивних матеріалів мають лише фірма «Темп» і сам «СхідГЗК». Це підтверджено листом Державної інспекції ядерного регулювання України від 22 травня 2020 року. Тому «Темп» не має конкуренції з технічних причин.

Процедуру змінили після відміни тендеру на 64,07 млн грн. у березні 2020 року. На нього, крім «Темпу» і ПП «Гідромонтаж», які зазвичай розігрували підряди без зниження цін, прийшло ТОВ «Український центр радіаційної безпеки» з найнижчою ціною. «Темпу» і «Гідромонтажу» довелося змагатися з новачком, внаслідок чого виграв «Гідромонтаж».

Замовник відхилив найдешевший «Гідромонтаж», оскільки той не надав вищезгадану ліцензію ДІЯРУ на перевезення радіоактивних матеріалів і санітарні паспорти на задіяні автомобілі. Потім із тієї ж причини відхилили наступний за ціною «Український центр радіаційної безпеки», після чого переможцем був обраний найдорожчий «Темп».

Однак «Український центр радіаційної безпеки» оскаржив своє відхилення в АМКУ. Він заявив, що надав ліцензію свого субпідрядника ДСП «Дніпропетровський державний міжобласний спеціальний комбінат» і санпаспорти. Замовник відповів, що ліцензія іншої юрособи не відповідає вимогам тендеру. До того ж ліцензія «Дніпропетровського ДМСК» стосується переробки і зберігання радіоактивних відходів, а не перевезення радіоактивних матеріалів. Автомобілі, на які надано санпаспорти, теж не відповідали вимогам тендеру.

Адмінколегія наказала замовнику скасувати рішення про відхилення скаржника, бо після аукціону за законом пропозиції не відхиляються через невідповідність вимогам тендеру.

Зрештою замовник відмінив тендер, бо закон «Про публічні закупівлі» не дає відхиляти за невідповідність вимогам тендеру після аукціону, а за законами «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» і «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії» перевезення уранової руди підлягає держрегулюванню і провадиться на підставі ліцензії.

Власниками жовтоводського «Темпу» нині є Жанна Григоренко та Анатолій Лісковський.

До літа 2011 р. разом із ними частку в фірмі мав Руслан Журило, екс-заступник директора «СхідГЗК», а зараз – відсторонений керівник ДП «Об’єднана гірничо-хімічна компанія», який разом з екс-нардепом Миколою Мартиненком проходить по одній кримінальній справі НАБУ щодо розкрадань у «СхідГЗК». Раніше Григоренко була прописана разом із Журилом.

Крім того, від створення «Темпу» у 2002 р. і до 2011 р. співвласником був Ігор Ведута, котрий разом із Журилом відомий як співзасновники благодійного фонду ім. Віктора Замули «Наше місто».

Нагадаємо, з вересня 2011 р. «Темп» є фактичним монополістом тендерів «СхідГЗК» на перевезення уранової руди, які він традиційно вигравав у фірми «Гідромонтаж». Усього «Темп» отримав підрядів на 253,79 млн грн., всі – у «СхідГЗК», окрім двох в «ОГХК».