Кримінальне досьє лідерів картелю. «Онур Конструкцiон» і «Онур Таахут»
22.04.2020   //  

Уряд Дениса Шмигаля прибрав критерій «прозорої ділової репутації» стосовно компаній, які освоять 19 мільярдів гривень, які держава бере в борг для ремонту доріг. Відтак «Наші гроші» переглянули дані державного судового реєстру щодо лідерів картелю «укравтодорівських» фаворитів.

Довідково

Група компаній «Онур», до якої входять ТОВ «Онур Конструкцiон Інтернешнл» і українське Представництво «Онур Таахут Ташимаджилик Ішаат Тіджарет ВЕ Санаї Анонім Ширкеті», належить до трійки фаворитів серед підрядників Укравтодору останніх років. За період з 2017 року по квітень 2020 року, як свідчать дані системи Prozorro, ТОВ «Онур Конструкцiон Інтернешнл» виграло підряди на суму 20,23 млрд грн, а представництво «Онур» – на 17,39 млрд грн. Тобто, загалом за три з гаком років – 37,62 млрд грн.

Засновниками столичної компанії «Онур Конструкціон Інтернешнл» є громадяни Туреччини Онур та Іхсан Четінджевіз, а також львів’янин Олег Фаріон – це двоюрідний брат дружини Емре Караахметоглу, що є топ-менеджером «Онуру». Фірма «Onur Taahhut Tasimacilik Insaat Ticaret Ve Sanayi A.S.» безпосередньо із нею пов’язана. Керівником «Онур Конструкціон Інтернешнл» з 2007 року є Їлдиз Бірол.

«Онур» зайшов в Україну в середині 2000-х років, і фактично відразу отримав кримінальну справу від Генпрокуратури. У 2006 році ГПУ збудилась на те, що «Онур» перерахував півмільйона двом фірмам за щебінь, який фізично так і не був поставлений на ремонт траси Київ-Одеса. Прокурори три роки намагались довести, що це крадіжка державних коштів, а потім згадки справи у реєстрі припинились.

Проте щебінь не припинив бути однією з фішок «Онуру». За даними «Наших грошей»,  левову частину щебню «Онур Конструкцiон» закуповує не у кар’єрів, а у представництва «Онур Таахут» по ціні від 700 до 1300 грн за тонну. А представництво вже формує на собі маржинальний прибуток, оскільки закуповує щебінь у кар’єрів по 200-450 грн/т.

При цьому серед постачальників щебеню «Онуру» є пов’язані зі «Слугою народу» бізнесмени. Один з найдорожчих щебенів для «Онур Таахуут» поставляє ТОВ «Брекстон» (всього за 2019 рік на 25 млн грн). Засновник фірми Сергій Доровський – це член наглядової ради ПрАТ «Рижівський гранітний кар’єр» Сергія Корявченкова, двоюрідного брата нардепа від «Слуги народу» Юрія Корявченкова, більш відомого як Юзік з Кварталу.

Також постачальником щебеню для «Онуру таахут» на 4 млн грн було ТОВ «Кар-гіл» Романа Варварова, який на виборах був уповноваженим партії «Слуга народа» по Дніпропетровській області.

Вказані суми, звісно не є визначними для «Онуру». Скоріше вони є ілюстрацією до відносин з турецькою компанією самого Володимира Зеленського, який свого часу вдосталь нагастролював по Туреччині з «Кварталом-95» та Сергієм Шефіром, що нині є першим помічником президента. Після обрання президентом Зеленський відкритим текстом запропонував віддавати підряди «Онуру» та радо вітався з представниками компанії на презентації «Великого будівництва» прямо на трасі, яку ремонтував «Онур»:

Емре Караахметоглу

На цьому відео Володимир Зеленський вітається з генеральним координатором «Онуру» в Україні Емре Караахметоглу. Цей турок одружився на Олені Кравс. А цієї зими його теща Надія Кравс стала власницею ТОВ «Спец комплект постач», що при Порошенку займалось експлуатаційним обслуговуванням доріг Київщини. При Зеленському і з призначенням головою Укравтодору у фірму зайшли турки, і вона почала розширювати географію своєї присутності. Днями «Спец комплект постач» отримав від Укравтодору на річне утримання шматок траси М-06 на території Рівненської області за 59 млн грн.

Ще однією ознакою приязності влади до «Онуру» став тендер на будівництво Запорізького мосту за 12 млрд грн. Укравтодор викинув з торгів чотирьох конкурентів, аби до аукціону допустити «Онур» і ще одну турецьку компанію «Гьочай», які очевидно готувались до тендеру в одному і тому ж місці. Тож «Ліга антитрасту» направила заяву в Антимонопольний комітет з даними про їхні антиконкурентні узгоджені дії.

З обранням Зеленського президентом співпало вирішення однієї з кримінальних справ «Онуру». Рік тому полтавська поліція арештувала підозрюваних у незаконному відчуженні родючого шару ґрунту площею 5,88 га, що використовувався «Онуром» при реконструкції дороги Київ-Харків-Довжанський. Поліція нарахувала збитків державі у розмірі 243,73 млн грн. Однак у червні 2019 року Держбюро розслідувань порушило справу проти працівників поліції за «проведення незаконного затримання» онурівців, і вже в листопаді передало її на розгляд до суду.

Загалом «Онур» фігурує у десятках кримінальних проваджень, що стосуються привласнення і розкрадання коштів, зокрема, шляхом завищення вартості виконаних робіт і економії на асфальтобетоні, надання неправдивих даних на тендер, підроблення документів, зловживання владою посадовими особами, самовільне видобування піску, глини, грунту, води.

Наприклад, «Онур» фігурує у справі про виграні тендери Укравтодору у Київській області за 10-15% «відкату». «Наші гроші» повідомляли, що в судових ухвалах по цій справі фігурував ще один лідер дорожнього картелю – ТОВ «Автомагістраль-Південь». Однак  у цій фірмі стверджують, що з лютого 2019 року у процесуальних документах про їхнє підприємство не згадується.

Генеральний директор ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» Їлдиз Бірол за час своєї роботи отримав два вироки – по статтях «службова недбалість» (внаслідок внесених недостовірних даних з держбюджету та бюджету м.Львова «Онуру» переплатили 314 тис грн) і «службове підроблення» (підробив акти, внаслідок чого завищив вартість робіт на 76 тис грн). У 2013 році він був звільнений від кримінальної відповідальності у зв’язку із дійовим каяттям. А у 2016 році – отримав 3400 грн штрафу і заборону займати адміністративні посади, однак від призначеного покарання був звільнений у зв’язку із закінченням строку давності.

Варто зауважити важливий нюанс. Фігурування у кримінальних справах в Україні – це не завжди ознака модусу вівенді фігуранта. Частіше кримінальні справи є відображенням того, як фірму з мільярдними підрядами уявляють собі українські правоохоронці. Вони дуже люблять порушувати справи і роками не доводити їх до вироку, тримаючи клієнтів у переговорному стані. Відтак, «Наші гроші» безумовно готові надати представникам «Онуру» можливість прокоментувати інформацію у цій публікації.

ТОВ «Онур Конструкцiон Інтернешнл» у судовому реєстрі

Зловживання владою або службовим становищем
42020040000000040 від 21.01.2020

Розслідує СУ ГУ Нацполіції в Дніпропетровській області за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК

Деталі цього провадження відсутні.

01.04.2020 Дніпропетровська обласна прокуратура у рамках цього провадження отримала в суді доступ до матеріалів провадження № 42019040000000710 з можливістю їх вилучення, а саме: до проектно-кошторисної документації по договорам, укладеним між САД у Дніпропетровській області і ТОВ «Автомагістраль-Південь», ТОВ «Онур Конструкцiон Інтернешнл» щодо виконання робіт по договорах за 2018-2019 рр.

42018110000000455 від 17.12.2018

Розслідує СВ ГУ НП в Київській області за ч. 2 ст. 364 КК

У ході слідства встановлено, що службові особи Служби автомобільних доріг у Київській області на тендерах у 2017-2018 рр безпідставно відхиляли більш економічно вигідні пропозиції і укладали договори з тими фірмами, які сплачували їм неправомірну вигоду, еквівалентну 10-15% від ціни договору. Вказана сума коштів формується підрядниками за рахунок умисного завищення обсягів виконаних будівельних робіт та вартості використаних будівельних матеріалів. Гроші у подальшому через фіктивні операції конвертували у готівку.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи САД у Київській області, зловживаючи своїм службовим становищем, що виразилося у свідомому лобіюванні інтересів підконтрольних суб’єктів господарювання, з метою отримання від представників останніх неправомірної вигоди, протягом 2017-2018 років уклали за бюджетні кошти державних та обласних програм із: ТОВ «ОНУР Конструкцiон Iнтернешнл», ТОВ «Автомагiстраль-Пiвдень», ТОВ «Ростдорстрой» та іншими, договори на будівництво, ремонт та експлуатаційне утримання доріг державного значення Київської області, з метою отримання в якості неправомірної вигоди частини із бюджетних коштів, виділених на фінансування зазначених програм, чим завдали тяжких наслідків.

Останній рух по цій справі – від 02.04.2020

42014100000001147 від 25.09.2014

Розслідував СВ ЛУ в метрополітені ГУ МВС України в м. Києві за ч. 2 ст. 364 КК

Встановлено, що під час виконання договорів укладених між КК “Київавтодор”, ТОВ «Онур Конструктіон Інтернешнл» та ТОВ «Проектне бюро «Київпроект», ТОВ «Променергобуд Україна», ТОВ «БМП Планета-міст», ТОВ «Компанія «Теплобуд», КП «ПС ШРБУ», ТОВ «Колор С.І.М.», КП «Учбово-курсовий комбінат» службовими особами зазначених підприємств завищувалась вартість виконаних робіт.

Останні дані держреєстру про рух у цій справі – від 24.04.2015

Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем; службове підроблення
42019100000000457 від 19.07.2019

Розслідує СВ ГУ Нацполіції у м. Києві за ч. 5 ст. 191 КК

 

Справа за фактом привласнення посадовими особами КК «Київавтодор» бюджетних коштів в особливо великих розмірах на загальну суму понад 13,2 млн грн.

Слідство встановило, що у жовтні 2017 року «Київавтодор» провів тендер вартістю 202 млн грн на ремонт дорожнього покриття на проспекті Соборності у м. Києві, який в результаті змови виграв «Онур Конструкціон Інтернешнл».

Останні дані держреєстру судових рішень про рух у цій справі – від 31.10.2019

42017101100000286 від 14.08.2017

Розслідує СВ Шевченківського УП ГУ Нацполіції в м. Києві за ч. 3 ст. 191 КК

Справа за фактом привласнення посадовими особами ТОВ «Інгран» та ТОВ «ОНУР Конструктіон Інтернешнл» за попередньою змовою із посадовими особами Комунальної корпорації «Київатодор» бюджетних коштів під час проведення капітального ремонту автодоріг розташованих на території Шевченківського району м. Києва упродовж 2017 року.

Зокрема, за даними слідства, з рахунків ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» перераховувалися кошти нібито на придбання гранітних бордюрів, які в подальшому перевели в готівку та привласнили. Крім того, у слідства була інформація про присвоєння бюджетних коштів при виконанні будівельних робіт шляхом значної економії асфальтобетону при здійсненні його укладки (недотримання нормативів щільності укладки асфальту приблизно на 40%).

Останні дані держреєстру про рух у цій справі – від 06.09.2018

12017080060002890 від 06.08.2017

Розслідує СВ Вознесенського ВП Дніпровського ВП ГУ Нацполіції в Запорізькій області за ч. 1 ст. 366 КК

До НП надійшло повідомлення про вчинення кримінального правопорушення з Управління СБУ в Запорізькій області. За даними слідства, 19.04.2017 невстановлені службові особи ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» діючи з метою заволодіння бюджетними коштами м. Запоріжжя шляхом укладання з КП «Управління капітального будівництва» договору підряду на виконання робіт з реконструкції автодороги по пр. Маяковського від пр. Соборному до вул. Патріотичної в м. Запоріжжя, видали завідомо неправдивий офіційний документ – довідку про залучення субпідрядних організацій до виконання робіт в обсязі не менше ніж 20% від вартості договору про закупівлю.

Слідство вказує, що ТОВ заздалегідь не планувало виконувати роботи із залученням власної техніки та працівників, хоча і заявило про наявність у себе 17 одиниць техніки і 47 штатних працівників. А, в порушення взятих на себе зобов’язань, залучила субпідрядника КП «ЕЛУАШ» до виконання робіт на суму, що складає понад 55% від загальної вартості робіт.

Останні дані держреєстру про рух у цій справі – від 24.11.2017

12017100010003796 від 13.05.2017

Розслідує СВ Голосіївського управління поліції ГУ Нацполіції у м. Києві за ч. 1 ст. 191 КК

За даними слідства, службові особи ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» протягом 2015 року уклало зі Службою автомобільних доріг у Львівській області, Комунальною корпорацією «Київавтодор», Департаментом житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради, Львівським комунальним підприємством «Львівавтодор», Комунальним підприємством «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району» м. Києва договори на суму понад 859, 8 млн грн.

У подальшому «Онур Конструкціон Інтернешнл» 101,5 млн грн з вказаних коштів перерахував на суб’єктів господарської діяльності з ознаками фіктивності, а саме: ПП «Інгус Ойл» (71,1 млн грн), ТОВ «Тандем Ойл» (21,4 млн грн), ТОВ «Систем Інвест Трейдінг» (8,9 млн грн) з метою привласнення бюджетних коштів та створення штучного документального вигляду здійснення фінансово-господарських операцій для подальшого переведення грошових коштів у готівку та повернення їх особам, задіяним у схемі.

Останні дані держреєстру про рух у цій справі – від 24.05.2019

12016140080004255 від 17.11.2016

Розслідує СВ Франківського ВП ГУ Нацполіції у Львівській області за ч. 1 ст. 366 КК

До НП надійшло повідомлення із Управління СБ України у Львівській області про те, що в ході здійснення оперативно-розшукової діяльності СБУ отримала інформацію щодо факту складання службовою особою ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» завідомо неправдивих відомостей під час участі у державних закупівлях із поточного та капітального ремонту автомобільних доріг Львівської області на замовлення обласного САД. Встановлено, що з метою перемоги у вказаних держзакупівлях службові особи ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» систематично та свідомо приховували факт наявності податкового боргу у своїй тендерній пропозиції, що є згідно зі ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі» однією із підстав для відхилення пропозиції учасника закупівлі.

Останні дані держреєстру про рух у цій справі – від 26.12.2016

42015100000001408 від 24.12.2015

Процесуальне керівництво здійснює столична прокуратура у провадженні за ч. 5 ст. 191 КК

У ході досудового розслідування встановлено, що протягом 2014-2015 років службові особи КК «Київавтород» за попередньою змовою зі службовими особами ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл», зловживаючи своїм службовим становищем, привласнили державні кошти шляхом перерахування їх по ланцюгу суб’єктів господарської діяльності ТОВ «Ліга Консалт Лтд» та ТОВ «Гамма Бізнес Груп», що мають ознаки фіктивності з подальшим їх оготівкуванням.

Останні дані держреєстру про рух у цій справі – від 01.04.2016

42014140040000040 від 16.06.2014

Розслідувало У МВС України на Львівській залізниці за ч. 2 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК

26.02.2016 Шевченківський райсуд м. Львова визнав керівника ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» Їлдиза Бірола винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК і призначив йому покарання у вигляді штрафу розміром 3400 грн з позбавлення права обіймати посади, пов’язані з адміністративно-господарськими функціями. Однак, від призначеного покарання він був звільнений у зв’язку із закінченням строку давності.

Суд визнав доведеною винуватість Бірола у тому, що він підробив акт приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідки про вартість виконаних будівельних робіт форми КБ-3 від 03.10.2011 про виконані будівельні роботи на загальну суму 75 828 грн і в подальшому подав на підпис замовнику робіт (Управлінню капітального будівництва Львівської міськради). Ці роботи виконувалися в рамках Євро-2012, Бірол свою вину визнав частково.

42014100000000339 від 11.04.2014

Розслідує СВ ЛУ в метрополітені ГУМВС України в м. Києві за ч. 5 ст. 191 КК

Досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні встановлено, що у 2011-2012 рр КК «Київавтодор» проведено конкурсні торги за державні кошти із закупівлі робіт та послуг з реконструкції проспектів Перемоги та Бажана в м. Києві, переможцем яких визначено ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл», з яким у подальшому укладено договори на проведення вказаних робіт.

Водночас встановлено, що вартість проведених робіт з реконструкції об’єктів значно завищена, а отримані ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» державні кошти перераховувались на рахунки низки підприємств, що мають ознаки фіктивності (відсутні основні засоби та наймані працівники, не знаходяться за фактичною та юридичною адресами) і, відповідно, не могли бути виконавцями робіт. Зокрема, за даними органів ДФС України у вказаний період «Онур Конструкціон Інтернешнл» перерахував державні кошти у сумі 84 млн грн на рахунки ТОВ «Торенія» та 35 млн грн на рахунки ТОВ «Інтек трейд».

Останні дані держреєстру про рух у цій справі – від 24.09.2015

№ 49-1938 від 27.06.2006

Розслідувала Генеральна прокуратура України за ч. 2 ст. 205, ч. 5 ст. 191 КК

Справа за фактами створення фіктивних фірм підприємств ТОВ «Діол Плюс» та ПП «ЕнергоПромПостач», а також привласнення і розкрадання державних коштів, виділених ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» на проведення реконструкції автомобільної дороги Київ-Одеса. За даними слідства, «Онур Конструкціон Інтернешнл» перерахував фірмам «Діол Плюс» та ПП «ЕнергоПромПостач» як субпідрядниками 488 тис грн за щебінь, який поставлений так і не був.

Останні дані держреєстру про рух у цій справі – від 20.10.2009

Ухилення від сплати податків
42017101060000104 від 25.05.2017

Розслідує СУ ФР ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві за ч. 3 ст. 212 КК

За даними слідства, в період з січня 2014 року по березень 2017 року, службові особи ТОВ «Генпрофбуд» умисно не сплатили до державного бюджету податок на додану вартість та податок на прибуток на загальну суму 6,16 млн грн внаслідок проведення безтоварних операцій з підприємствами, які мають ознаки фіктивності.

Під час розслідування встановлено, що службові особи ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» в період з 01.01.2016 по 12.02.2018 здійснювали фінансово-господарські взаємовідносини з ТОВ «Генпрофбуд» та ТОВ «Будівельно-Монтажне Підприємство №5», за результатами яких сформували податковий кредит з ПДВ на 3 млн грн.

Обвинувальний акт наразі на розгляді в суді.

32014100040000123 від 08.12.2014

Розслідує СУ ФР ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві за ч. 1 ст. 212 КК

 

За даними слідства, службові особи ТОВ “Генпрофбуд” в період 01.01.2013-31.08.2014 безпідставно завищили податковий кредит з ПДВ та валові витрати з податку на прибуток і в такий спосіб умисно ухилились від сплати податку на прибуток на суму 435  тис грн. та податку на додану вартість на суму 457  ти грн. Встановлено, що       в період з січня 2013 року по грудень 2014 року підприємство ТОВ “Генпрофбуд” проводило фінансово-господарські операції з ТОВ “Онур Конструкціон Інтернешнл”.

Останні дані держреєстру про рух у цій справі – від 23.10.2015

32014100070000044 від 20.06.2014

Розслідує СУ ФР ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві за ч. 3 ст. 212 КК

Досудовим слідством встановлено, що службові особи ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» внаслідок безпідставного відображення показників фінансово-господарських операцій з приводу постачання товарів (робіт, послуг) від ТОВ «Торенія», яке має ознаки фіктивності, в порушення норм податкового законодавства, в період з 01.01.2012 по 31.12.2013, умисно ухилились від сплати податку на додану вартість в сумі 13 928 137 грн, що є особливо великим розміром.

Останні дані держреєстру про рух у цій справі – від 23.02.2015

32014220000000125 від 17.06.2014

Розслідує СУ ФР ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві за ч. 1 ст. 212, ч. 3 ст. 212 КК

Слідство встановило, що службові особи ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл», які в період з 01.01.2012 по 31.12.2013 шляхом відображення в податковому обліку фінансово-господарських взаємовідносин з ТОВ «Торенія» ухилились від сплати податку на прибуток та податку на додану вартість на загальну суму 29 268 362 грн, що є особливо великим розміром. Вироком від 26.08.2014 Подільським районним судом м. Києва Селезньова В.В. засуджено за фіктивне підприємництво, а саме – створення ТОВ «Торенія» з метою прикриття незаконної діяльності.

Останні дані держреєстру про рух у цій справі – від 07.05.2015

№140-1125

Розслідував СВ ДПІ у м.Львові за ч. 3 ст. 212 КК

Справа за фактом умисного ухилення від сплати податків службовими особами ТОВ ТТ Пласт. Розслідуванням встановлено, що серед кінцевих споживачів, яким ТОВ ТТ Пласт фактично реалізував товарно-матеріальні цінності, прихід яких відобразив від фіктивних СПД, було ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл».

Останні дані держреєстру про рух у цій справі – від 27.04.2012

Самовільне зайняття ділянки і видобування піщано-гравійної суміші; підроблення документів; службова недбалість
12016140290000275 від 07.03.2016

Розслідує СВ Самбірського СВ ГУ Нацполіції у Львівській області за ч. 3 ст. 197-1, ч. 2 ст. 240 КК

Справа за заявами стосовно будівництва товариством «Онур Конструкціон Інтернешнл» асфальтного заводу «без будь-яких дозвільних на це документів та без виділення під це земельної ділянки» на території Бабинської сільської ради Самбірського району Львівської області, а також незаконне видобування фірмою піщано-гравійної суміші з р. Дністер на території Стрілковицької сільської ради.

Останні дані держреєстру про рух у цій справі – від 11.04.2019

32015100030000062 від 28.08.2015

Розслідує СВ Деснянського УП ГУ Нацполіції в м.Києві за ч. 3 ст. 358 КК

Досудовим розслідуванням встановлено, що група осіб, перебуваючи у Києві, Дніпрі та Харкові, діючи повторно, за попередньою змовою, із залученням інших невстановлених осіб, склали підроблені офіційні документи, які видаються та посвідчуються засновниками та керівниками низки підприємств.

06.08.2019 слідчі отримали доступ до документів, що знаходяться у володінні ТОВ «БЕВЕРС-С», що засвідчують фінансово-господарські операції цієї фірми з низкою інших компаній, у т.ч. ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл».

42012150030000014 від 28.11.2013

Розслідував СВ УМВС України на Львівській залізниці за ч. 2 ст. 367 КК

08.11.2013 Залізничний райсуд м. Львова звільнив гендиректора ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» Їлдиза Бірола від кримінальної відповідальності у зв’язку з дійовим каяттям.

Гендиректор «Онур Конструкціон Інтернешнл» «не забезпечив достовірність внесення» в акти приймання виконаних робіт і їх вартість по реконструкції вулиці Липинського (від проспекту Чорновола до вул. Б.Хмельницького), проспекту В.Чорновола (від вул. Липинського до вул. Варшавської), вул. Пасічної (від вул. Зеленої до вул. Личаківської), вул. Шевченка (від вул. Винниця до меж міста), вул. Зеленої (від вул. Луганської до меж міста), вул. Стрийської (від вул. Гвардійської до вул. Рубчака), що призвело до оплати таких робіт Управлінням капітального будівництва Львівської міської ради, тобто до незаконних видатків з держбюджету та бюджету м.Львова та спричинило збитки на 314 206,19 грн.

 

Представництво «Онур Таахут Ташимаджилик Ішаат Тіджарет ВЕ Санаї Анонім Ширкеті» у судовому реєстрі

 

Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем; порушення правил використання надр (самовільне видобування піску, глини, грунту, води); фіктивне підприємництво (у 2019 р ст. 205 КК була декриміналізована)
12018170120000254 від 31.08.2018

Розслідує СУ ГУ Нацполіції в Полтавській області за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 240 КК.

До вказаного кримінального провадження 15.11.2018 були приєднані матеріали кримінального провадження № 12018170000000500 від 16.10.2018 (незаконний забір грунту)

У ході досудового розслідування встановлено, що 16.10.2018 невстановлені службові особи представництва «Онур» за попередньою змовою із працівниками підприємства (водіями екскаваторів та самоскидів) здійснюють розкрадання грунту (піску) з кар’єру, розташованого біля с. Бірки Великобагачанського району Полтавської області, який в подальшому легалізують через ряд СГД, які мають ознаки ризикових.

17.10.2018 сімом водіям було повідомлено про підозру по ч. 5 ст. 191 КК. Однак, у січні-квітні 2019 року вони були скасовані судом.

У справі призначені комплексні інженерно-екологічна та економічна експертизи, а також судово-товарознавча експертиза.

12019170300001000 від 04.09.2019

Розслідує ГУ НП в Полтавській області за ст. 356  КК (самоправство)

04.09.2019 до Нацполіції надійшло повідомлення про те, що працівниками компанії «Онур», без дозволу, самовільно, здійснюється забір води із ставка № 1, який розташований на території Щербанівської ОТГ, в с. Шмиглі Полтавського району, неподалік від автодороги «Київ-Харків».

При виїзді на місце події поліція виявила автомобіль, що належить Представництву «Онур», який був наповнений водою, а також встановила падіння рівня води у ставку на 90 см. 12.09.2019 суд наклав арешт на вказаний автомобіль.

12018170330000464 від 13.10.2018

Розслідує Хорольське ВП ГУ Нацполіції в Полтавській області за ч. 2 ст. 240 КК

13.10.2018 Нацполіція після отриманого повідомлення про те, що біля с. Староаврамівка Хорольського району Полтавської області невідомі особи здійснюють незаконний видобуток глини, провело огляд місця події, у результаті чого виявила і вилучила 10 автомобілів «МАН» і екскаватор «Сумитомо», що належать Представництву «Онур». Попередньо слідство встановило, що видобування глини проводилося на замовлення Представництва «Онур» для використання під час капітального ремонту автодороги М 03 Київ-Харків-Довжанський (обхід с. Покровська Багачка (220+782-км 228+000).

19.10.2018 суд призначив експертизу дослідження грунтів, а 13.03.2019 – інженерно- екологічну експертизу.

12017170330000352 від 22.07.2017

Розслідує СВ ГУ Нацполіції в Полтавській області за ч. 2 ст. 240, ч. 2 ст. 28 ч. 5 ст. 191 КК

 

 

 

За даними слідства, Представництво «Онур» незаконно видобувало підсипочний грунт у самовільному кар’єрі, розташованому поблизу с. Коломійцеве Озеро Хорольського району на ділянці ДП «Шовкрадгосп «Хорольський», хоча «на папері» нібито закуповувало його у ТОВ «Захід-Інвест Груп», яке, у свою чергу, нібито купило грунт у ряду підприємств, що мають ознаки фіктивності. У подальшому цей видобутий у незаконний спосіб грунт Представництво «Онур» використовувало при реконструкції автодороги М-03 «Київ-Харків-Довжанський» (будівництво обходів с. Покровська Багачка, с. Красногорівка та м. Полтава).

07.11.2018 працівники УСБУ в Полтавській області затримали директора ТОВ «Захід-Інвест Груп», якому у той же день була вручена підозра у тому, що він у змові з в.о. директора ДП та іншими особами вчинив незаконне і безоплатне відчуження родючого шару ґрунту площею 5,88 га без спеціального дозволу, чим державі завдано збитки на 243,73 млн грн. Разом з ним було затримано ще 4 осіб, у т.ч. в.о. керівника держпідприємства.

У подальшому ДБР порушило справу проти двох слідчих Нацполіції. У червні 2019 року їм вручили підозри у проведенні незаконного затримання вказаних осіб. І вже у листопаді 2019-го справу передали в суд, де вона наразі розглядається.

42014000000000869 від 26.08.2014

Розслідувало Головне слідче управління Генпрокуратури за ч. 5 ст. 191 КК

За фактами привласнення службовими особами Державного агентства автомобільних доріг України, ПАТ ДАК «Автомобільні дороги України» та ДП «Українські дорожні інвестиції» державних грошових коштів в особливо великих розмірах під час реконструкції та ремонту автомобільних доріг України. Останні дані держреєстру про рух у цій справі – від 19.12.2019.

Представництво «Онур» у цій справі згадується в ухвалах 2017 року, коли була призначена будівельно-технічна експертиза по контракту від 15.08.2014 між Укравтодором і «Онуром» по експлуатації автомобільної дороги «М-06 Київ – Чоп» з 435+230 до 621+500 км строком на 7 років, що фінансується за кошти ЄБРР. «Онур» зміг укласти цей договір після того, як Укравтодор 31.12.2013 розірвав договір з переможцем тендеру – компанію «Elsamex» (Іспанія) (цінова пропозиція 50,49 млн євро).

12014140000000110 від 11.02.2014

Розслідували СУ ГУ МВС України у Львівській області, СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області за ч. 3 ст. 191, ч. 1 ст. 205 КК

За даними слідства, впродовж 2013-2016 років група осіб, використовуючи реквізити підприємств з ознаками фіктивності, які зареєстровані на території Дніпропетровська, Львова, Києва, Донецька, в порушення норм Податкового Кодексу України, незаконно завищують суми податкового кредиту з ПДВ шляхом документального оформлення безтоварних операцій по придбанню товарно-матеріальних цінностей, а також конвертують грошові кошти з території Російської Федерації на територію України (м. Київ, м. Дніпропетровськ, м. Донецьк, АР Крим), з безготівкової форми у готівку, яку в подальшому передають посадовим особам підприємств – вигодонабувачів, за вирахуванням процентної ставки за надані послуги.

09.07.2015 у рамках цієї справи суд надав слідчому дозвіл на тимчасовий доступ із можливістю ознайомлення вилучення на тимчасовий доступ до документів представництва «Онур» стосовно здійснення ним фінансово-господарської діяльності з низкою підприємств.

12013000000000314 від 17.04.2013 (13.05.2013 об’єднане з № 12013000000000317)

Розслідувало ГСУ МВС України за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 205

Досудовим розслідуванням встановлено, що у період з 2010 по 2012 роки, службові особи ТОВ «Шляхове будівництво «Альтком», ПАТ «Південьзахідшляхбуд» (СП «Югзападдорстрой»), ВАТ «Будівельне управління №813» та представництва «Онур» шляхом зловживання своїм службовим становищем та переслідуючи корисливі мотиви привласнили 120 млн грн державних коштів призначених на  виконання робіт з капітального ремонту автомобільної дороги М03 Київ-Харків-Довжанський. Ці кошти перерахували нібито за виконані роботи на рахунки фірм з ознаками фіктивності.

Останні дані держреєстру про рух у цій справі – від 24.07.2015

Ухилення від сплати податків
42019170000000084 30.07.2019

Розслідує СУ ГУ Нацполіції в Полтавській області за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 212, ч. 1 ст. 205 КК

За даними слідства, у 2017-2018 рр Представництво «Онур» і ТОВ «Захід-Інвест-Груп» використовувалися для ймовірного виведення в тіньовий обіг коштів у розмірі 24,81 млн грн. Реалізація зазначених господарських операцій відсутня, а наслідком є лише рух активів «на папері».

Останні дані держреєстру про рух у цій справі – від 31.01.2020

32015140000000004 від 17.01.2015

Розслідує СУ ФР ГУ ДФС у Львівській області за ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 212 КК

За даними слідства, службові особи Представництва «Онур» впродовж 01.01.2012-31.12.2013 під час здійснення фінансово-господарської діяльності, шляхом безпідставного формування податкового кредиту при взаєморозрахунках з ТОВ «Торенія» , яке має ознаки фіктивності, не сплатили податків на загальну суму 5 785 495,10 грн, що призвело до ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах.

Останні дані держреєстру про рух у цій справі – від 16.12.2015

32014140000000064 від 07.03.2014

Розслідує СВ ФР ГУ Міндоходів у Львівській області за ч. 1 ст. 212 КК

Справа за фактом заниження податку на прибуток службовими особами Представництва «Онур» на суму 689 246 грн.

Останні дані держреєстру про рух у цій справі – від 25.04.2014

16081020000006017

за ч. 1 ст. 212, ч. 2 ст. 366 КК

25.11.2011 Рівненський міський суд звільнив від кримінальної відповідальності (за ухилення від сплати податків і підробку документів) по амністії директора ПП «Будівельна фірма «Вест-Буд». Одним із контрагентів «Вест-Буду» було представництво «Онур».
Зловживання владою або службовим становищем
12013150010000130 від 26.01.2013

Розслідувало СВ УМВС України на Львівській залізниці за ч. 2 ст. 364 КК

16.07.2009 між Львівським комунальним автотранспортно-дорожнім підприємством № 1339 та Європейським банком реконструкції та розвитку укладено кредитний договір на суму 26 млн євро. Кошти передбачено виділити на реалізацію Проекту реконструкції вулиць міста Львова та організацію дорожнього руху. Гарантом проведення даної позики є Львівська міська рада.

Слідство встановило, що службові особи ЛКП «Львівавтодор» та Львівської міської ради, зловживаючи владою та службовим становищем, діючи з корисливих мотивів в інтересах компанії нерезидента ONUR Taahhut Tasimacilik Ve Ticaret Ltd.STI, в процесі проведення тендерних процедур із закупівлі робіт з реконструкцій вулиць вздовж трамвайних ліній №2 та 6 в м. Львові, спричинили тяжкі наслідки, які виразились у нанесенні збитків в особливо великих розмірах на загальну суму 61 248 625,22 грн.

Останні дані держреєстру про рух у цій справі – від 25.06.2014

Ірина Шарпінська, Юрій Ніколов, «Наші гроші»