Фірма з Мерефи без конкуренції взяла 56 мільйонів на ремонт двигунів для Міноборони
13.07.2020   //   409 Переглядів

Міністерство оборони України 3 липня за результатами тендеру замовило приватній фірмі «Променерго» ремонт двигунів для військової техніки на 55,65 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До 15 листопада 2020 року, тобто за чотири місяці мають виконати капітальний ремонт 152 безкомпресорних V-подібних чотиритактних шестициліндрових дизельних двигуна УТД-20 для військової техніки по 366 тис грн. Після надання послуг гарантійний строк експлуатації повинен становити два роки, а гарантійне напрацювання – 350 мотогодин.

У серпні 2019 році Міноборони замовляло «Променерго» поставку двигунів UTD-20U його власного виробництва по 775 тис грн. без ПДВ. Отже, капремонт двигуна УТД-20 удвічі дешевший від купівлі двигуна UTD-20U.

«Променерго» отримала підряд без конкуренції, бо на торги більше ніхто не прийшов.

ТОВ «Інвестиційні рішення» вимагало від замовника посилити вимоги щодо контролю якості, щоб уникнути використання комплектуючих від російських виробників, які перебувають під санкціями. Також воно заявило, що державне підприємство (неназване) не може скласти конкуренцію через великий обсяг послуг і стислі терміни їх надання.

Засновником і директором «Променерго» із Мерефи Харківської області є місцевий житель Валентин Афонін. Компанія має адмінбудвлю, цехи, обладнання, інструменти і 130 працівників. Вона підтвердила досвід договором від лютого 2019 року із ДП «Балаклійський ремонтний завод» про капремонт шести двигунів інших моделей.

Загалом із 2008 року фірма отримала державних підрядів на суму 110,22 млн грн.

Довідково:

Зараз двигуни УТД-20 виробляє ВАТ «Барнаултрансмаш» (Росія), а раніше виробляв ще й Дизелебудівний завод ім. С. М. Кірова із Запорізької області, ліквідований у 2009 році.