Генпрокурору заплатили 1 мільйон доларів за закриття справи Бахматюка – Шабунін
26.06.2020   //   1213 Переглядів

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова за закриття справи про заволодіння стабілізаційним кредитом Національного банку в розмірі 1,2 млрд грн. для VAB Банку нібито отримала $1 млн.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав голова правління ГО «Центр протидії корупції» Віталій Шабунін.

Він вказав, що офіційно генпрокурор назвала причиною закриття справи ухвалу Печерського райсуду Києва від 5 червня, який зобов’язав скасувати постанову першого заступника генпрокурора, якою справу про заволодіння коштами VAB Банку була поновлена. При цьому, Венедіктова, на думку Шабуніна, обізнана, що Вищий антикорсуд відкрив апеляційне провадження на рішення Печерського райсуду столиці.

«Сподіваюся, що апеляція ВАКС касане це незаконне рішення Печерського суду і НАБУ продовжить доганяти Бахматюка. Але мільйон баксів Бахматюка у Венедіктової, як на мене, залишиться. Чи ви, пані Ірино, думаєте, що чорти Бахматюка не похвалилися за скільки ви їм віддалися?», – написав Шабунін.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро України в 2019 році оголосило про підозру Бахматюку в справі про заволодіння 1,2 млрд грн. стабілізаційного кредиту Національного банку, що був виділений в 2014 році VAB Банку, власником якого був  Бахматюк. Підозри також були вручені тодішньому заступнику голови НБУ Олександру Писарчуку та ще низці осіб, серед них посадовці VAB Банку.

В 2014 році VAB Банку попросив рефінансування під заставу нерухомості. За даними НАБУ, банк не надав для цього всіх необхідних документів, але НБУ погодилося на виділення кредиту, хоча вартість застави була завищеною в 25 разів по схемі підроблених звітів про оцінку. В ході досудового слідства експертизою було встановлено, що реальна вартість заставленої нерухомості складає 72,62 млн гривень проти 1,8 млрд гривень, заявлених VAB Банком.

Слідство встановило, що напередодні визнання банку неплатоспроможним з нього були виведені гроші пов’язаних з фінустановою підприємств.

У лютому 2019 тодішній генпрокурор Юрій Луценко змінив підслідність, передавши справу поліції.  Головне слідче управління Нацполіції закрило справу нібито через відсутність складу злочину.

Але після зміни влади в країні та керівництва Генпрокуратури  в 2019 році тодішній перший заступник генпрокурора Віталій Касько поновив справу НАБУ своєю постановою. Після цього НАБУ оголосило підозри фігурантам справи розкрадання коштів через VAB Банк. Бахматюк під час слідства переховувався за кордоном.