На родичів відповідального у Авакова за справу Шеремета оформлено землі на мільйон доларів
24.06.2020   //   3073 Переглядів

Родина першого заступника голови Нацполіції Євгена Коваля володіє земельними ділянками і нерухомістю на понад 30 млн грн. Але  її члени не мають офіційних підтверджень заробітків співставних з цією сумою.

Про це йдеться в розслідуванні Марії Землянської для телепрограми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

41 річний генерал  Євген Коваль більше 23 років працює в правоохоронних органах, восени 2019 року призначений заступником голови Нацполіції. Він керував слідчо-оперативної групи по розслідуванню вбивства журналіста Павла Шеремета.

Батько Євгена Коваля – Олександр Коваль, є власником більше п‘яти з половиною гектарів у селі Річкав Карпатах та ще двох з половино гектара в карпатському курортному Пилипці. Вартість сотки землі тут в середньому $2,5 тис. Тобто, тільки Пилипці землі на $600 тис, або на понад 16 млн грн. Земля в Річках коштує дешевше.

Восени минулого року ЗМІ зафіксувати, що на ділянці в Пилипці ведеться активне будівництво та облаштування території. У березні більшість будинків були вже готові. І якщо раніше за документами в експлуатацію було введено чотири котеджі, то зараз додалося ще два і СПА на 671 кв м.

Неподалік Києва – в Процеві, у васності родини Ковалів п’ять  ділянок площею у 64 сотки з мінімальним цінником у 15 тис грн. Одна з них у власності першого замначальника Нацполіції.

На його сестру – Катерину Крет оформлена ділянка площею понад в понад гектар у Кийлові Бориспільського району – мальовничій частині вздовж Дніпра, де сотка землі стартує з позначки у 26 тис грн.

Чоловік Катерини Крет – Дмитро Крет, оформлений власником 11 соток під новим котеджем у Хотянівці, що поруч з Вишгородом. Також він власник семи з половиною гектарів у Вижгородському районі, де сотка землі стартує від 30 тис грн. Тільки тут у нього землі на більше 22 млн грн.

Офіційні доходи членів родини поліцейського в рази менші за вартість вищезазначених активів. Наприклад, Катерина Крет раніше працювала в податковій Вишгорода, у поданій в 2019-му році деклараці прозвітувала про 420 тис грн.  річного доходу на двох з чоловіком. При цьому не вказала численне майно, оформлене на неї та чоловіка.

Самого Євгена Коваля, в декларації якого з нерухомості лише дві квартири в столиці та дві ділянки під Києвом, журналісти зустріли під час посадки в елітний позашляховик Toyota Land Cruiser 200 Executive Lounge. Таке авто нині коштує близько двох мільйонів гривень. Ця машина відсутня в декларації поліцейського, він назвав її службовою.

А після зустрічі з Ковалем журналістів «Наші гроші з Денисом Бігусом» почали викликати на допити в поліцію.

У грудні 2019-го Коваль на терміновому брифінгу в МВС презентував матеріали розслідування слідчо-оперативної групи, яку він очолював, по справі вбивства журналіста Павла Шеремета. В результаті волонтери Юлія Кузьменко та Андрій Антоненко вже півроку знаходяться за ґратами, а Яну Дугарь випустили під домашній арешт.