Розпильники розіграли 124 мільйони на коштовну туберкульозну лікарню на Закарпатті
12.07.2020   //  

Департамент охорони здоров’я Закарпатської ОДА 8 квітня за результатами тендеру замовив ТОВ «Вельт Капітал» будівництво туберкульозної лікарні в селі Нижня Апша Тячівського району за 124,33 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2021 року по вул. Черничко, 14 мають збудувати нову туберкульозну лікарню Обласного клінічного територіального медичного об’єднання «Фтизіатрія». Зокрема зведуть лікарняний корпус на 100 ліжок, рентгендіагностичне і дезінфекційне відділення, клініко-діагностичну лабораторію з мікробіологічним відділом, службу приготування їжі, адміністративну будівлю з приміщенням охорони, житловий і господарський корпуси, свердловину, котельню, очисні споруди та інженерні мережі, благоустроять територію.

Підряд включає поставку лабораторного і медичного обладнання, устаткування, меблів.

За підсумковою відомістю ресурсів без доставки і ПДВ, суміш Ceresit CT 190 коштує 14,80 грн./кг. В інтернет-магазинах її продають гуртом вдвічі дешевше – по 7,69 грн./кг.

Гарячекатану арматурну сталь замовили по 24 тис грн./т. Пізніше у травні на тендері Хмельницької міськради вона коштувала в півтора раза дешевше – 15-17 тис грн./т.

Цеглу керамічну одинарну повнотілу М100 купили по 5,08 грн. У відкритих джерелах її гуртові ціни різняться від 1,70 грн. до 3,80 грн., що від третини до трьох разів дешевше.

Будівництво лікарні буде фінансуватися з бюджету та за грантовою угодою в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020.

Ціна договору всього на 0,2% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 124,58 млн грн.

Львівською фірмою «Вельт Капітал» володіє та керує львів’янка Тетяна Павленко. Але, за даними системи «YouControl», раніше компанія була зареєстрована в місті Городок на Львівщині, а її засновницею та директором була місцева жителька Ярина Газда.

Нагадаємо, «НГ. Львів» писали, що у червні 2018 року фірма «Вельт Капітал» розіграла з пов’язаним ПП «Арагас» реконструкцію Російського культурного центру за 6,1 млн грн.

Єдиним конкурентом було львівське ТОВ «Метрополіс», причому ніхто не знижував ціну під час аукціону. Його директором є Віктор Маковецький, а засновниками – львів’яни Михайло Михайлович і Владислав Михайлович Крижанівські. Зареєстрована разом із ними Любов Крижанівська володіє ТОВ ВП «Галтрансрембуд» з Василем Климчуком.

Владислав Крижанівський володів нині припиненою корпорацією «Галтрансрембуд» із Анатолієм Габаєм. Колись вона розіграла з «Метрополісом» торги Малехівської сільради Жовківського району на будівництво відпочинкового комплексу вартістю 3,29 млн грн.