Кабмін дозволив «Нафтогазу» відремонтувати офіс за 20 мільйонів
26.06.2020   //   598 Переглядів

Кабінет Міністрів дозволив НАК «Нафтогаз України» в обхід постанови №899 зробити ремонтно-реставраційні роботи в своєму центральному офісі, вартість яких оцінюється в 20,5 млн грн.

Відповідну постанову уряд прийняв на своєму засіданні 25 червня.

До цього, ще в жовтні 2012 року, Кабінет Міністрів прийняв постанову №899, якою заборонив підприємствам без затвердженого фінансового плану здійснювати капітальні інвестиції. Виключення було зроблено для випадків, по яким повинно бути прийнято окреме рішення Кабміна.

«Нафтогаз» до цього часу не має затвердженого фінплану, затвердити який потрібно було до 1 вересня 2020 року. Натомість, компанія подала уряду документи, де було сказано про необхідність у стислі терміни відселити персонал з центрального офісу компанії по вул. Богдана Хмельницького, 6 в Києві. Це необхідно для безпеки працівників, збереження самої будівлі та проведення ремонтно-реставраційних робіт зі зміною значного об’єму несучих конструкцій та заміною усіх магістральних інженерних мереж.

Такі дані були наведені у висновках ДП «Державний НДІ будівельних конструкцій», ці ж висновки минулого року підтвердило ДП «Спеціалізоване будівельне управління Служби безпеки України». За висновками «УкрНДІпроектреставрація» будівля непридатна для подальшої нормальної експлуатації, її стан віднесено до третьої категорії. Посилаючись на висновки експертів, «Нафтогаз» вказує, що можлива аварія будівлі несе загрозу життю та здоров’ю 700 працівникам компанії, трьом тисячам киян, що мешкають поруч та забрудненню трьох квадратних кілометрів прилеглих територій.

Тому «Нафтогаз» через Мінекономіки подав проект постанови уряду про незастосування до компанії положень постанови №899 і надати дозвіл провести ремонтні роботи без наявності у неї фінплану. Кабмін зробив це виключення з правил.

При узгодженні позицій Мінеконом нагадало, що в грудні минулого року проект урядової постанови про затвердження фінплану «Нафтогаз України» було спрямовано до Міненерго. І в цьому проекті компанія вказала, що на ремонт адмінбудівлі передбачено 20,5 млн грн. На час ремонту будівлю не будуть використовувати повністю або частково.