ОАСК знову зробив 11-поверхівку на ділянці Білозір введеною в експлуатацію
24.06.2020   //   984 Переглядів

Будинок на вул. Мирній, 2/1 у Києві станом на 24.05.2020. Фото з Facebook Сергія Лещенка

Окружний адмінсуд м. Києва визнав протиправним та скасував наказ Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю м. Києва від 31 березня, яким було скасовано право на початок будівельних робіт і реєстрацію декларації про готовність до експлуатації житлового будинку по вул. Мирна, 2/1. Про це свідчить рішення від 18 червня (суддя Григорович П. О.).

ОАСК скасував наказ Департаменту з питань ДАБК, погодившись із доводами забудовника. Підставою такого рішення суд назвав те, що Департамент не провів перевірку. А те, що наказ був ухвалений на основі акту обстеження ділянки по вул. Мирна, 2/1 працівниками Департаменту земельних ресурсів, суд не вважає підставою для прийняття відповідних рішень.

У Департаменті проти таких доводів заперечували, вказуючи на те, що жодною правовою нормою не регламентовано порядок виявлення факту самочинного будівництва, а отже обов’язок проводити перевірку відсутній, якщо недостовірність зазначених в деклараціях даних є очевидною.

Нагадаємо, OK «ЖБК «Зелений замок» 13 березня цього року подав повідомлення про початок виконання будівельних робіт на вул. Мирній, 2/1. А вже 19 березня зареєстрував декларацію про готовність 11-поверхового житлового будинку до експлуатації.

Це будівництво суперечить Генплану Києва і не відповідає заявленому класу наслідків, оскільки ділянка на вул. Мирній, 2/1 належить до території житлової садибної забудови, де дозволено будівництво житлових будинків не вище 4 поверхів. А згідно із законом «Про регулювання містобудівної діяльності», житлові будинки понад 4 поверхи не можуть бути віднесені до незначних наслідків (СС1).

За фактом самоправства забудовників Шевченківське управління столичної поліції розслідує кримінальне провадження, у рамках якого на незавершене будівництво накладено арешт.

Замовником будівництва є ОК ЖБК «Зелений замок», власниками якого є син Оксани Білозір Ярослав Недзельський та колишня помічниця нардепа Білозір (у 2007-2008 рр) Мар’яна Грабінська, а також Іван Влад і Йозеф Москович. Влад і Московіч разом є співзасновниками ще трьох кооперативів – «Пріма Естейт», «Прем’єр Крістал» і «Ексон Прем’єр Шулявська» (зводить ЖК у сквері біля ст. м. «Шулявська»).

Ділянку 0,08 га на вул. Мирній, 2/1 у приватну власність у 2004 році отримала Оксана Білозір. У жовтні 2016 року Білозір за договором про суперфіцій передала свою ділянку під забудову Івану Владу із с. Біла Церква Закарпатської області.

Як свідчать дані Держреєстру речових прав на нерухоме майно, 20 січня цього року недобудований багатоповерховий житловий будинок на вул. Мирній, 2/1 був проданий, і право власності на цей об’єкт незавершеного будівництва було продано лондонській компанії «Сімекс Ентерпрайзес» (Simex Enterprises), власником якої значиться громадянин Коста-Рики.