Ярославський виграв 96 мільйонів Кернеса на будівництво дороги через базар Фельдмана
05.06.2020   //   2226 Переглядів

Новий консорціум «Блек Сі Консорціум» з пропозицією 96,15 мільйонів гривень виграв тендер Департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міської ради на будівництво магістралі від вулиці  Мойсеївської до метромосту. Угоду укладено 26 червня. Про це повідомляється у системі «Прозоро».

Нова дорога протяжністю 762 метри буде проходити через відомий харківський ринок «Барабашово».

Конкурентами на тендері були ТОВ «Альфа-Метал-Компані», «Главшляхбуд» та «ШБ «Альтком». Саме у «Альткому» консорціум орендує техніку для виконання дорожніх робіт.  При тому на аукціоні ці компанії майже не конкурували між собою: два з трьох компаній не скинули жодної копійки, і лише «Альфа-Метал-Компані» впала у ціні на незначні 2%.

Оскаржити умови тендерної документації намагалось ТОВ «Міжнародний фонд ініціатив», яке не займається будівництвом доріг, і жодного разу не брало участі у державних закупівлях. Фірма прохала у Антимонопольного комітету скасувати проведення закупівлі у зв’язку з порушеннями у тендерній документації. Але 22 травня АМКУ відхилив скаргу. За даними «Харківського антикорупційного центру», ця фірма має відношення до власників ринку «Барабашово». У власниках компанії значиться Едуард Гайденко та Віктор Галюгін. Перший був помічником народного депутата Олександра Фельдмана, який і є власником харківського ринку «Барабашово».

На торги за стомільйонний підряд не прийшли змагатись компанії, які зазвичай забирають найбільшу кількість дорожніх підрядів Харківської міськради, і є близькими до мерії. До прикладу, не заявилась компанія  «Паркінг+» екс-радника мера Харкова Володимира Чумакова, яка за останні три роки забрала у департаментів та комунальних підприємств міської ради понад 2,11 мільярдів гривень.

«Блек Сі Консорціум» бере участь ще у двох торгах у Дніпропетровської області на загальну очікувану вартість 990,06 мільйонів гривень, та у тендері в Кіровоградській області вартістю 447, 98 мільйонів гривень.

Офіційними бенефіціарами зареєстрованого 22 квітня юридичного об’єднання «Блек Сі Консорціум» є власники турецької компанії “Makyol”: Аднан, Саваш, Мехмет Алі, Саффет Чебі та Арзу Абас. Директором консорціуму значиться Василь Юрманович, він є старшим юристом київського офісу міжнародної юридичної фірми Integrites. Керуючим партнером фірми є Руслан Бернадський, чоловік секретаря Центральної виборчої комісії – Наталі Бернадської.

Партнером турків в Україні є група Олександра Ярославського DCH.

«DCH є місцевим стратегічним партнером компанії Makyol, який надає консультаційну підтримку з широкого кола питань. Це включає в себе контакти в бізнес-співтоваристві і управління проектами», –  повідомляє видання “НВ” з посиланням на прес-службу групи.

Нині, після багаторічної ворожнечі, Геннадій Кернес та Олександр Ярославський перебувають у дружніх відносинах, про що повідомляє сам очільник Харкова.

Наразі Ярославський  очолює антикризовий штаб Харкова у зв’язку з пандемією коронавірусу. Обидва нині перебувають у конфлікті з очільником Харківської облдержадміністрації Олексієм Кучером.

Харківський бізнесмен Олександр Ярославський володіє фінансово-промисловою групою  DCH, головні активи якої: Дніпровський метзавод, Харківський тракторний завод, Харківський аеропорт, готель Харков Палас та ін. Також Ярославський володіє акціями «Укртатнафти».