Пара фаворитів, які зазвичай імітують конкуренцію, знову поділила підряд на 208 мільйонів
30.04.2020   //  

22 квітня Служба автодоріг в Одеській області уклала договір з ТОВ «Березівкаагрошляхбуд» на поточний дрібний ремонт доріг загального користування державного значення на суму 208,68 млн гривень. Про це повідомляється у системі «Прозоро».

За ці гроші переможець має виконати дрібний ремонт на дорогах  М-05 Київ – Одеса та М-13 Кропивницький-Платонове. У тендері взяли участь три компанії – «Березівкаагрошляхбуд», «Юг строй компані» та «Котовський асфальтобетонний завод». Але в результаті розгляду тендерних пропозицій останнього учасника відхилили через відсутність банківської гарантії.

Єдиним конкурентом на торгах залишилась фірма «Юг строй компані», яка на аукціоні знизила вартість своєї первинної пропозиції менше ніж на один відсоток. Тож економія на торгах від очікуваної вартості скалала всього лише 1%.

ТОВ «Березівкаагрошляхбуд» займає третє місце серед найбільших підрядників Одеської Служби автодоріг. Компанія виграла  29 тендерів на загальну суму 1,47 млрд гривень. А її конкурент на цьому тендері «Юг строй компані» є одним з найчастіших суперників фірми на торгах. Зокрема, пара «Березівкаагрошляхбуд» та «Юг строй компані» розіграли між собою 27 торгів на загальну суму 1,39 млрд гривень.

З 24 разів коли компанії разом доходили до аукціону 80% конкуренти не знижували вартість взагалі, а 17% знижували вартість на один, або менше одного відсотка. Тільки єдиний раз конкуренти просіли в ціні на 16%, у зв’язку з тим, що на тендер прийшов інший конкурент, який запропонував нижчу ціну. При чому в результаті компанія перемогла, але її пропозиція незважаючи на перемогу була відхилена тендерним комітетом, а перемогу отримала «Юг строй компані».

За результатами аналізу проведення тендерів відомо, що на тих тендерах, де до пари компаній «Юг строй компані» та «Березівкаагрошляхбуд» приходили інші фірми, які пропонували нижчу ціну, кожного разу така пропозиція конкурентів пари була відхилена замовником. Таке відбувалось 7 разів, і лише одного разу в аукціоні перемогло інше підприємство.

«Березівкаагрошляхбуд» братів Князя і Роберта Хачатрянів зареєстрована на Одещині. Князь Хачатрян – екс-депутат Березівської райради від Партії регіонів, помічник екс-нардепа від «Опоблоку» Миколи Скорика і депутат Одеської облради від цієї ж партії.

«Юг Строй Компані» належить Людмилі Мальцевій з Миколаївки. Директором фірми є Олег Пшеничний.