Апеляція знесла неправомірне рішення ОАСК про збільшення висоти ЖК на Подолі
24.06.2020   //  

Шостий апеляційний адміністративний суд скасував рішення Окружного адмінсуду м. Києва, яким було утричі збільшено дозволену висоту запланованого житлового комплексу по вул. Петропавлівська, 22-24 літери А, Б, В,  22-А у Подільському районі. Про це свідчить постанова від 12 червня.

Містобудівні умови та обмеження (МУО) для проектування вказаного житлового комплексу у травні 2019 року отримало ТОВ «Стрівер Девелопмент». В МУО гранична висота ЖК вказана – не вище 27 метрів.

Ділянка, де заплановане будівництво, знаходиться в межах історичного ареалу, в межах охоронної (буферної) зони пам’ятки національного значення Кирилівської церкви. Відтак, у МУО вказано на необхідність визначити остаточну висоту об’єкта з урахуванням пам’яткоохоронного законодавства за погодженням з Мінкультом.

У листопаді 2019 року Окружний адмінсуд задовольнив позов «Стрівер Девелопмент», збільшивши граничну висоту ЖК з 27 м до 73,5 м, а також видаливши всі пункти МУО, що стосувалися погоджень з Мінкультом.

Апеляційний суд з таким рішенням не погодився. Він встановив, що відповідно до чинного Генплану на ділянці вул. Петропавлівській (8000000000:85:269:0067) допускається розміщення об’єктів садибної житлової забудови (3 поверхи) та багатоповерхової житлової забудови – не вище 27 метрів. Суд відзначає, що у заяві «Стрівер Девелопмент» на видачу МУО було чітко зазначені наміри забудови – будівництво житлового комплексу з паркінгом граничною висотою 27 м. При цьому, про наміри будівництва житлового будинку висотою 73,5 м не говорилося нічого взагалі. Суд наголосив, що жодних підстав для зміни висоти з 27 м до 73,5 м не встановлено.

Крім того, апеляційний суд зазначив, що вказана ділянка на сьогодні не може використовуватись для будівництва багатоквартирного житлового будинку. Суд встановив, що за даними Державного земельного кадастру її цільове призначення – присадибна. А в МУО є пункт про необхідність привести цільове призначення у відповідність до намірів забудови до початку проектування ЖК.

Дослідивши всі обставини справи, апеляційний суд не побачив правових підстав для внесення змін до Містобудівних умов і обмежень шляхом виключення них якихось положень.

Нагадаємо, ТОВ «Стрівер Девелопмент» використовує ділянку 0,41 га по вул. Петропавлівській, 22-24 з березня 2019 року на підставі договору суперфіцію. Власником ділянки наразі є ТОВ «Групбудінвест». Частину цієї ділянки – 0,18 га – Київрада у 2018-2019 рр дозволила приватизувати фізособам для обслуговування житлових будинків (ділянки отримали у власність Дмитро Андреєв та Микола і Тетяна Кононенки).

«Стрівер Девелопмент» було створене у лютому 2019 року. Засновниками компанії були Дмитро Андреєв з Києва та Дмитро Візельман, громадянин Великої Британії, що проживає у Монако. З травня 2020 року засновником і директором фірми значиться Олег Опенько з с. Кам’янка Житомирської області.

Дмитро Візельман з пропискою у м. Черкаси також значиться кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «Бора», яке у 2018 році отримало містобудівні умови та обмеження на забудову ділянки площею 2,79 га по вул. М. Амосова для будівництва житлового комплексу. «Бора» передала цю ділянку в суборенду компанії «Дайтона Груп», що пов’язана із керівником дніпропетровської організації партії «УКРОП» Геннадієм Корбаном. Кияни вже понад півроку активно протестують проти цієї скандальної забудови у Протасовому Яру, за що отримують погрози.

ТОВ «Групбудінвест» 30 жовтня 2019 року заснували Ірина Соболевська і ТОВ «Стрівер Інвест», власником якої був Микола Кононенко. Керівником «Групбудінвест» є Юрій Філатов. До квітня 2019 року співзасновником ТОВ «Стрівер Інвест» був також Дмитро Візельман. Кононенко та Візельман донедавна були співзасновниками ТОВ «НП Буд».