Кримінальне досьє лідерів картелю. «Автомагістраль-Південь»
16.04.2020   //  

(Додано коментарі ТОВ «Автомагістраль-Південь» до всіх кримінальних проваджень).

Уряд 1 квітня затвердив умови залучення більше 19 млрд грн під державні гарантії Державним агентством автомобільних доріг на будівництво і ремонт доріг в Україні у 2020 році.

Мінфін пропонував у цих умовах закріпити зобов’язання для Укравтодору на позичені гроші залучати підрядників з прозорою діловою репутацією та відповідною кредитною історією. Дивіться пункт 6:

Однак, Кабмін цей пункт в кінцевий документ не включив, закінчивши документ пунктом 5 і повністю викресливши п.6:

А якщо цілий уряд вирішив не робити ділову репутацію мірилом розподілу грошей серед лідерів картелю, то «Наші гроші» вирішили подивитись що ж такого накопичено по підрядникам Укравтодору у Державному реєстрі судових рішень.

Почнемо з найбільшого фаворита – одеського ТОВ «Автомагістраль-Південь», яке за 2018-2019 роки  отримало підряди по ремонту доріг на 16,27 млрд грн. Щоб зрозуміти значущість цієї цифри порівняємо її  з бюджетом Міністерства культури у ці ж роки – в сумі 19 млрд грн.

Микола Тимофеєв за спиною Порошенка

Формально «Автомагістраль-Південь» зі статутним капіталом 40 тис грн належить одеситам Олегу Наливанному і Валерію Короткову. В публічному просторі фірму представляє Микола Тимофеєв, член правління Національної асоціації дорожників України, яка і об’єднала кілька найбільших підрядників Укравтодору. У 2019 році на них прийшлось 28,45 млрд грн за 88 мільярдів, які торік протендерили на ремонт доріг Укравтодор і місцеві органи влади.

Тимофеєв спростовує, що «Автомагістраль-Південь» може контролюватись оточенням мера Одеси Геннадія Труханова, говорячи про «групу бізнесменів, які стояли біля витоків її створення 15 років тому».

Цей коментар він надав у відповідь на чутки про те, що власником «Автомагістралі-Південь» може бути широковідомий у вузьких колах авторитетний бізнесмен Олександр Жуков. Це колишній тесть Романа Абрамовича та один з найвпливовіших представників угруповання, що контролює Одесу через мера Геннадія Труханова. До сфери впливу Жукова також відносять ще одного з лідерів картелю – компанію «Ростдорстрой» Юрія Шумахера (депутат Одеської міськради з труханівської фракції «Довіряй ділам»). Відтак «Автомагістраль-Південь» і «Ростдорстрой» регулярно розігрують тендери, а одного разу «ростдорстроївська» фірма подала на тендер документи «автомагістралівців» замість своїх, переплутавши файли формально різних компаній.

Між «Автомагістраль-Півднем» і «Ростдорстроєм» існують сталі господарські стосунки. Вони «наймають» одна одну на субпідряд, коли з певних причин одна фірма формально виграє тендер, але сама не освоює кошти, віддаючи замовлення формальному конкуренту. Наприклад, вони наймали один одного на виконання робіт по ремонту доріг М-05 Київ-Одеса на ділянці км 15+600 – км 17+740 у Київській області, М-15 Одеса-Рені (на Бухарест), км 119+000 – км 124+300 (додаткові роботи), вулиці Заболотного у Києві (тут «АП» виграла тендер у «ростівського» «Київшляхбуду»), Н-14 Олександрівка-Кропивницький- Миколаїв на ділянці км 165+000 – км 172+000 у Миколаївській області.

Разом з тим, за даними «Олігарха», справжнім власником «Автомагістралі-Південь» може бути Олександр Бойко – це офіційний засновник ТОВ «Шляховик-97» (директором є його брат Юрій Бойко, також відомий як менеджер «Автомагістраль-Півдня»).

«Шляховик-97» є ключовим постачальником будівельних матеріалів та послуг для «Автомагістраль-Півдня». Із 6 мільярдів гривень, які «АП» у 2019 році заплатила будь-кому, 2,9 мільярда припало саме «Шляховику-97». Також на цій юрособі генерується прибуток. Наприклад, у лютому 2019 року «Шляховик-97» придбав у «СБМУ Підряд» 111 т асфальту трьома партіями за ціною 1 878, 1 900 і 1 878 грн/т. І того ж місяця «Автомагістраль-Південь» викупив у «Шляховика-97» 111 тон асфальту по  2 097 грн/т, тобто на 10% дорожче.

Окремі ігри з закупівлями між цими фірмами є більш підозрілими з точки зору податківців. За даними «Наших грошей», цікавість правоохоронців можуть викликати такі операції, як проводки травня-червня 2019 року. Тоді «Автомагістраль-Південь» купила 407 тон бітуму 70/100 у ПП «Раф – Сервіс» по 22 167 грн/т. Це була дуже висока ціна, оскільки ринкова ціна бітуму становила тоді близько 10 тис грн/т, а на корупційних тендерах – сягала лише 15 тис грн. Тобто «автомагістралівці» вже купили його дорожче ринку. Однак і 22 167 грн не стали кінцем ланцюжка. «Автомагістраль-Південь» у подальшому продав 407 тон бітуму частинами – «Шляховику-97» по 22 832 грн/т і ТОВ «Плайзент-пром» по 30 000 грн/т. Тобто перед очима податківців промайнула багаторазова накрутка ціни товару, яка не мала стосунку до ринкових котирувань. До речі, на «Плайзент-пром» торік припало 0,8 млрд грн з обороту «Автомагістраль-Півдня», і, в значно менших масштабах, але цю фірму все-таки використовував і «Ростдорстрой» (22 млн грн обороту).

«Шляховик-97» також має фінансові стосунки з лідерами картелю. «Ростдорстрой» наймав цю компанію на ремонт дороги С162405 Білолісся – Приморське – Російка на ділянці км 4+400 -км 15+500. А «Онур» торік купив у неї асфальту на 50 млн грн.

З огляду на велетенські обороти «Автомагістраль-Півдня» не дивно, що це підприємство регулярно фігурує у різних кримінальних провадженнях. Однак, наразі не відомо про жодну справу, яку б правоохоронці успішно довели до вироку по корупційних статтях.

Разом з тим, деякі дії силовиків допомагають приховувати інформацію. Наприклад, журналістка «Наших грошей» у квітні 2020 року звернулась до дніпропетровської Служби автодоріг з запитом про вартість будівельних матеріалів у контрактах з «Автомагістраль-Півднем» та «Онуром» за 2019 рік. Укравтодорівці не надали жодних даних, пославшись на те, що вся проектно-кошторисна документація за минулий рік буквально цими днями у них була вилучена слідчими ГУ Нацполіції в Дніпропетровській області (докладніше про справу у нашому досьє нижче).

Тепер, якщо будь-який інших правоохоронний орган зажадає дослідити корупційну складову у стосунках дніпропетровської філії Укравтодору з лідерами картелю – він цього не зможе зробити, якщо слідчі Авакова не погодяться на співпрацю з конкурентами.

Перед ознайомленням із згадками «Автомагістраль-Півдня» у кримінальних провадженнях ще раз наголосимо: коли ви будете читати нижче про відкати 10-15% укравтодорівцям, про завищення цін будматеріалів і «ліві» акти виконаних робіт по найбільшим трасам України, про використання конвертів і «фіктарів», про загибель робітника через порушення трудового законодавства, то пам’ятайте – все це кримінальні провадження, які не завершились вироками.

Тому ми не говоримо, що «Автомагістраль-Південь» винен у цих злочинах. Це просто дані слідчих по розслідуваннях, які іноді безсоромно зливались/розвалювались, іноді просто валяються у довгих шухлядах під зеленим сукном, а іноді є висмоктаними з пальця для індивідуального збагачення слідчих. Однак, ці дані важливі для розуміння того, якою є дорожньо-ремонтна галузь, у яку Володимир Зеленський цього року вирішив закопати рекордну суму в історії нашої держави – 86 млрд грн. Це втричі більше оборонного замовлення воюючої України. І «Автомагістраль-Південь» є одним з тих фаворитів влади, задля яких Укравтодор впроваджує дискримінаційні заточки, аби зменшити кількість конкурентів картелю.

 

Дані справи Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем Коментар ТОВ «Автомагістраль-Південь»
42019040000000710 від 14.11.2019

Розслідує районне відділення ГУ Нацполіції в Дніпропетровській області за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України

Розслідування розпочато за фактом того, що окремі службові особи Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області, зловживаючи своїм службовим становищем, вступивши у злочинну змову з службовими особами ТОВ «Автомагістраль-Південь» та використовуючи суб’єктів господарської діяльності, привласнили бюджетні кошти при здійснення будівництва, капітальних та поточних ремонтів автомобільних доріг у Дніпропетровській області. За даними слідства, державним інтересам завдано збитків на 20 млн грн.

У ході слідства шляхом аналізу фінансово-господарської діяльності ТОВ «Автомагістраль-Південь» за період з 01.01.2019 до 01.10.2019 встановлено, що службовими особами зазначеного підприємства організовано тіньову схему із незаконного формування податкового кредиту.

01.04.2020 Дніпропетровська обласна прокуратура у рамках кримінального провадження № 42020040000000040 від 21.01.2020 отримала в суді доступ до матеріалів провадження № 42019040000000710 з можливістю їх вилучення, а саме: до проектно-кошторисної документації по договорам, укладеним між САД у Дніпропетровській області і ТОВ «Автомагістраль-Південь», ТОВ «ОНУР Конструкцiон Інтернешнл» щодо виконання робіт по договорах за 2018-2019 рр.

Протягом березня-квітня 2020 року на вимогу правоохоронців ТОВ «Автомагістраль-Південь» надало документи і вичерпні пояснення стосовно господарських операцій, які стали предметом досудового розслідування.

На даний час кримінальне провадження закрите на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України – за відсутності в діянні складу кримінального правопорушення.

42019101060000182 від 12.06.2019

Процесуальне керівництво здійснює Київська місцева прокуратура № 6. Справа за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 КК

Розслідування проводиться за фактом розкрадання бюджетних коштів службовими особами ККК «Київавтодор», які шляхом перерахування коштів  на адресу фіктивних СГД, привласнили державні кошти у значних розмірах. У справі йдеться про злочинну змову автодорівців з службовими особами ТОВ «Автомагістраль Південь», ТОВ «ДС Промгруп», ТОВ «Транс Лайн Груп», ТОВ «Стройцпецтехніка» під час виконання тендерних угод щодо:

«Капітального ремонту шляхопроводу вул. Заболотного від площі Одеської до буд. №156 та в зворотному напрямку» на суму 51 349 221,12 грн,

«Капітального ремонту дорожнього покриття проспекту Правди на ділянці від вул. Маршала Гречка до вул. Газопровідної у Подільському районі м. Києва» на суму 57 589 517, 25 грн,

«Будівництво трубопроводів, ліній зв’язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь (Лот № 1 – Послуги з нанесення горизонтальної розмітки з застосуванням фарби» на суму 34 324 000, 00 грн,

«Капітального ремонту вул. Чорнобильської від просп. Перемоги до вул. Уборевича» на суму 195 085 500,00 грн.

ТОВ «Автомагістраль Південь» перемогло у тендері щодо ремонту шляхопроводу вул. Заболотного від площі Одеської до буд. №156.

Відповідно до реєстру податкових накладних «Автомагістраль Південь»  перерахував грошові кошти на підприємство ТОВ «БК Дорлідер»  в сумі 32 млн грн за асфальтобетонну суміш. У подальшому «БК Дорлідер»  перерахував отримані кошти на підприємство з ознаками «ризиковості» ТОВ «Гранд Капітал» за цемент у сумі 13 млн грн.

Останні дані про рух цього провадження – від 24.10.2019.

ТОВ «Автомагістраль-Південь» співпрацює зі слідством і надає всі запитувані документи.

За даними слідства, встановлено відсутність зв’язку ТОВ «Автомагістраль-Південь» із підприємствами, які працювали з ознаками фіктивності.

42019200000000140 від 10.07.2019

Розслідує СУ ГУ Нацполіції в Сумській області за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 191, ч. 3 ст. 191 КК України

Встановлено, що службові особи ТОВ «Автомагістраль-Південь» за попередньою змовою із службовими особами ДП «Дороги Сумщини» та Служби автомобільних доріг у Сумській області, шляхом внесення неправдивих відомостей до «Актів приймання виконання будівельних робіт» (форма КБ-2в) щодо обсягів проведених робіт на об’єктах «ГБН Г.1-218-182:2011 Поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Р-65 КПП «Миколаївка» – Семенівка – Новгород-Сіверський – Глухів – КПП «Катеринівка» (окремими ділянками)», Понизівка-Манухівка-Боярко-Лежачі, Нова Слобода-Бунякине, Уланове, Київ-Суми-Юнаківка (на м. Курськ) на ділянці км 208+341 – км 213+260, км 218+230, км 213+320 км 224+114 привласнили бюджетні кошти виділені на проведення поточного середнього та капітального ремонту автомобільних доріг Сумської області.

Останні дані про рух цього провадження – від 28.08.2019.

ТОВ «Автомагістраль-Південь» надало слідчим тимчасовий доступ до речей і документів – копій договорів і актів виконаних робіт за об’єктами будівництва.

Роботи з поточного середнього та капітального ремонтів виконані належним чином, для підтвердження чого проводиться експертиза.

Претензії до підприємства відсутні.

12019250000000088 від 04.04.2019

Розслідує СУ ГУ Нацполіції в Черкаській області за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК

30.11.2018 Служба автомобільних доріг в Черкаській області і ТОВ «Автомагістраль-Південь» уклали договір № 99/1-03 на надання послуг по поточному середньому ремонту автомобільної дороги державного значення Р-10 Канів-Чигирин-Кременчук на ділянці км 77+000 км 79+100 Черкаська області на загальну суму 31 563 500,00 грн.

Слідство встановило, що у березні 2019 року в ході виконання робіт з відновлення профілю щебеневих покриттів підрядником в порушення норм виконання будівельних робіт не використовується передбачена щебенево-піщана суміш С-7, чим інтересам держави може бути завдано збитків понад 1 млн грн.

У серпні 2019 року суд призначив експертизу. З того часу даних про рух справи немає.

ТОВ «Автомагістраль-Південь» надало слідчому тимчасовий доступ до речей і документів – копій генпідрядного і субпідрядного договорів із субпідрядною організацією, яка виконувала роботи за погодженням із замовником -САД у Черкаській області, а також до генпідрядних і субпідрядних форм.

Претензії до підприємства відсутні.

 

32018180000000024 від 11.05.2018

Розслідує ГУ ДФС у Рівненській області за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 205, ч.3 ст.191 КК

Справа розслідується за фактом придбання та створення суб’єктів підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності та заволодіння бюджетними коштами. Зокрема, за даними слідства, службові особи ТОВ «Автомагістраль-Південь», які діючи за попередньою змовою з службовими особами ТОВ «Вест Бізнес Груп» та ТОВ «Шляховик-97», шляхом документального оформлення безтоварних операцій з купівлі-продажу порошку мінерального неактивованого з штучним завищенням ціни та імітацією законності його походження в період 2017 року вчинили заволодіння бюджетними коштами.

Станом на січень 2020 року вироків по цій справі не було. Останні дані про рух у цьому провадженні – від 20.11.2019.

ТОВ «Автомагістраль-Південь» надало на запит правоохоронних органів повні та вичерпні відповіді та документи, що підтверджують реальність проведених господарських операцій.

Претензії до підприємства відсутні.

42018040000000827 від 19.01.2018

Розслідує СВ Металургійного ВП КВП ГУ Нацполіції у Дніпропетровській області за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК

Справа за фактом того, що посадові особи Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області за попередньою змовою з посадовими особами ТОВ «Автомагістраль-Південь» протягом 2017 року привласнили 12 млн грн бюджетних коштів.

У серпні 2017-го ТОВ виграла тендер на будівництво дороги за 148,16 млн грн. Як встановило слідство, для виконання робіт фірма закупила 85 тис т піску на 23,92 млн грн у ТОВ «Гунд Трейд», яке «здійснює діяльність транзитно-формуючого підприємства». У 2017 р «Гунд Трейд» закупило лише 3,5 т піску, а решта – продукти харчування. Слідство встановило, що «Автомагістраль-Південь» використовувало піщану суміш, що є порушенням будівельних норм при будівництві доріг та автострад, та який видобувається за місцем знаходження будівництва ставка-копані для товарного виробництва риби, розташованого на території Іванівської сільської ради Петриківського району. Вказаний пісок купується за готівкові кошти, а документально надходить від ТОВ «ГундТрейд». Таким чином, враховуючи проведення безтоварних операцій, а також завищення суми товару посадові особи САД Дніпропетровської області та вищезазначених підприємств завдали збитків бюджету на суму близько 12 млн грн.

Останні дані про рух у цьому провадженні – від 06.11.2018.

ТОВ «Автомагістраль-Південь» надало на запит правоохоронних органів відповідь із підтверджуючими документами стосовно господарської діяльності з контрагентами у ланцюгу постачання.

Роботи у Дніпропетровській області виконані без зауважень замовника, який провів відповідну перевірку якості робіт.

Кримінальне провадження закрите за відсутності у діях складу кримінального правопорушення.

42018160470000054 від 02.08.2018

Розслідує СВ Малиновського ВП в місті Одеса ГУ Нацполіції в Одеській області за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст. 366 ч. 1; ст. 191 ч. 3; ст. 239-1 ч. 2 КК

Справа за фактом службового підроблення, розтрати та привласнення чужого майна (бюджетних коштів) при будівництві злітної смуги на території КП «Міжнародний аеропорт м. Одеса», а також незаконне заволодіння ґрунтовим покривом (поверхневим шаром) земель за попередньою змовою групою осіб.

У ході перевірки встановлено, що працівники ТОВ «Автомагістраль Південь» без жодних дозволів видобували грунт на ділянці у Біляївському районі, який транспортують в аеропорт для будівництва злітної смуги.

Останні дані про рух у цьому провадженні – від 26.09.2018.

ТОВ «Автомагістраль-Південь» надало на вимогу слідчих запитувані документи та підтвердження, що матеріали для будівельних робіт із реконструкції злітно-посадкової смуги КП «Міжнародний аеропорт Одеса» придбані у безпосередніх сертифікованих виробників або їх офіційних дилерів та відповідають чинним державним стандартам якості.

Кримінальне провадження закрите за відсутності в діях складу кримінального правопорушення.

42017160000000444 від 05.04.2017

Розслідує СУ ГУ Нацполіції в Одеській області за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК

У 2016 році ТОВ «Автомагістраль-Південь» виконувало роботи з поточного середнього ремонту автомобільної дороги державного значення М-15 «Одеса-Рені» (ділянка: км 150 км 156), на підставі договору підряду №1П від 10.05.2016 на суму 66 901 245,60 грн, укладеного із Службою автомобільних доріг в Одеській області. У рамках справи досліджуються обставини зловживання службовими особами ТОВ «Автомагістраль-Південь» з метою особистого збагачення своїм службовим становищем, а саме використання кошторисних норм при будівництві, які не проходили експертизу та не затверджувались САД або Державним агентством автомобільних доріг України, що є порушенням п.4.3. Держстандарту СОУ 42.1-37641918-050:2012 та п.4.1 Держстандарту СОУ 42.1- 37641919-128-2014. У подальшому, зазначені кошторисні норми були використані при складанні актів виконаних робіт форми КБ-2в і підписані посадовими особами САД, внаслідок чого, роботи за договором підряду №1П від 10.05.2016 були прийняті та кошти з рахунків САД були переведені на рахунки ТОВ «Автомагістраль-Південь», у зв’язку із чим вартість ремонтних робіт на ділянці км 150 км 156 автотраси М-15 «Одеса-Рені» була необґрунтовано завищена.

Останні дані про рух у цьому провадженні – від 21.06.2018.

Державна аудиторська служба України провела аудит діяльності ТОВ «Автомагістраль-Південь», результати якого не підтвердили висунуті закиди.

Кримінальне провадження закрите 09.11.2018 у зв’язку з відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення

52016000000000123 від 28.04.2016

Розслідувало Національне антикорупційне бюро України за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК

Слідство встановило, що з 2014 по 2018 рр постійними переможцями закупівель з найбільшими очікуваними вартостями робіт, послуг, проведених Управлінням капітального будівництва та Управлінням дорожнього господарства, є ТОВ «Ростдорстрой», ТОВ «СК Автострой», ТОВ «БВК «Пик-Строй», ПП «Київшляхбуд» та інші підконтрольні службовим особам та депутатам Одеської міської ради підприємства.

Зокрема, ТОВ «Автомагістраль-Південь» і ТОВ «Тирас» були конкурентами ТОВ «Ростдорстрой», яке у подальшому перемогло, на тендері 2015 року з реконструкції автодороги у Суворовському районі м. Одеса загальною протяжністю 1,3 км очікуваною вартістю 114,3 млн грн. Різниця між ціновими пропозиціями фірм була всього 30-40 тис. грн.

12.12.2019 це провадження було закрите на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України (встановлена відсутність в діянні складу кримінального правопорушення).

ТОВ «Автомагістраль-Південь» не отримувало запитів, ухвал чи інших документів, які стосувалися б згаданого провадження.

Кримінальне провадження закрите у зв’язку з відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення.

12013100150000333 від 28.02.2013

Справа за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 191, ч. 2 ст. 364 КК

Справу розпочато Генпрокуратурою за фактами розкрадання державних коштів службовими особами ПАТ «Укргідроенерго» у період 2010-2014 рр, шляхом організації закупівель товарів, робіт та послуг у підконтрольних підприємствах за значно завищеними цінами. Було встановлено, що «Укргідроенерго» у цей період перерахувало на розрахункові рахунки субпідрядних організації, в тому числі ТОВ «Автомагістраль-Південь» понад 500 млн грн за здійснені роботи (послуги) та поставлені товарно-матеріальні цінності (станом на 2015 р. роботи виконано не у повному обсязі).

Орієнтовно у 2018 році провадження №  12013100150000333 було об’єднано із кримінальними провадженнями № 22015000000000427, №22017000000000378 та № 22017000000000379, що перебували в провадженні Національного антикорупційного бюро України.

Постановою САП від 26.10.2018 підслідність у кримінальному провадженні №  12013100150000333 визначена за Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у Київській області. З осені 2018 року даних про рух у справі немає.

ТОВ «Автомагістраль-Південь» у 2015 році надало слідчим тимчасовий доступ до речей і документів стосовно законності дій підприємства.

Упродовж останніх років жодної слідчої дії стосовно посадових осіб ТОВ «Автомагістраль-Південь» у межах згаданих кримінальних провадженнях не здійснено.

12013170110000743 від 12.04.2013

Розслідувало СУ ГУ МВС України в Одеській області за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК

До СУ ГУ МВС України в Одеській області надійшло звернення голови Громадської організації «Антикорупційний рух півдня» про те, що в період 2011-2012 рр, невстановлені особи Корпорації виробничих та комерційних підприємств «Союз», ТОВ «МІГ», ТОВ «АСВ-трейд ЛТД», ТОВ «Українська пивна компанія Одеса», ТОВ «Біготті Україна», ТОВ «Автомагістраль-Південь», ТОВ «Негоціант Агро», ТОВ «Югкарт сервіс», ПП «Рав-плюс», ПП «Компанія спеціального одягу «СВС», ПП «Пояс Оріона», ТОВ «Буланжері трейд», ПП «Гюней Ілдіз-2010», ПП «Портал ком», ПП «Агачель», ТОВ «К-В-С», ТОВ «Фудс-груп» за попередньою змовою привласнюють бюджетні грошові кошти.

Даних про рух цього провадження немає.

Упродовж останніх трьох років жодної слідчої дії стосовно посадових осіб ТОВ «Автомагістраль-Південь» у межах згаданих кримінальних провадженнях не здійснено.

 

 

32015090000000059 від 01.10.2015

Розслідує Управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС України в Івано-Франківській області за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК

У 2015 році ТОВ «ПБС» на підставі виграних тендерів, власними силами та із залученням підрядної організації ТОВ «Автомагістраль-Південь», проводило роботи з ремонту ділянок автодороги загального користування державного значення Н-09 (Мукачеве-Рахів-Богородчани-Івано-Франківськ-Рогатин-Бібрка-Львів), на виконання яких з державного бюджету отримало 90 450 652 грн.

«ПБС» та ТОВ «Автомагістраль-Південь» для виконання вищевказаних робіт придбали у ТОВ «Віта Констракшин» будівельні матеріали на загальну суму 61 309 595 грн. За даними слідства, ціна придбаних цими компаніями будівельних матеріалів, яка закладена у вартість ремонту автодороги Н-09, значно вища за фактичну ціну їх придбання у виробників та зросла після оформлення їх закупівлі по ланцюгу від ТОВ «Віта Констракшин», ТОВ «Скорзонера» та ТОВ «Дріада Ріал Естейт» загалом на суму 22 119 000 грн.

Останні дані про рух у цій справі – за 2017 рік.

Упродовж останніх трьох років жодної слідчої дії стосовно посадових осіб ТОВ «Автомагістраль-Південь» у межах згаданих кримінальних провадженнях не здійснено.
42020162020000009 від 31.01.2020

Розслідує Малиновське ВП в м. Одесі ГУ Нацполіції в Одеській області

За даними слідства, з 2017 по 2020 рр в Одеській області було проведено тендерів на будівництво та ремонт автомобільних доріг на суму понад 10 млрд грн бюджетних коштів, як місцевих та державних, розпорядником яких є Служба автомобільних доріг в Одеській області, під час яких було здійснено завищення ціни на будівельні матеріали.

Зокрема, слідчі досліджують договір САД з ТОВ «Автомагістраль-Південь» від 22.11.2019 на поточний середній ремонт дороги М-15 Одеса-Рені (на м. Бухарест), км 253+000 – км 258+500 на суму 14 108 772 грн. Встановлено, що тендерна процедура по укладанню цього договору проводилась з порушеннями ЗУ «Про публічні закупівлі».

17.03.2020 за клопотанням слідчого суд наклав арешт на документи, вилучені в САД.

ТОВ «Автомагістраль-Південь» не отримувало запитів, ухвал чи інших документів, які стосувалися б згаданого провадження, будь-які слідчі дії не здійснювалися.
42017150000000279 від 27.12.2017

Розслідує СВ СУ ГУ Нацполіції в Миколаївській області за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369, ч. 5 ст. 191 КК

За даними слідства, в кінці 2017 року у в.о. генерального директора КП «Миколаївський міжнародний аеропорт» виник злочинний умисел надати 3,5 млн грн неправомірної вигоди голові Миколаївської ОДА за продовження строку дії його повноважень як гендиректора зазначеного КП та укладення з ним трудового контракту на зазначену посаду.

Слідство встановило, що неправомірну вигоду, яку він запропонував голові Миколаївської ОДА, він отримав у якості «відкату» від представників підрядників, якими виконуються роботи з поточного ремонту покриття злітно- посадкової смуги (ШЗПС) руліжної доріжки (РД) аеродрому «Миколаїв».

За договорами від 04.09.2017 і 24.11.2017 поточний ремонт покриття злітно-посадкової смуги (ШЗПС) руліжної доріжки (РД) аеродрому «Миколаїв» виконував підрядник – ТОВ «Автомагістраль-Південь» на загальну суму 68 498 377, 60 грн. (55 594 702 грн + 12*903 675, 60 грн).

Останні дані про рух справи – від 15.03.2018.

У рамках досудового розслідування ТОВ «Автомагістраль-Південь» надало правоохоронним органам запитувані документи. Претензії до підприємства та його посадових осіб відсутні.

Слідчі дії стосовно щодо ТОВ «Автомагістраль-Південь» не ведуться з березня 2018 року.

Зловживання владою, «відкати» за перемогу на тендерах  
42018110000000455 від 17.12.2018

Розслідує СВ ГУ НП в Київській області за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК

У ході слідства встановлено, що службові особи Служби автомобільних доріг у Київській області на тендерах у 2017-2018 рр безпідставно відхиляли більш економічно вигідні пропозиції і укладали договори з тими фірмами, які сплачували їм неправомірну вигоду, еквівалентну 10-15% від ціни договору. Зокрема, у цей період САД уклала за бюджетні кошти угоди і з ТОВ «Автомагiстраль-Пiвдень».

Крім того, встановлено, що посадові особи САД з метою освоєння коштів виділених з державного та місцевого бюджетів протягом 2018-2019 рр проводили оплату за експлуатаційне утримання доріг державного значення Київської області на підставі документів, які містять завідомо неправдиві відомості, оскільки роботи фактично не проведені або проведені не в повному обсязі.

Останній рух по цій справі – від 02.04.2020.

ТОВ «Автомагістраль-Південь» не отримувало запитів, ухвал чи інших документів, які стосувалися б згаданого провадження, будь-які слідчі дії не здійснювалися.

У процесуальних документах з 02.2019 стосовно експлуатаційного утримання протягом 2018-2019 років йдеться про інше підприємства, яке до ТОВ «Автомагістраль-Південь» не має жодного відношення.

Ухилення від сплати податків  
32018100110000093 від 09.11.2018

Розслідує слідче управління Офісу великих платників податків ДФС за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212 КК

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ТОВ «Шляховик-97» внаслідок документально оформлених безтоварних операцій з ТОВ «Логротек», яке в свою чергу мало взаємовідносини з ТОВ «Торгово – Інвестиційна Фірма НК Ава-Трейд» з поставки нафтопродуктів у період 2017-2018 рр умисно ухилилися від сплати податку на додану вартість на загальну суму 5 384 882 грн, що є особливо великим розміром. У свою чергу ТОВ «Шляховик-97» отриманий схемний податковий кредит від підприємств, що мають ознаки «ризиковості», сформував ТОВ «Автомагістраль-Південь».

Останні дані про рух справи – від 22.01.2020.

ТОВ «Автомагістраль-Південь» надало правоохоронцям запитувані документи стосовно постачання нафтопродуктів.

Досудове розслідування триває.

32018160000000045 від 19.04.2018

Розслідує ГУ ДФС в Одеській області за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212 КК

За даними слідства, посадові особи ТОВ «Автомагістраль-Південь» діючи умисно, в період січень-грудень 2017 року шляхом проведення безтоварних операцій з підприємствами з ознаками транзиту: ТОВ «Дорожній ресурс», ТОВ «Автомагістраль», ТОВ «Лакус», ТОВ «Лаборант» безпідставно сформували податковий кредит з ПДВ, чим ухилились від сплати податків в особливо великих розмірах. Відповідно до висновку економічного дослідження фахівця економіста від 13.04.2018, податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету, документально підтверджується у сумі 36,31 млн грн.

Останні дані про рух справи – від 18.06.2019.

Правоохоронні органи провели низку слідчих розшукових дій, серед яких допити керівництва ТОВ »Автомагістраль-Південь» і контрагентів, отримання і аналіз документів, проведення експертиз.

Кримінальне провадження закрите за відсутності в діях складу кримінального правопорушення.

32019100000000120 від 11.02.2019

Розслідує СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.212 КК

За даними слідства, службові особи ПП «Фірма Гремко», ТОВ «Спеціалізована Пересувна Механізована Колона 788», ТОВ «Євробуд», ТОВ «Автомагістраль-Південь» штучно створили підприємство ТОВ «БК «Норма» для транзиту грошових коштів та ухилення від сплати податків, шляхом перерахування грошових коштів на підприємства з ознаками фіктивності, а саме: ТОВ «БТК «Спецтранс 48», ТОВ «Хобия», ТОВ «Ділвокс», ТОВ «Джерело Сімпл», ТОВ «Київ-Євро Білд Груп», ТОВ «Агрофлексгруп 2015», ТОВ «Ліагро Сервіс Груп».

Останні дані про рух справи – від 15.01.2020.

ТОВ «Автомагістраль-Південь» співпрацює зі слідством і надає всі запитувані документи.

За даними слідства, встановлено відсутність зв’язку ТОВ «Автомагістраль-Південь» із підприємствами, які працювали з ознаками фіктивності.

32018100110000062 від 11.07.2018

Розслідує слідче управління Офісу великих платників податків ДФС за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 205 КК

(Відповідно до закону № 101-IX від 18.09.2019 статтю 205 виключено з Кримінального кодексу України)

За даними слідства, невстановлені слідством особи діючи умисно, протиправно та повторно створили/придбали низку компаній з метою прикриття незаконної діяльності та надання податкової вигоди третім особам, серед яких з метою прикриття незаконної діяльності, пов’язаної з незаконним формуванням податкового кредиту, завищення валових витрат та надання податкової вигоди третім особам, серед яких: ТОВ «Шляховик-97», ТОВ «Анвітрейд», ТОВ «Оптімусоіл», ТОВ «Автомагістраль-Південь», ТОВ «Автомагістраль».

Останні дані про рух справи – від 09.01.2019.

ТОВ «Автомагістраль-Південь» не отримувало запитів, ухвал чи інших документів, які стосувалися б згаданого провадження, будь-які слідчі дії не здійснювалися.

 

Забруднення будівельними відходами, понаднормове перевезення асфальтобетону у вантажівках, загибель працівника  
12019160240002529 від 03.10.2019

Розслідує СВ Білгород-Дністровського ВП ГУ Нацполіції в Одеській області за правовою кваліфікацією, передбаченою ч. 1 ст. 239 КК України (забруднення або псування земель)

У вересні 2019 року Держекоінспекція виявила засмічення будівельними відходами (відходи дорожнього покриття, бітум, асфальт) ділянок площею 8-10 тис. кв м поблизу очисних споруд КП «Білгород-Дністровськводоканал», вздовж берегової лінії Дністровського лиману та в межах водоохоронної зони Дністровського лиману, що створило небезпеку для довкілля.

Слідство встановило, що 22.08.209 ДП «Служба місцевих автомобільних доріг» уклало з ТОВ «Автомагістраль-Південь» договір на проведення капітального ремонту вул. Шабська в м. Білгород-Дністровський. Фірма почала роботи, в тому числі зняття старого асфальтного покриття, навантаження сміття екскаваторами на автомобілі-самоскиди та перевезення сміття тощо.

11.03.2020 суд надав слідчим доступ до документів по цьому тендеру.

ТОВ «Автомагістраль-Південь» надало тимчасовий доступ до документів у межах предмету доказування у кримінальному провадженні (звіт надано до суду).

Виконання робіт ТОВ «Автомагістраль-Південь» здійснює відповідно до проектно-кошторисно документації та з дотриманням вимог законодавства. Уживаються всі залежні від нього заходи для захисту довкілля від забруднення шкідливими речовинами.

12019220500001506 від 25.08.2019

Розслідує СВ Новобаварського ВП ГУНП в Харківській області за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 367, ч. 2 ст. 275 КК

25.08.2019 стався обвал мосту на дорозі  М-18-1 на під’їзді до міжнародного аеропорту «Харків» з боку Києва під час переїзду через нього вантажного автомобілю Ford ТОВ «Автомагістраль-Південь», що перевозив асфальтобетон з перевищенням нормативного навантаження.

За даними слідства, посадовими особами ТОВ «Автомагістраль-Південь» для економії власних обігових коштів систематично здійснюється понаднормове перевезення асфальтобетону з виробничого підрозділу (асфальтобетонний завод ТОВ «Автомагістраль-Південь», що розташований за підставі договору оренди на території філії «Дергачівський райавтодор» ДП «Харківський облавтодор» в м. Дергачі, вул. Лозівська, буд. 86) до ділянок дорожньо-ремонтних робіт.

Останні дані про рух справи – від 06.03.2020.

У рамках кримінального провадження проведені слідчі дії, отримані документи, допитані посадові особи та співробітники ТОВ «Автомагістраль-Південь, призначена експертиза тощо.

За висновком фахівців із мостобудування, руйнування шляхопроводу пов’язане зі збільшенням інтенсивності руху наземних транспортних засобів і вантажообігу у залізничному сполученні протягом останніх 10-15 років. Окрім того, значну роль відіграло неналежне експлуатаційне утримання споруди, несвоєчасні капітальні і поточні ремонти.

12018161500000594 від 16.03.2018

Розслідує СВ Шевченківського ВП Приморського ВП в м. Одесі ГУ Нацполіції в Одеській області за ознакою кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 271 КК

До Нацполіції надійшли матеріали щодо порушення вимог законодавства про охорону праці ТОВ «Автомагістраль-Південь», що призвело до загибелі 16.11.2017 дорожнього робітника.

Останні дані про рух справи – від 22.08.2019.

Дорожній робітник ТОВ «Автомагістраль-Південь» загинув 16.11.2017 о. у результаті ДТП

За фактом ДТП відкрите кримінальне провадження – за його результатами винуватця буде притягнуто до відповідальності.

ГУ Держпраці в Одеській області за фактом нещасного випадку на виробництві проведена перевірка.

У кримінальному провадженні проведено допит співробітників, надано відповіді на запити та тимчасовий доступ до речей і документів.

В останні роки активні дії у провадженні не здійснюються.

42013160500000001

Розслідував слідчий відділ ЛВ на ст. Миколаїв УМВС України на Одеській залізниці

Відомо, що слідчі у березні 2013 року суд надав слідчим доступ та можливість вилучити оригінали наказу начальника Служби автомобільних доріг у Миколаївської області від 04.08.2010 про створення комітету з конкурсних торгів із змінами та доповненнями; договору №63 від 27.10.2011 між Службою та ТОВ «Автомагістраль-Південь», проектно – кошторисної документації на виконання робіт, документацію конкурсних торгів на закупівлю робіт по Поточному ремонту ділянок автодороги Р-06 Ульянівка Миколаїв км 156+200- 173+000, км 176+000-178+600, км 180+000-184+400, км 191+600-192+300, що знаходиться у володінні Служби автомобільних доріг у Миколаївської області.

А у квітні 2013-го – суд надав слідству доступ до документів щодо діяльності ТОВ «Автомагістраль-Південь», і вказаного договору з САД.

Інших даних про рух у цій справі немає.

Із 2013 року ТОВ «Автомагістраль-Південь» не отримувало запитів, ухвал чи інших документів, які стосувалися б згаданого провадження, будь-які слідчі дії не здійснювалися.

 

 

 

Ірина Шарпінська, Юрій Ніколов, «Наші гроші»