АРМА програє суди фермерам, пшеницю яких незаконно і задешево продало на СЕТАМі
13.07.2020   //  

Суди визнають недійсними торги на СЕТАМ та договори купівлі-продажу, укладені за результатами цих торгів, де Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) продало зерно ізмаїльських фермерів у рамках справи «Агроінвестгруп». Про це свідчать дані судового реєстру.

Так, 24 червня 2020 р Господарський суд Києва визнав недійсними результати електронних торгів на СЕТАМ від 30 травня 2019 року, де АРМА продало пшеницю ПП «Дінекс-трейд». Також суд визнав недійсним договір купівлі-продажу, укладений між АРМА та покупцем цієї пшениці ТОВ «Карел-груп». Про це свідчить ухвала від 24 червня 2020 р.

Як повідомляли «Наш гроші», 10 жовтня 2019 р. цей же суд визнав недійсними результати інших торгів на СЕТАМ, де АРМА в рамках цього ж провадження продало пшеницю Фермерського господарства «Дінекс-Агро». Також суд визнав недійсним договір купівлі-продажу, укладений між АРМА та покупцем пшениці ТОВ «Мегелан-плюс».

На торгах 30 травня 2019 р АРМА продало разом з іншими зерновими та насінням 825 тонн пшениці, які належали  «Дінекс-трейд» та 829 тонн пшениці, які належали «Дінекс-Агро».

«Дінекс-трейд» – приватне підприємство із с. Багате Ізмаїльського району Одеської області, ним володіють Любов Петкова (61%) та Тамара Чуприкова (39%), підписант – Олександр Пєтков. «Дінекс-Агро» – фермерське господарство з того ж села, яке на 100% належить Любов Петковій, підписант – теж Олександр Пєтков.

У 2019 році Олександр Пєтков став героєм матеріалів ЗМІ, оскільки його підприємства почали пресувати СБУ та прокуратура. Петкови завозили на елеватори групи компаній «Агроінвестгруп» свої зерно та насіння на зберігання. Зокрема, на Ізмаїльський елеватор у м. Ізмаїл Одеської області, Білгород-Дністровський елеватор у м. Білгород-Дністровський Одеської області та Аліягський елеватор (селище Новохолмське Одеської області). 2019 р. ГПУ відкрила по «Агроінвестгруп» кримінальне провадження, і в його рамках арештували все, що було на всіх елеваторах – без кількісних та якісних показників, зокрема, і завезене на елеватори на зберігання, що не належало групі компаній «Агроінвестгруп». Улітку 2019 р. Петкови через суд отримали дозвіл на вивезення свого зерна та пшениці з Ізмаїльського елеватора, і частину таки вивезли. Але після цього поліція відкрила кілька кримінальних проваджень за статтями «грабіж» і «самоправство», співробітники поліції і прокуратури обшукали підприємства Петкових, суд арештував рахунки фермерів, а Олександр Пєтков потрапив до СІЗО на 60 діб. Рішення про арешт фермера виносив суддя Вячеслав Підпалий, навіть не заслухавши позицію Пєткова. Через три дні фермер вийшов під заставу в 7,4 млн грн, яку за нього внесли такі ж, як він «зерновики». В подальшому Пєтков оскаржив ухвалу про обрання йому запобіжного заходу. Утім, суму застави йому повернули тільки через 4 місяці, після звернення до суду.

Тим часом решту пшениці, яку Петкови не встигли вивезти з елеваторів, правоохоронці передали в АРМА, а Агентство виставило її на продаж на СЕТАМ. Як стверджує Олександр Пєтков, продаж відбувся за заниженою в 10 разів ціною. Покупцями виступили компанії, щодо яких виникає сумнів, що вони реальні. Наприклад, єдиним засновником і керівником ТОВ «Мегелан плюс» значиться Ростислав Бабич із м. Ромни Сумської області. Згідно ухвали Роменського міськрайонного суду Сумської області та даних сайту «Судова влада», особа з таким ПІБ 2017-го року проходила в кримінальній справі як підозрювана у крадіжці автомобіля, станом на 2018-ий рік була студентом 3-го курсу Роменського ВПУ № 14.

Після продажу зерна на СЕТАМ фермери через суди добилися відміни передачі АРМА зерна, Апеляційний суд Києва скасував ухвалу Печерського суду Києва, якою зерно фермерів було передано на реалізацію, а в подальшому підприємці подали позовну заяву до Госпсуду Києва, який виніс рішення на користь фермерів і зніс договори купівлі-продажу між АРМА і покупцями фермерського зерна – компаніями  «Карел-груп» та «Мегелан плюс».

Тепер АРМА по закону мало би повернути Петковим кошти, за які продали їх пшеницю. Утім, Агентство цього не робить, про що свідчить позовна заява «Дінекс-Агро» до АРМА щодо того, що Агентство не повертає кошти від продажу пшениці фермерів на аукціоні.

Як прокоментував цю ситуацію в інтерв’ю «Нашим грошам» заступник голови АРМА Володимир Павленко, Агентство «готове повернути власникам гроші», але після вирішення однієї проблеми. Так, зі слів Павленка, в ухвалі про арешт активу зерно описали загалом і передали в АРМА без конкретизації, скільки кому і чого належить. В такому вигляді його і продали.

Тому зараз важко встановити, яку саме частку грошей від продажу цього зерна слід повернути фермерам, – каже Павленко.

Агентство звернулися до СЕТАМ за роз’ясненням, як саме оцінювалися та формувалися відповідні лоти. Інформація про це має міститися у звіті про оцінку активу. Але, як повідомили АРМА у СЕТАМі, звіт про оцінку вилучили під час обшуку правоохоронці.

Ми готові повернути власникам гроші, як тільки буде можливість чітко встановити частку власника, – говорить Павленко.

Щодо обшуку на СЕТАМ, то про його деталі АРМА не повідомило. Утім, імовірно, йдеться про провадження №52019000000000499 від 12 червня 2019 р, яке відкрило НАБУ за фактом зловживання службовим становищем службовими особами АРМА та ДП «Сетам» за попередньою змовою з працівниками правоохоронних органів, з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших фізичних або юридичних осіб шляхом реалізації зернових, круп`яних та олійних культур, які зберігались на складах підприємств із групи компаній «Агроінвестгруп».

 

Аліна Стрижак, «Наші гроші»