Оточення Березенка і Грановського «попало» на свого суддю в Окружному, щоб пробити забудову на Подолі
22.04.2020   //   835 Переглядів

ПАТ «Фінансово-промислова група «Атіка» і ТОВ «Феліксія» подали і відкликали кілька позовів до Окружного адмінсуду м. Києва, поки не потрапили на суддю Юлію Шрамко. Забудовники намагаються скасувати низку планувальних обмежень, що стосуються охоронних зон і меж історичних ареалів.

Позов «Атіки» і «Феліксії» 4 березня прийняла до розгляду суддя Окружного адмінсуду м. Києва Юлія Шрамко. Вона його розглянула за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (відповідачем у справі є Департамент містобудування та архітектури КМДА, треті особи – Міністерство культури). Вже 13 квітня суддя Шрамко повністю задовольнила позов забудовників.

Як свідчать дані «Судової влади», до судді Шрамко позов потрапив з четвертої спроби. Так, «Атіка» і «Феліксія» перед цим подали три позови, які потрапили до суддів Наталії Добрівської, Євгенія Аблова та Ірини Васильченко, однак які у подальшому відкликали.

ПАТ «Фінансово-промислова група «Атіка» і ТОВ «Феліксія» просили суд скасувати пункти містобудівних умов та обмежень (МУО), які вказують, що ділянка забудови знаходиться в межах Центрального історичного ареалу, в археологічній та ландшафтній охоронних зонах, в межах архітектурного та археологічного заповідників, в межах Державного історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ», в межах пам’ятки ландшафту та історії місцевого значення «Історичний ландшафт Київських гір і долини р. Дніпра», в межах пам’ятки археології місцевого значення «Культурний шар Подолу».

Крім того, підприємства вимагали скасувати пункти МУО, у яких сказано, що проектування вони мають здійснювати на підставі висновків історико-містобудівного обґрунтування від Мінкультури, з урахуванням суміжної забудови і відповідно до вимог ДБН щодо охорони історичного середовища та законів «Про архітектурну діяльність», «Про охорону культурної спадщини» і «Про археологічну спадщину».

Зокрема, підприємства вимагали скасувати необхідність отримувати в Мінкультури висновок щодо проектної документації і дозвіл на виконання робіт, а також висновок Інституту Археології НАН України щодо наявності археологічного культурного шару і заходів з його збереження або дослідження.

Нагадаємо, 12 січня 2018 року Департамент містобудування видав «Атіці» і «Феліксії» МУО для проектування будівництва офісних споруд та бізнес-центру з підземним паркінгом на перетині вулиць Верхній Вал, Кожум’яцької та Вознесенського узвозу у Києві з умовною висотою від 26,5 до 73,5 м при максимально дозволених 27 метрах у цьому районі.

Будівництво заплановано на трьох ділянках загальною площею 0,52 га. Функціональне призначення цієї землі – територія громадських будівель та споруд. Відповідно, житлове будівництво тут заборонене. Разом з тим, «Атіка» і «Феліксія» намагалися отримати згоду Київради на розробку проектів землеустрою по відведенню вказаних 0,52 га під будівництво житлово-офісного комплексу.

Власником 76% акцій ПАТ «ФПГ «Атіка» є ПП «Українське науково-виробниче комерційне підприємство «Атіка», що належить колишньому заступнику керівника Державного управління справами Євгену Сарнацькому. Він отримав цю посаду у червні 2014 року, коли ДУСю очолив Сергій Березенко, що у подальшому у 2015-2019 рр був заступником голови фракції Блоку Петра Порошенка. Звільнений Саранцький був після президентських виборів – 11.06.2019. Перебуваючи на посаді Сарнацький заявив ЗМІ, що після призначення на держслужбу передав свою фірму в управління розпорядниці.

Засновником ТОВ «Феліксія» є кіпрська фірма «Сантаріо Холдінгз Лімітед». Відповідно до держреєстру юросіб, її бенефіціарним власником є Віталій Вайнштейн – це колишній помічник нардепа від БПП Олександра Грановського.

Зауважимо, що поруч із вказаними 0,52 га будується скандальний житловий комплекс  «Подол Град Вінтаж». Детальніше про відведення ділянки під цю забудову читайте у матеріалі «Як вкрасти землю в Києві, прикрившись незрячими людьми».