Азербайджано-німецька компанія подала скарги на заточки Укравтодору в тендерах на 2,4 мільярди
21.04.2020   //   896 Переглядів

18 квітня азербайджанська компанія «AzVirt MMC» подала три скарги до тендерної комісії Антимонопольного комітету України на дискримінаційні умови прописані у документації трьох тендерів, які проводить  Служба автомобільних доріг у Чернігівській області на загальну суму у 2,36 млрд гривень. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Чернігівські укравтодорівці у квітні оголосили тендер на поточний середній ремонт десяти ділянок автомобільної дороги державного значення Р-67 Чернігів — Ніжин — Прилуки — Пирятин очікуваною вартістю 1,52 млрд гривень, та два тендери на поточний середній ремонт шести ділянок автомобільної дороги державного значення Т-25-27 Бобровиця — Свидовець — Новий Биків — Ічня по три ділянки, очікуваною вартістю 465,32 та 374,41 мільйони гривень.

Нині триває подання пропозицій на участь у всіх трьох тендерах, але можливі учасники вже подали по 16 вимог прибрати з тендерної документації дискримінаційні умови у тендерах на ремонт ділянок дороги Т-25-27, та три вимоги щодо положень тендерної документації на ремонт автодороги Р-67.

У всіх трьох тендерах скаргу до Тендерної колегії Антимонопольного комітету подала азербайджанська компанія «AzVirt MMC». Фірма оскаржує низку дискримінаційних вимог у тендерній документації, яка не дозволяє компанії прийняти участь в аукціонах. Зокрема, учасник має подати атестати на виробництво асфальтобетонних сумішей, в яких має бути вказана місце розташування асфальтобетонного заводу на момент проведення його атестації. Це розташування має відповідати транспортній схемі, яку учасник надає у складі тендерної пропозиції. Відповідно, якщо АБЗ знаходиться не біля будівництва, тендерна пропозиція буде відхилена, бо між виготовленням асфальтобетонних сумішей і їх використанням не має проходити більше трьох годин. Скаржник зазначає, що має власний мобільний асфальтобетонний завод, і у разі перемоги розташує його в оптимальному для виконання робіт місці. Однак перевозити його ще до тендеру, перемога у якому негарантована – економічно невигідно.

«AzVirt MMC» також зазначає, що у переліку техніки, яка має бути в учасника для допущення до аукціону, міститься цементорозподілювач конкретної марки та потужності. Втім, компанія зазначає, що даний механізм не потрібен їй  для ремонту автодоріг, адже за технологією холодного ресайклінгу цемент може вноситись за допомогою іншої техніки, зокрема суспензійно-змішувальної машини, яка є в наявності у фірми.

Також фірма оскаржує сумнозвісну заточку Укравтодору, яка вимагає від учасника  подати документальне підтвердження виконання аналогічного договору, виконаного в останні три роки по 100% обсягам робіт в договорах, які були виконані не менше ніж на 85%. У всіх трьох тендерах, чернігівський САД вписав її у тендерну документацію. На вимогу підтвердження відповідного досвіду фірма планувала подати великі контракти на реконструкцію автодоріг в Азербайджані та будівництво автомагістралей у Сербії,  але ці контракти були укладені раніше бажаного укравтодорівцями терміну, і відсутні деякі види робіт в  обсязі, який вимагає замовник.

Саме цю заточку Укравтодору АМКУ вже неодноразово визнавав дискримінаціною, і змушував змовника прибрати вимоги у такій редакції.  Відповідний досвід, який у цьому тендері прописав дніпропетровський САД,  в країні мають лише кілька компаній, які займають перші місця у списку фаворитів Укравтодору.

Нагадаємо, наприкінці 2018-го року Укравтодор підписав з компанією «AzVirt MMC» контракт на капітальний ремонт дороги М-01 на ділянці Київ – транспортний вузол Капті, загальною протяжністю 80 кілометрів на 131,55 млн євро.

Азербайджанська компанія AzVirt MMC належить Ельнуру та Камілю Алієву Алі Огли, та німцям – Вальтеру Закарісу і Мартіну Манфреду.