ДАСУ не знайшла порушень у тендерах на 82 мільйони, розіграних парою «ШБУ-77» та «ШБУ №14»
19.05.2020   //   651 Переглядів

Державна аудиторська служба не знайшла порушень у двох тендерах, де брала участь пара компаній «ШБУ-77» та «Шляхо-будівельне управління №14» загальною очікуваною вартістю 82,00 мільйонів гривень  Про це повідомляється у системі «Прозоро».

Мова йде про два тендери Служби автомобільних доріг у Чернігівський області, де переможцем стало ТОВ «ШБУ-77»: на послуги з експлуатаційного утримання доріг Р-67 та Р-68 вартістю 41,94 млн гривень , а також доріг Р-67, Р-68, Т-25-15, Т-25-24, Т-25-30, Т-25-38, Т-25-46  та Т-25-56  вартістю 39,32 млн гривень.

17 квітня Держаудитслужба розпочала моніторинг закупівель чернігівської Служби автодоріг на основі того, що спрацювали автоматичні індикатори  ризику. Також ДАСУ вказала, що отримала інформацію  від органів державної/ місцевої влади про наявність ознак порушень законодавства у сфері публічних закупівель.

З висновків про результати моніторингу тендерів, які Держаудитслужба опублікувала у системі «Прозоро» відомо, що аудитори не знайшли порушень при проведенні закупівлі, а отже ДАСУ не зобов’язує замовника розірвати раніше укладені контракти.

Ці два тендери були розіграні по однаковому сценарію: в аукціоні брали участь лише дві компанії – «ШБУ-77» та «ШБУ-14», хоча на торги приходили ще по чотири компанії, але їх пропозиції були відхилені замовником ще до початку торгів. В результаті спаринг-партнери  розіграли тендери між собою, жодного разу майже не впавши у ціні.

Але тим, не менш Державна аудиторська служба не помітила порушень.

Пара фірм «ШБУ-77» та «Шляхо-будівельне управління №14» відомі тим, що часто виступають у ролі спаринг-партнерів і імітують конкуренцію, розігруючи між собою підряди у Закарпатській і Чернігівській областях.  При цьому Служби автодоріг зазвичай викидають з тендерів їх конкурентів. За останні три роки компанії розіграли між собою дорожніх тендерів на 1,7 млрд грн.

Довідково:

Власником ТОВ «ШБУ-77»  є киянин Андрій Білоус – менеджер будівельного холдингу кремлівського олігарха Олега Дерипаски.

Бенефіціар «ШБУ №14»  —      місцевий бізнесмен Костянтин Будьонний, бізнес-партнер найвідомішого будівельника Чернігівщини Владислава Атрошенка з «Партії регіонів» та «Блоку Петра Порошенка».