«Тимошенківць» із німцями «Росатома» на субпідряді узяв 208 мільйонів ХАЕС на роботи
11.06.2020   //   498 Переглядів

ВП «Хмельницька АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» 29 травня за результатами тендеру замовив ТОВ «Атоммонтажсервіс» будівництво комплексу з переробки радіоактивних відходів за 207,79 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2021 року збудують комплекс із переробки радіоактивних відходів, який включає існуюче сховище твердих радіоактивних відходів «ХАЕС» і майбутній блок переробки.

Субпідрядником буде «Nukem Technologies Engineering Services GmbH» (Німеччина), яка через «Nukem Technologies GmbH» і «Атомстройекспорт» належить «Росатому».

Крім того, роботи виконуватимуть українські ТОВ «Кондиціонер», ТОВ «Інваріант», ТОВ «Южтеплоенергомонтаж» і КВП МУ №13 «Електропівденьзахідмонтаж».

У підсумковій відомості ресурсів і кошторисах немає цін основного устаткування. Це може пояснюватись тим, що «Енергоатом» купував його окремо протягом 2018 року.

Композиції КЭНП-1 і КЭНП-2 коштують 161 грн./кг. У 2016 році «Енергоатом» купував для «ХАЕС» таку ж епоксидну наливну підлогу на третину дешевше – по 119 грн./кг.

Вогнезахисне покриття Неоспрей замовили по 85 грн./кг. У відкритих джерелах це покриття можна знайти у роздрібному продажу на чверть дорожче – по 105 грн./кг.

Гарячекатана арматурна сталь коштує 13 227 грн./т, що дешевше від ринку і тендерів.

Ціни розчину, бетону, піску, щебеню, суміші Ceresit CT 190 і опалубки теж ринкові.

Гарантійний строк становить десять років. Договір передбачає аванс не більше 50%.

Переможна пропозиція була на 10% нижча від очікуваної вартості закупівлі.

До аукціону не допустили ПрАТ «Укренергомонтаж», бо в його технічній пропозиції без номеру і дати не було деяких об’ємів робіт. Фірма оскаржила своє відхилення в АМКУ, заявивши, що це технічна помилка, а ті об’єми робіт є в кошторисах. Але адмінколегія погодилась із замовником, що їхня відсутність у технічній пропозиції є порушенням.

Єдиним допущеним конкурентом було южноукраїнське ПрАТ «Юженергобуд» Анастасії Ясеницької з Вознесенська, щодо якого ще в 2007 році порушено справу про банкрутство.

Раніше співакціонером із часткою понад 10% було ТОВ «А-Трейд» тоді ще Олександра Альтмана, відомого через рейдерське захоплення телеканалу ТВі у 2013 році. За даними «Youcontrol», у вересні 2019 року це підприємство переписали на Наталію Купрієнко.

Ясеницька також володіє ТОВ «Южно-Буський Кар’єр» із Сергієм Волосовським. Йому належить ТОВ «Управління механізованих робіт», яке АМКУ в 2019 році оштрафував та «забанив» разом із ТОВ «Альянс» за змову на тендерах ВП «Южно-Українська АЕС».

«Атоммонтажсервіс» Володимира Вознюка та депутата Нетішинської міськради і голови фракції «Батьківщини» Сергія Вознюка раніше приходив на тендери «Енергоатома» із продукцію ВАТ «СвердНДІхіммаш» із групи «Атоменергомаш» російського державного концерну «Росатом». Також переможець був субпідрядником угорської компанії «EVIG Mérnök-Vállalkozói Kft», яка поставляла «Енергоатому» продукцію угорської компанії «Ganz Engineering es Energetikai Gepgyarto Kft» із того ж держконцерну «Росатом».