АМКУ зобов’язав укравтодорівців повернути на торги конкурента «Онурівців»
26.05.2020   //   671 Переглядів

22 травня тендерна колегія Антимонопольного комітету України зобов’язала Службу автомобільних доріг у Чернігівській області скасувати своє рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «Транс лайн груп» у тендерах загальною очікуваною вартістю 181,80 мільйонів гривень. Про це повідомляється у системі «Прозоро».

«Транс лайн груп» подала скаргу на рішення чернігівської САД щодо відхилення пропозиції у трьох тендерах на послуги з експлуатаційного утримання автодоріг державного значення Р-65, Р-83, Т-10-08, Т-25-13, Р-61,М-02 та інші.

Замовник відхилив пропозицію компанії через те, що на підтвердження наявності дорожньої лабораторії учасник мав надати гарантійний лист, що відповідні вимірювальні засоби пройшли повірку вимірювальних систем. «Транс лайн груп» надало свідоцтва про повірку систем, але чинні вони були до кінця березня, а на момент проведення аукціону їх дія завершилась.

Також у наданих документах була відсутня інформація про спроможність залученої випробувальної лабораторії проводити контроль якості асфальтобетонних сумішей типу Б, яка буде використовуватись при виконанні робіт.

У скарзі компанія зазначила, що свідоцтва були чинні на момент подання і завантаження до електронного майданчику публічних закупівель. При тому фірма надала у складі тендерної пропозиції гарантійний лист, який містить гарантійне зобов’язання про проведення повторної перевірки по закінченню строку чинності свідоцтв. Також фірма зазначила, що залучена лабораторія має всі необхідні документи, які підтверджують можливість залученої лабораторії виконати вхідний та операційний контроль якості асфальтобетонних сумішей всіх типів. В результаті, тендерна колегія Антимонопольного комітету зобов’язала чернігівську САД повернути компанію на торги у всіх трьох тендерах.

Конкурентами у всіх трьох торгах є «Спец комплект постач», якою володіє

Надія Кравс (50%). Її чоловік – Петро Кравс, значиться директором ТОВ «Агросетон», яка входить до турецької групи компаній «Онур». Вони тесть і теща Емре Караахметоглу, який є генеральним координатором «Онур Груп» в Україні. Їх дочка Олена Кравс у 2018-му році вийшла за нього заміж. Її двоюрідний брат Олег Фаріон також володіє часткою «Онур конструкціон інтернешнл» – фаворита Укравтодору по виграванню дорожніх підрядів.

Також на торги прийшли – «Бахмачгазбудсервіс» та ДП «Чернігівський облавтодор». Останню також відхилили з усіх трьох торгів.

Компанія «Транс лайн груп» вдруге подає скарги по цим тендерам у Чернігівській області. Раніше фірма оскаржила дискримінаційні вимоги у тендерній документації по двом тендерам по 70 мільйонів. Зокрема, компанія оскаржила в АМКУ дискримінаційну вимогу, яка вимагає від учасника документально підтвердити 100% по основним видам робіт, виконаних на 85% по договорам укладеним в останні три роки. При тому, що компанія входить у «Національну асоціацію дорожників України», під учасників якої, служби автомобільних доріг і прописують «досвідну заточку».

Власниками «Транс Лайн Груп» є чернігівці Віталій Лепський та директор фірми Микола Лавріченко.