Дніпроводоканал на три роки замовив хімію на 14% дорожче, ніж Кременчук
13.06.2020   //   338 Переглядів

КП «Дніпроводоканал» Дніпровської міської ради 10 червня за результатами тендеру замовило ТОВ «Торговий будинок «Аква-Холдинг» залізовмісного коагулянту для очищення стічних вод на 92,50 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2022 року автоцистернами на Лівобережну і Південну станції аерації у Дніпрі та Центральну станцію аерації в Кам’янці поставлять 8 500 т залізовмісного коагулянту:

  • 4 250 т – Fer-Aqua 16 на основі заліза (ІІІ) сульфату по 10 984 грн./т;
  • 4 250 т – Fer-Aqua 20C по 10 780 грн./т.

Договір передбачає післяоплату з відстрочкою до 90 робочих днів, тобто понад 4 місяці.

Випробувані в Дніпрі коагулянти робить ТДВ «Пологівський хімічних завод «Коагулянт».

Днями КП «Кременчукводоканал» (Полтавська обл.) замовило іншому дилеру коагулянт Fer-Aqua 16 з відстрочкою оплати до 30 робочих дні на 14% дешевше – по 9 667 грн./т.

Відстань доставки до Кременчука з Пологів Запорізької області удвічі більша, ніж до Дніпра і Кам’янки. Однак у цьому випадку весь товар поставлять до кінця 2020 року.

Восени 2018 року ціна для Дніпра від «Аква-Холдингу» була 10% нижчою – 9 986 грн./т.

Ціна нинішньої угоди на 18% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 113,48 млн грн.

ТОВ «Дезсистема» із продукцією компанії «EcoloChem Magyarovar Kft.» (Угорщина) не допустили до аукціону. Воно не принесло затверджений замовником звіт чи акт лабораторних досліджень товару з рекомендаціями для промислових випробувань або промислового застосування на очисних спорудах замовника, звіт чи акт про проведення промислових випробувань товару на підприємстві замовника з рекомендацією до його подальшого промислового застосування у технології очистки стічних вод на очисних спорудах замовника, а також технічні умови на товар із методикою проведення аналізу з контролю якості товару для вхідного контролю товару лабораторією замовника. Отже, у торгах міг взяти лише продавець продукції, яку вже застосовував «Дніпроводоканал».

Єдиним допущеним конкурентом із продукцією того ж «Коагулянту» було дніпровське ТОВ «НПП Лаваль», яким володіють Ірина Філатова та колись прописаний із нею в одній квартирі екс-керівник дніпропетровського «Облводоканалу» Валерій Молочков.

Дніпровський «Аква-Холдинг» належить Валентині Білоус із Дніпра, а директором є Михайло Федосеєнко. Раніше власниками були Сергій Астахов і ТОВ з ІІ «Євроленд», Сергія Захаренка, яке зараз записане на ТОВ «Поліпром-Інвест» того ж Астахова .

Виробником «ПХЗ «Коагулянт» володіють дніпровці Олександр Константинов, Рената Ярошенко та Євген Острейко, а також компанії «Альфа Ечівментс с.а.р.л.», «Сан Грінвуд Інтернешнл с.а.р.л.» і «Смарт Кемікалс с.а.р.л.» із Люксембургу. Ранше частки цих трьох люксембурзьких компаній належали ТОВ НВП «Поліпром» тих самих дніпровців, белізькій «Голдфокс Юроп Дівіжн ЛТД» і кіпрській «Поліпром Ассетс (Кіпр) Лімітед».