«Хмельницьке ШБУ №56» і «ШБУ-77» збивають миколаївських вірмен з торгів за 177 мільйонів на Буковині
08.07.2020   //   658 Переглядів

Адміністративна колегія Антимонопольного комітету прийняла до розгляду скарги ПрАТ «Хмельницьке ШБУ №56» та ТОВ «ШБУ-77» на допущення до торгів ТОВ «Компанія «Євродор» на тендері з поточного середнього ремонту дороги державного значення Н-03 Житомир-Чернівці очікуваною вартістю 177,65 млн гривень. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

На тендері Служби автомобільних доріг у Чернівецькій області «Хмельницьке ШБУ №56» поскаржилося на те, що «Євродор» надав недостатній досвід по обсягу виконання робіт з влаштування шару дорожнього одягу за технологією «холодний ресайклінг»  —  за інформацією скаржника, загальний обсяг за договорами «Євродору» щодо цього виду робіт становить 66 340 м2, тоді як потрібно 75 247 м2.

Натомість «ШБУ-77» знайшла інші невідповідності «Євродору» у тендерній пропозиції: підприємство не надало договір із ТОВ «Березівкаагрошляхбуд» щодо використання техніки цієї компанії, а також  не надала договір щодо залучення її працівників для виконання робіт за цим тендером.

Пропозицію «Компанії «Євродор» і «Хмельницького ШБУ №56» замовник уже відхиляв на цьому тендері: у протоколах йшлося про те, що обидва підприємства не вказало тип на своїх механізмах, а тому їхні пропозиції не відповідають умовам тендерної документації, однак невдовзі компанії поскаржилися на відхилення в АМКУ і тендерна колегія зобов’язала Чернівецьку САД повернути їх на тендер.

У разі відхилення «Євродору» на тендері залишаться три компанії: «ШБУ-77», «Хмельницьке ШБУ №56» та один із фаворитів Укравтодору  —   ТОВ «ПБС».

Для «ШБУ-77» фірма «ПБС» є найбільш частим конкурентом на тендерах: за 2020 рік підприємства у 70% випадків зустрічі на торгах не торгувалися між собою, а у 30% сума знижки тендерної пропозиції становила не більше 4,5%. Лише одного разу сума знижки становила 8,9% – бо на аукціоні зустрілося 6 учасників.

За період 2019-2020 років «Хмельницьке ШБУ №56» та ТОВ «ПБС» 11 разів зустрічалися на аукціоні і торгувалися між собою лише один раз, обидва знизивши ціни більш ніж на 40%.

Засновником ТОВ «Компанія «Євродор» (Миколаївська обл) є Артур Асланян, колишній помінчник нардепа Гарегіна Арутюнова у Раді 6-го склинання. Директор – Ігор Мхітарян.

Власником ТОВ «ШБУ-77» є киянин Андрій Білоус – менеджер будівельного холдингу кремлівського олігарха Олега Дерипаски.

ПрАТ «Хмельницьке ШБУ №56» належить Галині Ставчанській з Чернівців. Фірму пов’язують з нардепом Сергієм Лабазюком (обраний по округу №188 у Хмельницькій обл.), який підтверджував свою причетність до компанії.

ТОВ «ПБС» (Івано-Франківськ): засновником є Іванна Непик, колишня працівниця курорту «Буковель». Вона є бізнес-партнером Віктора Шевченка, рідного брата Олександра Шевченка – екс-директора туристичного комплексу «Буковель», що контролюється групою Ігоря Коломойського. Олександр Шевченко у 2014 році обрався до парламенту від «Блоку Петра Порошенка», а потім вийшов із фракції.