«Укравтодорівський» картель дав виграти 1 мільярд турецькому новачку, якого мали взагалі вигнати з тендеру
20.04.2020   //   561 Переглядів

16 квітня Служба автомобільних доріг у Запорізькій області повідомила про намір укласти два договори з турецькою фірмою «Ozaltіn Іnsaat Tіcaret VE Sanayі AS» на поточний середній ремонт двох ділянок автомобільної дороги державного значення М-18 Харків-Ялта на загальну суму 1,08 млрд гривень. Про це повідомляється у системі «Прозоро».

У торгах приймали участь ще три компанії – «Автомагістраль-Південь», «Онур конструкціон  інтернешнл» та  «Ростдорстрой», які займають перші три місяця серед найбільших підрядників Укравтодору.

На аукціонах по М-18 ці компанії незначно знижували свої пропозиції, що дозволило виграти торги «Озалтіну» зі знижкою 8% на обох тендерах.

Нагадаємо, перед аукціоном «Автомагістраль-Південь» та «Онур» подавали скаргу до Тендерної колегії Антимонопольного комітету на дії замовника, який допустив «Озалтін» до торгів. У скарзі компанії зазначали, що турецька фірма на вимогу підтвердити досвід надала договори, які були укладені не протягом останніх трьох років, як того вимагав замовник, а старіші.

Саме цю дискримінаційну вимогу, яка полягає у тому, що учасник має надати на підтвердження досвіду аналогічні договори в об’ємі 100% по основним видам робіт, які виконанні на 85% протягом останніх трьох років, Укравтодор лобіює у своїх Методичних рекомендаціях. Вимога звужує коло потенційних учасників тендерів на дорожні підряди до декількох компаній, які забрали майже половину всіх підрядів Укравтодору в минулі роки.

Крім цього були і інші невідповідності у документації турецької компанії. Зокрема, фірма не надала у тендерній пропозиції договори лізингу техніки; документів, які підтверджують працевлаштування деяких робітників; надала відгук від замовника по аналогічному договору, який містив не повний перелік інформації.

Але «Онур» та «Автомагістраль-Південь», які майже одночасно подали свої скарги на допуск компанії до тендеру, разом відкликали всі чотири скарги по обом тендерам (детальніше про це  «Наші Гроші» писали тут)

Довідково:

Турецький холдинг «Ozaltіn» заснований бізнесменом Нурі Озалтином у 1965 році. Компанія займається будівництвом інфраструктурних проектів, енергетикою  та туризмом.