Поки ДБР проводить обшуки у Вавриша, ОАСК вчергове дає йому «зелене світло» по одному з підозрілих ЖК
15.06.2020   //   955 Переглядів

Суд визнав протиправними і скасував припис Міністерства культури про припинення будь-яких робіт з будівництва ЖК «Washington Concept House» на вул. Лабораторній, 12 у Печерському районі столиці, а також акт про порушення законодавства про охорону культурної спадщини. Про це свідчить рішення Окружного адмінсуду м. Києва (суддя Кузьменко В.А.) від 5 червня.

2 жовтня 2019 року Мінкультури виніс припис, яким вимагалося негайно припинити проведення земляних та будь-яких інших будівельних робіт по вул. Лабораторній, 12, що виконуються без відповідних погоджень та дозволів міністерства, і вжити заходи із приведення діяльності у відповідність до вимог законодавства.

24 жовтня того ж року Мінкульт видав акт про вчинення порушення законодавства про охорону культурної спадщини на вказаному об’єкті.

Після цього Концертний заклад культури «Муніципальний академічний камерний хор «Київ», який є замовником будівництва, звернувся до суду, вимагаючи скасувати припис і акт.

ОАСК позов повністю задовольнив. Суд заявив, що Мінкульт не довів, що ділянка по вул. Лабораторній, 12 знаходиться у межах історичного ареалу м. Києва.

ОАСК вказав, що зони охорони і межі історичного ареалу м. Києва не визначено в порядку, встановленому законом. Так, суд навів інформацію про те, що дію наказу Мінкультури від 21.10.2011 року № 912/0/16-11 щодо затвердження меж та режимів використання історичних ареалів м. Києва зупинено. І додав, що наразі відсутні відомості щодо подання «історико-містобудівного опорного плану» (очевидно, суд мав на увазі Історико-архітектурний опорний план – ІАОП) до Мінкультури. Втім, зауважимо, що в Мінкультури з 17 квітня до 17 червня триває обговорення ІАОП м. Києва. Детальніше про це читайте тут.

Крім того, суд зазначив, що хор «Київ» «для себе розробив та подав на погодження до Міністерства культури України історико-містобудівне обґрунтування» (ІМО). Суд вказав, що затвердження ІМО – це адміністративна послуга, яка має надаватися протягом не більше 30 днів. А Мінкультури у цей строк відповідь хору не надало, відтак, на думку суду, ІМО по вул. Лабораторній, 12 погоджено за принципом мовчазної згоди. Втім, варто нагадати, що з 1 січня 2019 року інститут ІМО ліквідовано. Детальніше про це читайте тут.

ЖК «Washington Concept House» на вул. Лабораторній, 12 є проектом компанії Saga Development Андрія Вавриша. Це колишній заступник директора Департаменту містобудування КМДА, відомий також як друг і партнер екс-керівника Офісу Президента Андрія Богдана.

Нагадаємо, що 11 червня слідчі ДБР провели обшук в офісі SAGA Development. Вавриш на своїй сторінці у Facebook опублікував фото однієї сторінки з ухвали суду, у якій вказані житлові комплекси, законність будівництва яких перевіряються слідством. Серед них є і ЖК «Washington Concept House».

За даними журналіста Юрія Бутусова, про оцей обшук Вавриша попередили.

Генеральним підрядником будівництва по вул. Лабораторній, 12 є ТОВ «Комфорт Буд Інвест», створене у квітні 2018 року. Статутний капітал фірми складає 1 тис грн.

Власниками «Комфорт Буд Інвест» значаться Олег Новаківський та Віталій Поєнко, а керівником – Владислав Старинець з Вінниці.

Олег Новаківський є також співвласником ТОВ «Сага 18» і ТОВ «Альта-Град» разом з АТ «ЗНВКІФ «Атлон», керівником якого є юрист Вавриша – Андрій Овсій.