У парламенті заговорили про зміну керівництва АРМА, згадавши матеріали «Наших грошей»
13.05.2020   //  

Комітет з питань антикорупційної політики Верховної Ради звернеться до прем’єр-міністра, НАЗК, ДБР з питаннями щодо діяльності Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА). Такі звернення ініціював депутат від «Слуги народу» Олексій Красов. Про це свідчить запис Антикорупційного комітету від 6 травня 2020 р (дивитися з 3 год 22 хв).

На комітеті Красов заявив, що до нього дійшла інформація, опублікована «інтернет-виданнями, зокрема, «Наші гроші», скриншоти листувань, згідно яких можна зробити висновок про перебудову окремими особами центрального органу державної влади АРМА на потенційно корупційний орган».

Зокрема, Красов заявив про низку сумнівних речей, які наразі, за даними ЗМІ, відбуваються в АРМА. Згадав про призначення на посаду в АРМА людей, які «пов’язані між собою давніми дружніми або корпоративними стосунками», а відтак, у них наявний конфлікт інтересів. Йдеться про т.в.о. голови АРМА Віталія Сигидина, заступника голови Володимира Павленка та начальника управління правового забезпечення Володимира Рудниченка, про що «Наші гроші» повідомляли в матеріалі «Павленкогейт».

Також Красов згадав про перемовини Павленка з Іллею Чудновським щодо передачі в управління холдингу «УМХ», про що теж писало наше видання.

«Але перемовини-перемовинами – Павленко власноручно надіслав Чудновському зразки бізнес-планів, необхідні для конкурсу, вносив правки у чернетки цих бізнес-планів, які узгоджував з Чудновським, – зауважив Красов. – На мій погляд, це є корупційним правопорушенням, яке полягає в наданні переваг одому з учасників конкурсу».

Також депутат звернув увагу на, можливо, непрозорий відбір членів громадської ради при АРМА, про яку детально можна прочитати ось тут.

Ще, за версією Красова, призначення Володимира Павленка заступником голови АРМА могло відбуватися з порушенням процедури – шляхом лише співбесіди, без проходження конкурсу. Зауважимо, що дані щодо проведення відповідного конкурсу містить сайт АРМА. Також нардеп сказав, що в декларації Павленка є невідповідності, оскільки ризик-аналіз проєкту Declarations показує, що сума грошових активів у декларанта і родини в 10+ разів вища за суму всіх їх доходів. Зауважимо, що в АРМА Павленко прийшов із приватного сектору, із 2009 р. працюючи на керівних посадах у юридичній сфері.

«Якщо 10% цієї інформації є правда, то ми маємо боротися з тими фактами», – заявив Красов.

Відтак, запропонував звернутися до АРМА, щоб воно надало, зокрема, інформацію щодо питань, які він озвучив. Також Красов запропонував Антикоркомітету звернутися до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо «організації ретельного службового розслідування стосовно діяльності працівників» АРМА, які фігурували в пресі та «вирішення питання щодо відсторонення від виконання посадових обов’язків на час проведення цього службового розслідування цих працівників. З результатами службового розслідування прийняти рішення щодо перебування на держслужбі цих осіб чи інше рішення».

Нагадаємо, в пресі фігурували  переважно т.в.о. голови АРМА Віталій Сигидин та заступник голови Володимир Павленко. Також Антикоркомітет звернеться до НАЗК щодо перевірки декларації Павленка та перевірку можливих конфліктів інтересів і до ДБР –  щодо інформації по кримінальних провадженнях, де фігурують службові особи АРМА.