Амірханян працює на фаворитів Укравтодору – грошові потоки (додано)
18.05.2020   //  

(після публікації цих даних «Наші гроші» отримали підтвердження співпраці групи Амірханяна ще з однією компанію з картелю «СУНП «Автострада» та про ще більші проводки між амірханянівцями і «Ростдорстроєм» і «ПБС», дані у статті оновлено)

В розпорядженні «Наших грошей» опинились дані про фінансові стосунки між фірмами з групи Араіка Амірханяна та найбільшими підрядниками Укравтодору на суму щонайменше 1,4 млрд грн. Ці дані доводять, що діяльність скандального бізнесмена щонайменше погоджена з фаворитами Держагентства автодоріг.

Араіка Амірханяна затримують під час засідання в АМКУ влітку 2019 р. Після цього його випустять на свободу і він продовжить свою діяльність.

Араік Амірханян почав наводити жах на Укравтодор з 2017 року своїми скаргами в АМКУ на дискримінаційні вимоги держагентства, за що отримав клеймо «тендерного троля», на якого нібито працювали та працюють різні члени Комітету. Також керівник Укравтодору Олександр Кубраков публічно звинуватив  «Наші гроші» у наближеності до цього бізнесмена.

Насправді секрет успішності Амірханяна в АМКУ простий і складний водночас – у нього дуже хороші юристи, які вміють подавати розумні скарги. Тим більш, що Укравтодор сам зашиває відверті заточки, які оскаржувати не просто можна, а треба.

Амірханян досить регулярно змінює юробличчя. За часів Януковича у нього було сімейство «Дорлідерів». При Порошенку з’явились фірми «Полтавабудцентр» і «Миколаївбудцентр». І вже при Зеленському на тендери виведено «Граніт-001». Аби взагалі мати змогу брати участь у тендерах потрібно мати аби хоч якийсь досвід роботи. І всі ці фірми його отримують, виконуючи послуги для найбільших гравців ринку і лідерів картелю! При цьому саме тоді, коли Амірханян нібито виступає тролем, що не дає дихати на тендерах Укравтодору.

Ось дані про закупівлі товарів та послуг у групи Амірханяна фірмою «Ростдорстрой» з групи Труханова – 716 мільйонів гривень за 2017-2020, причому останні відомі платежі датовані 21 квітня цього року – саме у ті дні, коли Кубраков вже голосив про тендерного троля:

Фірма «ПБС» «приватівця» Олександра Шевченко за три роки  заплатила амірханянівцям 482 млн грн:

Фірма «СУНП «Автострада» нової зірки НАДУ Максима Шкіля у 2017 році заплатила амірханянівцям 29 млн грн:

Окрім цього група Амірханяна платила гроші цим фірмам і у зворотньому напрямку. За три роки «Дорлідер», «Полтавабудцентр», «Миколаївбудцент» і «Граніт-001» заплатили «Ростдорстрою» 102 млн грн за виконання будівельних робіт по трасі  Т-16-30 та генпідрядні відсотки. Ще 32 млн грн від амірханянівців отримало «ПБС» і 2 млн грн припало «Автостраді» у 2017 році (відмітимо, що після 2017 року офіційні стосунки між фірмою Шкіля і Амірханяном припинились).

Ще раз – мова йде про 1,23 мільярди гривень, отриманих групою Амірханяна від трьох з шести найбільших підрядників Укравтодору, та 136 мільйонах, які фірми Амірханяна заплатили цим фаворитам.

 

Я – не Кубраков. Тому без підтверджених даних не буду звинувачувати лідерів картеля у тому, що вони створили «торпєду», яка вражає вигідні їм цілі на окремих тендерах.

Але цікаво – якщо Амірханян справді троль, що заважає фаворитами ділити гроші, то хіба вони б його фінансували? Чи може перекрили б фінансове повітря і ні у кого не було б проблем?

Блог від: Юрій Ніколов