Як радник голови Укравтодору намагався «розрахуватися» компроматом на Кубракова за невихід сюжету про нього
26.05.2020   //  

Текст: Марина Ансіфорова

Більше двох місяців я працювала над матеріалом по дорожній реформі, яку у 2019-му започаткував Володимир Зеленський. В рамках неї лише на дороги державного значення передбачили 85 мільярдів! І навколо цих грошей уже півроку точаться запеклі бої: в основному тому, що лідерам по  укравтодорівським тендерам хочеться ці гроші підім’яти під себе, ну а інший бізнес, м’яко кажучи, з цим не згоден.

Фактично баталія розгорнулася навколо правил допуску фірм до тендерів, які впроваджуються регіональними службами автомобільних доріг уже зараз.

Буквально за тиждень до виходу свого матеріалу я дізналася, що керівник та старший експерт сектору «інфраструктура» Офісу ефективного регулювання  Владислав Притоманов та Вадим Олійник  створили фірму, яка мала б за гроші консультувати учасників дорожнього ринку, як на ці тендери правильно подаватися. У BRDO це назвали конфліктом інтересів і припинили з ними співпрацю.

Але враховуючи, що Олійник продовжував бути радником голови Укравтодору Олександра Кубракова, і не вбачав жодного конфлікту інтересів у своєму «стартапі», я вирішила взяти в нього інтерв’ю.

Вадим Олійник кілька днів відмовлявся дати коментар, розповідаючи, що через голову Всеукраїнської дорожньої асоціації Артема Гриненка передав Денису Бігусу компрометуючі матеріали про Олександра Кубракова. Мене така відповідь не задовольнила. В редакції програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» є правило: процес створення сюжету і те, що в ньому з’являється, ніхто контролювати не може, саме тому я сказала Олійнику, що незалежно від того, як Денис Бігус відреагує на його «резонансну інформацію», я все ще очікую від нього коментар до дедлайну.

Наступного дня Олійник все ж зустрітися погодився, причому я ясно дала йому зрозуміти, що очікую від нього саме коментаря, а не зустрічі.

Приїхавши в редакційний офіс, Олійник віддав мені теку із документами, а коли я сказала, що незалежно від того, що там, я зараз хочу взяти його коментар, він запропонував подивитися, що в теці, бо «вони ж з Артемом домовлялися».

Цікаво, що я ні з ким ні про що не домовлялася. Про це я розказала Олійнику кілька разів. Коментар він мені надав наступного дня, сказавши, що буде паралельно записувати наше інтерв’ю.

Як ви бачите, в сюжеті він є. А розмови, в якій я запевнила Вадима Олійника, що він не може вплинути на мій матеріал,  на записах Кубракова чомусь  немає. Є тільки кілька фрагментів, де я кажу, що знаю Артема Гриненка (а я його знаю), і те, що Олійник має передати мені документи (передав, та в сюжеті все одно лишився).

Хочу наголосити, що представник «нової дорожньої хвилі», людина, яка, за її словами, хоче зробити транспортний ринок кращим, застосовує такі поняття як «декартелізація», банально проявляє себе як людина, яка фактично наступає на свободу слова  —    приходить у журналістський офіс «домовитися» за свою відсутність в ефірі програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

Мені здається, що експерт, який за допомогою негласних домовленостей намагається приховати факт заробляння грошей на своєму лобізмі, навряд чи має фігурувати, по-перше, у реформаторському колі, а, по-друге, бути радником «реформованого» Укравтодору.

Блог від: Марина Ансіфорова