Порошенківцю докинули 354 мільйони на Окружну, де забудовники влаштували смітник
26.04.2020   //   590 Переглядів

КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м.Києва» 23 квітня уклало угоду з ТОВ «Еко-Буд-Трейд» про додаткові роботи з будівництва Великої Окружної дороги на 354,19 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Навесні 2016 року компанія виграла тендер Дирекції щодо будівництва Великої Окружної дороги на ділянці від проспекту Маршала Рокоссовського до вулиці Богатирської з будівництвом транспортної розв’язки в різних рівнях за 325,91 млн грн.

Закупівлю додаткових робіт провели за переговорною процедурою. вартістю не більше ніж 50% вартості первинного договору. В обґрунтуванні сказано, що 50% рахували від збільшеної вартості первинного договору в 718,73 млн грн.

Додаткові роботи включають заміну непридатного ґрунту основи насипу та підземного переходу. У 2001-2018 роках будівництво Великої Окружної дороги було призупинене, а сама пляма забудови була фактично пусткою на межі міста, тому на ній виникло велике несанкціоноване звалище побутового та будівельного сміття. Замовник пов’язав його із забудовою Мінського масиву, а саме ЖК «Міністерський», ЖК «Яскравий» та інших.

Крім того, передбачили влаштування з’їздів до місцевих проїздів ЖК «Міністерський» та коригування проекту будівництва гаражів ГБК «Мінський» (винесення з-під забудови).

У зв’язку зі змінами вимог ДБН товщину нижнього шару покриття з крупнозернистого асфальтобетону довелося збільшити з 8 см до 10 см. Також за новою угодою перенесуть з-під забудови електрокабелі, телефонну і напірну каналізацію, влаштують технологічні майданчики для складування балок прогонових будов шляхопроводів через залізницю і вулицю Богатирську, кріплення котловану ростверків при влаштуванні опор №2-4, футляр для трубопроводів водогону діаметром 500 мм і кущі паль К1 та К2 під шляхопроводи.

ТОВ «Еко-Буд-Трейд» належить киянам Євгену Расторгуєву і Максиму Половку, а директором є Віталій Фастовець. До серпня 2019 року фірмою керував Сергій Драч.

Максим Половко за часів президента Порошенка балотувався до Київради від «Блоку Петра Порошенка». Через ланцюжок партнерів він пов’язаний із компаніями, близькими до екс-директора КП «Житлоінвестбуд-УКБ» і депутата Київради від «БПП» В’ячеслава Непопа, а також екс-очільника Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА і тепер уже колишнього президента АТ «ХК «Київміськбуд» Михайла Голиці.

Сергій Драч довгий час працював у згаданому «Київміськбуді», дійшовши до посади віце-президента. У 2008-2010 роках він був заступником міністра у справах сім’ї, молоді та спорту і керував проектом реконструкції НСК «Олімпійський» для Євро-2012. На той час мером Києва був Леонід Черновецький, чий блок у Київраді представляли зокрема Ігор Кононенко та Сергій Березенко, які згодом стали впливовими нардепами від «БПП».

Після звільнення з посади замміністра Драч ненадовго повернувся у «Київміськбуд».

Компанія «Еко-Буд-Трейд» фігурує у кількох тендерних кримінальних справах, у тому числі щодо будівництва Подільського мостового переходу через р. Дніпро у Києві.