Укравтодор віддав 361 мільйон оточенню Амірханяна, якого на людях називає «тендерним тролем»
25.05.2020   //  

13 травня Служба автомобільних доріг в Одеській області уклала договір з ТОВ «Юг строй компані» на поточний дрібний ремонт 13 ділянок доріг  державного значення вартістю 361,74 мільйони гривень. Про це повідомляється у системі «Прозоро».

За ці кошти підрядник «Юг строй компані» має виконати поточний ремонт  автомагістралей – М-05 Київ-Одеса, М-14 Одеса-Рені, М-15 Одеса-Новоазовськ, М-16 Одеса-Кучурган, М-27 Одеса-Южний і М-28 Одеса-Чорноморськ, а також ще 7 районних доріг. Передбачений аванс з державного бюджету у розмірі 30% впродовж 10 днів.

Конкурентами «Юг строй компані» на торгах були дві компанії – ТОВ «Автомагістраль-Південь» та ТОВ «Березівкаагрошляхбуд». При чому жодна з компаній не знизила вартість своєї початкової пропозиції на жодну копійку. В результаті економія для держави на торгах від очікуваної пропозиції склала усього лише 5%.

У пари компаній «Юг строй компані» та «Березівкаагрошляхбуд» така поведінка помічена не вперше. З 24 разів, коли компанії разом доходили до аукціону, у 80% конкуренти не знижували свої ціни взагалі, а у 17% знижували вартість  менше одного відсотка.

Фірмою  «Юг строй компані» з березня 2019 го року володіє  Людмила Мальцева з селища Миколаївка Одеської  області, а до цього бенефіціаром компанії значилась Анджела Стерніцька. За даними «Олігарха», Стерницька нині має прізвище Амірханян, і є дружиною Едуарда Амірханяна – сина скандального бізнесмена Араїка Амірханяна. Директором «Юг строй компані» є Олег Пшеничний, який раніше значився директором будівельної компанії «БК»Дорсервіс», яке теж входить в орбіту бізнесмена Араїка Амірханяна.

Нагадаємо, голова Укравтодору Олександр Кубраков називав Араїка Амірханяна головною загрозою для реалізації проекту Зеленського «Велике будівництво»:

«Наш Дорожній дослідний інститут робив розрахунок на замовлення дорожньої асоціації. За їх даними за один день затримки старту будівельних робіт держава втрачає  24 мільйонів гривень. З десяти мільярдів, близько шести  – заблоковано групою компаній Араїка Амірханяна. Тендерний троллінг перетворюється у тендерний шантаж. В результаті платники податків втрачають шанс на хороші дороги, і свої гроші» (переклад з рос.)

Разом з тим, за даними «Наших грошей», фірми Амірханяна мають сталі господарські відносини з фаворитами Укравтодору. З 2017 року фірми «Дорлідер», «Полтавабудцентр», «Миколаївбудцент» і «Граніт-001» отримали щонайменше 1,4 млрд грн за виконання субпідрядних робіт від компаній «Ростдорстрой», «СУНП Автострада» та «ПБС».