АМКУ по скарзі «Роми» зобов’язав Укравтодор прибрати улюблену заточку з тендеру на 430 мільйонів
26.04.2020   //   750 Переглядів

22 квітня тендерна колегія Антимонопольного комітету зобов’язати Службу автомобільних доріг у Львівській області внести зміни до тендерної документації, прибравши з неї дискримінаційні вимоги для учасників. Про це повідомляється у системі «Прозоро».

Скаргу подало приватне підприємство «Рома» по вимогам у тендері на поточний середній ремонт автомобільної дороги державного значення Р-15 Ковель-Володимир-Волинський-Червоноград-Жовква очікуваною вартістю 429,69 млн гривень.

Компанія оскаржувала умову тендерної документації, згідно якої учасник має надати у якості підтвердження виконання аналогічних робіт – копію договорів, які виконані не менше ніж на 85% в останні три роки на дорогах державного значення, та ще й мали підтверджувати 100% основних видів робіт, які будуть виконуватись при виконанні цього тендеру.

ПП «Рома» оскаржила в АМКУ всі чотири умови, за яким замовник має прийняти довідки про аналогічних досвід: сам предмет аналогічного договору, часові рамки його виконання, відсоток на який договір повинен бути виконаний та обсяги робіт.

Зокрема, фірма зазначила, що через дискримінаційні вимоги прописані замовником, компанія не може подати на підтвердження аналогічного досвіду договори, які були виконанні на надання послуг з ремонту територіальних, обласних та сільських доріг. Хоча їх ремонт/будівництво за технологіями ніяким чином не відрізняється від виконання робіт на дорогах державного значення. У скарзі фірма зазначила, що вимога щодо того, що аналогічні договори мають бути виконані тільки протягом останніх 3-років, теж значно звужує коло потенційних учасників і не передбачено чинним законодавством «Про публічні закупівлі», як і відсоток виконання аналогічного договору.

Колегія Антимонопольного комітету задовольнила скаргу підприємства, і зобов’язала львівський САД виключити с тендерної документації дискримінаційні вимоги.

Нагадаємо, «досвідною заточкою» Укравтодор не дозволяє прийняти участь у держзакупівлях більше сотні компаній, адже відповідний досвід по великим проектам Укравтодору,  мають не більше десятка компаній, які забрали разом майже половину всіх  підрядів на будівництво доріг  України в останні два роки.

Керівником і власником ПП «Рома» є депутат Львівської обласної ради Роман Демчина.