Апеляція знесла неправомірне рішення ОАСК про збільшення висоти ЖК на Подолі
Шостий апеляційний адміністративний суд скасував рішення Окружного адмінсуду м. Києва, яким було утричі збільшено дозволену висоту запланованого житлового комплексу по вул. Петропавлівська, 22-24 літери А, Б, В, 22-А у Подільському районі. Про це свідчить постанова від 12 червня.
Містобудівні умови та обмеження (МУО) для проектування вказаного житлового комплексу у травні 2019 року отримало ТОВ «Стрівер Девелопмент». В МУО гранична висота ЖК вказана – не вище 27 метрів.
Ділянка, де заплановане будівництво, знаходиться в межах історичного ареалу, в межах охоронної (буферної) зони пам’ятки національного значення Кирилівської церкви. Відтак, у МУО вказано на необхідність визначити остаточну висоту об’єкта з урахуванням пам’яткоохоронного законодавства за погодженням з Мінкультом.
У листопаді 2019 року Окружний адмінсуд задовольнив позов «Стрівер Девелопмент», збільшивши граничну висоту ЖК з 27 м до 73,5 м, а також видаливши всі пункти МУО, що стосувалися погоджень з Мінкультом.
Апеляційний суд з таким рішенням не погодився. Він встановив, що відповідно до чинного Генплану на ділянці вул. Петропавлівській (8000000000:85:269:0067) допускається розміщення об’єктів садибної житлової забудови (3 поверхи) та багатоповерхової житлової забудови – не вище 27 метрів. Суд відзначає, що у заяві «Стрівер Девелопмент» на видачу МУО було чітко зазначені наміри забудови – будівництво житлового комплексу з паркінгом граничною висотою 27 м. При цьому, про наміри будівництва житлового будинку висотою 73,5 м не говорилося нічого взагалі. Суд наголосив, що жодних підстав для зміни висоти з 27 м до 73,5 м не встановлено.
Крім того, апеляційний суд зазначив, що вказана ділянка на сьогодні не може використовуватись для будівництва багатоквартирного житлового будинку. Суд встановив, що за даними Державного земельного кадастру її цільове призначення – присадибна. А в МУО є пункт про необхідність привести цільове призначення у відповідність до намірів забудови до початку проектування ЖК.
Дослідивши всі обставини справи, апеляційний суд не побачив правових підстав для внесення змін до Містобудівних умов і обмежень шляхом виключення них якихось положень.
Нагадаємо, ТОВ «Стрівер Девелопмент» використовує ділянку 0,41 га по вул. Петропавлівській, 22-24 з березня 2019 року на підставі договору суперфіцію. Власником ділянки наразі є ТОВ «Групбудінвест». Частину цієї ділянки – 0,18 га – Київрада у 2018-2019 рр дозволила приватизувати фізособам для обслуговування житлових будинків (ділянки отримали у власність Дмитро Андреєв та Микола і Тетяна Кононенки).
«Стрівер Девелопмент» було створене у лютому 2019 року. Засновниками компанії були Дмитро Андреєв з Києва та Дмитро Візельман, громадянин Великої Британії, що проживає у Монако. З травня 2020 року засновником і директором фірми значиться Олег Опенько з с. Кам’янка Житомирської області.
Дмитро Візельман з пропискою у м. Черкаси також значиться кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «Бора», яке у 2018 році отримало містобудівні умови та обмеження на забудову ділянки площею 2,79 га по вул. М. Амосова для будівництва житлового комплексу. «Бора» передала цю ділянку в суборенду компанії «Дайтона Груп», що пов’язана із керівником дніпропетровської організації партії «УКРОП» Геннадієм Корбаном. Кияни вже понад півроку активно протестують проти цієї скандальної забудови у Протасовому Яру, за що отримують погрози.
ТОВ «Групбудінвест» 30 жовтня 2019 року заснували Ірина Соболевська і ТОВ «Стрівер Інвест», власником якої був Микола Кононенко. Керівником «Групбудінвест» є Юрій Філатов. До квітня 2019 року співзасновником ТОВ «Стрівер Інвест» був також Дмитро Візельман. Кононенко та Візельман донедавна були співзасновниками ТОВ «НП Буд».