Оточення Вілкула за 160 мільйонів збудує дорогу з коштовного піску та асфальту
16.06.2020   //  

Управління капітального будівництва виконкому Криворізької міської ради 12 червня за результатами тендеру замовило ТОВ «Весташляхбуд» нове будівництво дороги за 159,87 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До серпня 2022 року мають збудувати дорогу довжиною 1,5 км на три-чотири смуги руху з інженерними мережами, освітленням, велосипедною і пішохідною доріжками від вулиці Гетьманської до вулиці Електроніки в Саксаганському та Центрально-Міському районах.

За відомостями ресурсів без доставки і ПДВ, деякі ціни перевищують ринкові. Природний рядовий пісок коштує 1 086 грн./куб. м, що вчетверо дорожче від середньої ринкової ціни у 250 грн./куб. м. Днями на тендері Дніпровської міськради він коштував 176 грн./куб. м.

Асфальтобетон щільний піщаний типу Г марки 1 замовили по 3 253 грн./куб. м. У травні на тендері Харківської міськради він був на чверть дешевшим2 544 грн./куб. м. Також у квітні київське КП «ШЕУ Дарницького району» купило його на чверть дешевше – по 2 527 грн./т, а КП «ШЕУ Святошинського району» в 2,5 раза дешевше – по 1 320 грн./т.

Асфальтобетон щільний дрібнозернистий типу А марки 1 коштує 2 794 грн./куб. м, а крупнозернистий – у 2 564 грн./куб. м. Раніше у червні на тендері Київської ОДА ціни були на чверть нижчі – 2 143 грн./т і 2 035 грн./т, причому з урахуванням доставки.

Ціна угоди всього на 1% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 160,96 млн грн.

«Весташляхбуд» входить у концерн «Веста» одеського бізнесмена Сурена Сардаряна, якого пов’язує багаторічна дружба і спільні бізнес-інтереси із криворізьким мером Юрієм Вілкулом, а також його сином, екс-губернатором Дніпропетровщини, а нині нардепом від «Опозиційного блоку» Олександром Вілкулом. Фірма є монополістом на поточний ремонт і утримання доріг у Кривому Розі та поставляє асфальтобетон іншим підрядникам, у тому числі для ТОВ «Буд Регіон», наприклад, для ремонту проспекту 200-річчя Кривого Рогу.

Єдиним конкурентом було ТОВ «Автомагістраль 2016» Олега Логвиненка, Володимира Півня, Юрія Остапенка і директора ТОВ «Самарь-Автошляхсервіс» Махмуда Бєсаєва.

Суперник орендує частину техніки у вищезгаданої фірми «Буд Регіон» Олексія Буріка, який у 2010-2013 роках працював у Департаменті ЖКГ та будівництва, дійшовши до посади директора. Потім він був заступником голови Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського до жовтня 2014 року та заступником голови Дніпропетровської облради щонайменше до липня 2015 року. Крім того, у ЗМІ він згадувався як позаштатний радник мера Дніпра Бориса Філатова. Також раніше особа на ім’я Олексій Сергійович Бурік була позаштатним помічником екс-нардепа від «Блоку Петра Порошенка» Вадима Нестеренка.