Задля перемоги над колегами по картелю «Альтком» впав на 17% у тендері на півмільярда
22.06.2020   //   549 Переглядів

15 червня Служба автодоріг у Запорізькій області повідомила про намір укласти договір вартістю 450,00 млн грн з ТОВ «Шляхове будівництво «Альтком» на поточний середній ремонт автомобільної дороги Т-04-01 Дніпро – Мелітополь. Про це повідомляється у системі «Прозоро».

Разом з переможцем у торгах також брали участь ТОВ «Автомагістраль-Південь» та «Онур конструкціон інтернешнл». Очікувана вартість тендеру становила 539 млн грн. Для перемоги в аукціоні «Альтком» запропонував знижку 17%. Таку пропозицію конкуренти не намагались перебити. При цьому у тендерах, які минулого тижня вигравала «Автомагістраль-Південь», ця фірма жодного разу не знижувала ціну більше 8%. А тендери, що проходять без участів картелістів, знижки сягали 19%.

Всі три фірми входять в «Національну асоціацію дорожників України», яка об’єднує фаворитів Укравтодору.

У аукціоні не змогли взяти участь інші компанії через прописану досвідну заточку, яка вимагає від учасників мати 100% досвіду по основним видам робіт у підряді, у контрактах виконаних в останні 3 роки не менше ніж на 85%. Саме цю досвідну заточку намагалась оскаржити компанія «Будінвест інжиніринг». Вона зазначала, що має досвід у здійсненні всіх робіт, які перераховані у тендерній документації,  проте в менших обсягах, ніж вимагає замовник.  Єдиною відмінністю  є кількість машин, механізмів та працівників, які мають бути задіяні для того, щоб виконати більший обсяг робіт за однаковий час. Але відносно техніки, яку повинен мати учасник, а також кількість і кваліфікацію працівників, замовник встановив окремі вимоги. Тендерна колегія АМКУ відмовила компанії у задоволенні скарги з тих підстав, що скаржник не довів, яким чином його права порушені. Рішення АМКУ прийняло попри те, що раніше десятки разів змушувала автодори виключити відповідну дискримінаційну вимогу з тендерної документації. Але з кінця травня практика АМКУ у розгляді таких скарг кардинально змінилась з невідомих причин.

Також скаргу на вимоги тендерної документації подавала фірма «Євробуд Плюс» Карена Антоняна, але ще до її розгляду відкликала вимоги.

Довідково:

ТОВ «Шляхове будівництво «Альтком» входить до промислової групи «Альтком», яка за часів Януковича була фаворитом серед дорожніх підрядників. Кінцевим власнок  ТОВ «Шляхове будівництво «Альтком» є Олександр Тісленко. За часів перебування Бориса Колеснікова на посту віце-прем’єра «Альтком» вважався найуспішнішим підрядником, і натендерив 13,12 млрд грн.