Вакцини проти сказу в тварин від монополіста здорожчали на 8% проти минулого року
23.04.2020   //   486 Переглядів

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у березні-квітні за результатами тендерів замовила ТОВ «Укрветпромпостач» вакцини проти сказу на суму 82,86 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч поставлять 5,03 млн доз рідкої інактивованої антирабічної вакцини для парентеральної імунізації тварин «Рабістар ред» («Rabistar red») по 13,24 грн. та 510 тис доз антирабічної вакцини для пероральної імунізації м’ясоїдних тварин «Орісвак» для розкидання з літаків над Закарпатською та Івано-Франківською областями по 31,79 грн.

Це на 8% дорожче за торішні ціни від цієї фірми, які складали 12,04 грн. і 29,99 грн.

Як і раніше, виробниками вказані «Укрветпромпостач» і компанія «Bioveta A.S.» (Чехія).

Сума угод на 0,01% нижча від загальної очікуваної вартості закупівель у 82,87 млн грн.

Єдиним конкурентом традиційно було київське ТОВ «Торгівельний двір «Українська товарна спілка» Володимира і Валентини Баранівських із такими ж самими вакцинами виробництва переможця «Укрветпромпостач». Ніхто не знижував ціну під час аукціону.

Із 2011 року «Укрветпромпостач» виграє всі тендери щодо ветеринарних вакцин проти сказу. Компанія зареєстрована у Броварах по вул. Гельсінської Групи, 23а, де колись знаходилося однойменне держпідприємство, яким у 2002-2006 рр. керував Володимир Солодчук. Державний «Укрветпромпостач» раніше перебував у структурі МінАПК, доки у 2006 р. його не реорганізували в ДП «Центр по забезпеченню протиепізоотичної роботи». У 2001-2003 рр.. він і сам входив до складу засновників своєї приватної тезки.

Зараз засновниками фірми є Галина Кисельова, Світлана Залізняк, Степан Вишневський, Ганна Гончарук і Віталій Троянський, а директором – Ярослав Щарай.

До 2014 р. 59% статутного капіталу належало Олені Солодковій, свого часу прописаній разом із Солодчуком у Запоріжжі. У 2013 р. той представляв ТОВ «Укрветпромпостач».

Після виходу Солодкової з фірми її частку розділили Троянський і Гончарук. На останню раніше була оформлена частка у ТОВ «Запоріжзооветпромпостач», яке мало виробляти таку ж вакцину, але так і не почало «у зв’язку з економічним станом підприємства». «Запоріжзооветпромпостач» теж був спільним бізнесом Солодчука і Солодкової.

За даними телепрограми «Наші гроші», колись ТОВ «Укрветпромпостач» мало спільну адресу і телефони з ТОВ «Бровафарма». А екс-керівник «Бровафарми» Євген Дудко був прописаний разом із колишньою співзасновницею «Укрветпромпостачу» Наталією Дудко.

«Бровафарма» входить до корпорації «Укрзооветпромпостач». Нею нині керує Василь Лісовенко, який очолював громадську раду при Державній ветеринарній та фітосанітарній службі. А заступник Лісовенка – Павло Достоєвський був радником голови цієї служби, яка керує ветеринарними управліннями, для яких призначена вакцина від сказу.

У 2014 р. Держветфітослужба увійшла до складу новоствореної Держпродспоживслужби.