Поліція злила оточенню «Слуг народу» та Безсмертному 33 мільйони на стріляючі шокери
22.06.2020   //  

Національна поліція України 18 червня за результатами тендеру уклала угоду з ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Система» про закупівлю електрошокерів на 32,85 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч протягом трьох місяців після виплати авансу в розмірі до 70% поставлять:

  • 200 електрошокових пристроїв контактно-дистанційної дії TASER X2 у комплекті з акумуляторною батареєю та кобурою по 65 540 грн. У США їх продавали по $1 399 з батареєю за $79 і кобурою за $90. Разом це становить $1 568, або 42 тис грн., що в півтора раза дешевше, але не включає доставку і податки. Натомість в Україні ціна тазера з двома картриджами, батареєю і кобурою в півтора раза вища – 98 тис грн.
  • 8 тис картриджів TASER зі щупами контактно-дистанційної дії по 2 456 грн. У США їх продають по $80, або 2 141 грн. без доставки і податків, що на 15% дешевше.
  • 2 датакабелі для підключення через порт батареї та USB до комп’ютера по 8 700 грн.

Шокер виробництва компанії «Axon Enterprise, Inc.» (США) у 2020 році має напругу при піковому навантаженні 840-1440 вольт та струм 1,2 мА, ліхтарик, подвійний лазерний приціл, запобіжник, перемикач дуги, дисплей, годинник з батареєю та систему журналу, яка реєструє події та імпульси. Дані з неї можна завантажити через USB до комп’ютера.

«НВП «Система» отримало підряд без конкуренції, бо більше ніхто не прийшов на торги.

Раніше анонімна компанія питала, чому ніхто не бере трубку за контактними номерами телефонів із тендерної документації. За її даними, департамент на вул. Інститутській був зачинений на карантин. Замовник у відповідь надав ще два контактні номери телефонів.

Столична «НВП «Система» належить директору Сергію Чукмасову, Олександру Мілюкову, Андрію Авдієвському, Дмитру Чукмасову, Валерію Педенку та Роману Безсмертному. Це колишній представник України в Тристоронній групі з врегулювання ситуації на сході України, кандидат в президенти в 2019 році та нардеп 2-5 скликань.

Авдієвський володіє ТОВ «ВІП Автохімія Україна» з Оленою Добровольською, Наталією Грицай та Микитою Сергійовичем Касяном. Що до останнього, то в 2019 році особа з такими ПІБ була довіреною особою нардепа від «Слуга народу» Миколи Тищенка.

Сергій Сергійович і Дмитро Сергійович Чукмасови є синами колишнього нардепа від СПУ Сергія Олександровича Чукмасова, який раніше сам керував «НВП «Система».

Крім того, особа на ім’я Сергій Сергійович Чукмасов зараз є помічником на громадських засадах нардепа від «Слуги народу» Микити Потураєва.

Мілюков заснував ГО «Всеукраїнська федерація практичної та високоточної стрільби» з Русланом Аббасовим та членом громадської ради при МВС Андрієм Семидідьком.