ДБР кличе урядових закупівельників на допит по справі «бебібоксів» за 1,2 млрд
16.06.2020   //   1217 Переглядів

Територіальне управління Державного бюро розслідувань, розташоване у місті Києві, відкрило кримінальне провадження щодо закупівлі «пакунків малюка» на 1,23 млрд грн. Про це повідомив у «Фейсбуці» керівник державної установи «Професійні закупівлі» Мінекономрозвитку Андрій Кузьменко, викликаний 19 червня на допит до ДБР у якості свідка.

Директор централізованої закупівельної організації Андрій Кузьменко повідомив, що він та його колеги отримали повістку на допит до ДБР у якості свідків. За його словами, предметом обговорення буде закупівля «пакунків малюка».

Провадження №62020100000000653 відкрите за ознаками кримінальних правопорушень за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою) та ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем з тяжкими наслідками) ККУ.

У судовому реєстрі провадження не згадується. Точна дата початку невідома, але це 2020 рік.

Андрій Кузьменко вказує, що «незрозуміло, про яку саме розтрату йдеться — адже аукціон ще не відбувся і цінові пропозиції учасників закупівлі не розкриті».

Нагадаємо, саме «Професійні закупівлі» у ці дні проводять для Міністерства соціальної політики України тендер на придбання «пакунків малюка» на 1,23 млрд грн. У ці пакунки входять пелюшки, підгузки, креми та інші товари, які держава дарує породіллям.

Держустанова дискваліфікувала дев’ять компаній. Разом з експертами «Ліги антитрасту» вона виявила ознаки змови шести відхилених фірм і подала в АМКУ відповідну заяву.

Мінсоцполітики попросило в Кабміну дозволу купити «бебібокси» без конкурентних торгів. Проект постанови підписав перший заступник міністра соціальної політики Євген Котик, колишній податківець та службовець МВС. У затягуванні тендеру відомство звинуватило централізовану закупівельну організацію «Професійній закупівлі», хоча само затягнуло початок цієї процедури.

На думку співзасновниці «Ліги антитрасту» Агії Загребельської, «ця переговорна процедура відкриває скриньку Пандори, бо дає можливість за рішенням Кабміну без жодної конкуренції проводити будь-яку закупівлю за бюджетні кошти».

«Замовник на власний суб’єктивний розсуд без правил та порядків обиратиме у кого купувати товар на гігантські суми. І ціна пакунку буде визначатись не шляхом конкуренції, а шляхом домовленості між учасником та замовником».

Детальніше про цю ситуацію можна прочитати у новині «Мінсоц хоче отримати у Шмигаля дозвіл на протизаконну закупівлю «бебібоксів» без тендеру за 1,2 млрд».