«Смотрящий» за Києвом Зеленського раніше домовлявся про виведення з-під арешту активів «януковичевця» Клименка
29.06.2020   //   746 Переглядів

Денис Комарницький

Колишній депутат Київради і соратник Леоніда Черновецького, а нині так званий «смотрящий» за Києвом Денис Комарницький у 2017 році домовився з менеджеркою біглого ексміністра Олександра Клименка щодо виведення з-під арешту і подальшого продажу ряду об’єктів у Конча-Заспі. Про це свідчать документи, що найвірогідніше містилися на комп’ютері юриста Комарницького, копію котрого передав «Bihus.info» народний депутат Гео Лерос.

На комп’ютері містяться численні драфти «понятійок» – домовленостей про якісь спільні дії, що не мають жодної юридичної сили, але традиційно укладаються «поважними» бізнесменами для координації подальших дій – створені юристами з обійми Комарницького. Перша «понятійка» щодо активів Клименка датована 2017 роком. Йдеться про ряд земельних ділянок і величезного недобуду в Конча-Заспі, зокрема й на території котеджного містечка «Клим», де окрім цього мешкає і сам Комарницький.

Оксана Чепіжко і Олександр Клименко

Комарницький домовлявся з Оксаною Чепіжко – по суті, менеджеркою ексміністра Клименка, яка була задіяна в цілому ряді пов’язаних з ним бізнесів. Після Революції Гідності, коли Клименко втік до Москви, Чепіжко опинилася на керуючих посадах в пов’язаній з ексміністром групою компаній «Юнісон» і очолила так само афілійовану з ним компанію «Ексельсіор». Саме на цих юридичних особах було акумульовано величезну кількість активів, які в подальшому потрапили під судові арешти через відкриті на Клименка справи.

Комарницькому «приглянулися» п’ять ділянок і довгобуд «Ексельсіора». Фінальна стадія перемовин відбулася в травні 2019-го. Тоді сторони спочатку підготували чергову «понятійку». Відповідно до неї Денис Комарницький мав би сплатити Чепіжко $2,65 млн за ділянки і недобуд, а та, в свою чергу, гарантувала до серпня 2019-го вирішити всі питання з арештом майна. В документі це звучить наступним чином:

«снятие всех ограничений и обременений с Недвижимого имущества, выведение Недвижимого имущества из управления АРМА и отмену всех судебных постановлений о наложении ареста на Недвижимое имущество и о передаче Недвижимого имущества в управлении АРМА».

Про серйозність цих намірів свідчить, наприклад, скан-копія паспорту Оксани Чепіжко, яка теж містилася на комп’ютері і могла використовуватися для оформлення наступних документів.

23 травня Комарницький і Чепіжко підписують цілий ряд вже офіційних документів. Наприклад, договір поруки, відповідно до якого Комарницькому зобов’язані продати активи і попередній договір, яким урегульовується сума завдатку – понад 13 мільйонів гривень і визначається дата підписання основного договору – 2 вересня 2019-го.

Саме в цей день Печерський суд зняв арешти з активів і скасував передачу АРМІ.

В подальшому, в один день 6 грудня 2019 року ділянки і недобуд оформили на приватну особу. Договори посвідчувала та сама нотаріус, яка працювала до цього з Комарницьким і Чепіжко. Власником активів став Юрій Булгаков. Людина з таким же ПІБ за часів мерства Леоніда Черновецького і одночасно з депутатством самого Комарницького була депутатом Київської міської ради. Його ім’я потрапляло до списків київських депутатів, які голосували за сумнівні рішення в унісон з командою Леоніда Черновецького. Можна припустити, що Булгакова використали в якості «формального» покупця для нерозкриття особи Комарницького в цій історії.

Дениса Комарницького почали називати «новим смотрящим» за Києвом восени 2019-го, після виборів до Верховної Ради. Ряд журналістів, активістів та експертів заявляли, що команда Комарницького працювала з нардепом від «Слуги народу» та відомим ресторатором Миколою Тищенком під час парламентських перегонів.

В подальшому прізвища Комарницького, Тищенка та на той момент помічника президента Андрія Єрмака згадувалися в контексті так званої «війни за Київ», коли тодішній очільник Офісу президента Андрій Богдан намагався перерозподілити впливи в місті за рахунок послаблення позиції мера Кличка і введення іншої, можна припустити – «своєї» людини на посаду голови Київської міської державної адміністрації. Ймовірний союз Кличка і Єрмака в протистоянні цим намірам Богдана закінчився відставкою останнього. За даними наших джерел це могло позначитися на зростанні впливу в Києві Дениса Комарницького. Він нині залучений до активної мерсько-передвиборчої кампанії Тищенка, який вважається креатурою Єрмака і «засвітився» в скандальній історії з рестораном «Велюр».