COVID-2019 Дилери продають лікарям півмаски в рази дорожче, ніж виробник – гірникам
03.04.2020   //   1381 Переглядів

Дилери продають фільтрувальні півмаски TFM 220 класу захисту FFP2 лікарням та органам місцевої влади по всій Україні в рази дорожче, ніж виробник ТОВ «Технічні фільтруючі матеріали» – гірникам. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

У гіпермаркетах «Метро» такі півмаски продаються по 50 грн., тоді як в різних інтернет-магазинах в умовах ажіотажного попиту їхні гуртові ціни різняться у межах від 55 грн. до 120 грн. При цьому лікарні та органи місцевої влади купують їх у дилерів по 50-99 грн.

Замовник Постачальник Кількість, шт. Ціна, грн.
КНП «Пустомитівська центральна районна лікарня» Пустомитівської райради Львівської області ТОВ «Геомед» 400 99
КНП «Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня» Житомирської облради ПП «Медісан» 100 88
КНП «Васильківська центральна районна лікарня» Васильківської райради Київської області ФОП Кругляков Роман Ігорович 1 750 76
Управління з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Полтавської міської ради ТОВ «Фірма Айлант Лтд» 15 000 50
КП «5-а міська клінічна лікарня Полтавської міської ради» ТОВ «Фірма Айлант Лтд» 12 000 50

Водночас гірники замовляють такі півмаски безпосередньо у виробника по 20-25 грн., що від двох до п’яти разів дешевше. Причому це не обов’язково набагато більші партії.

Наприклад, ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» придбало 9 979 штук, а ДП «Торецьквугілля» – 12 600 штук за однаковою ціною в 20 грн. Це в 2,5 раза дешевше за ціну співставних за обсягами закупівель у Полтавській області, яка становила 50 грн.

Крім того, ДП «Львіввугілля» спершу замовило двома невеликими партіями 16 911 штук півмасок по 2226 грн., і лише згодом – велику партію в 400 тис штук так само по 26 грн.

Довідково:

Засновником і директором полтавської «Фірма Айлант Лтд» є Сергій Тупікін, який володіє ТОВ «СВ Медікал» і керує ТОВ «Фармація Полтавщини». Газета «Полтавщина», пишучи про закупівлю півмасок, нагадала, що він є спонсором СДП. Згодом секретар Полтавської міськради Олександр Шамота (СДП) опублікував у Telegram опитування:

«Вопрос к знатокам? Если ты знаешь человека и он готов поставлять респираторы FFP2 по 1.75$ [або 49 грн.], а цена рынка 4$ [або 111 грн.] то ты что должен сделать:

— Послать его и не покупать он же твой знакомый

— Купить, и не заморачиваться

— Делайте что хотите

— Делать все для защиты граждан, разберемся, когда кризис пройдет.»

Столичні «Технічні фільтруючі матеріали» належить директору Артему Манжосу із пропискою в окупованому Донецьку. Він володіє ТОВ «Донецький завод спеціальних матеріалів», ТОВ «ДМС Груп», ТОВ «ТехФМ», ТОВ «Дон-Мар» і ПФ «Укрюг».

Львівський «Геомед» на чолі з Ігорем Андрієвичем належить Ганні Смалійчук зі Львова.

Житомирським «Медісаном» володіє Галина Денисенко, яка в 2015 році йшла у райраду від «Блоку Петра Порошенка «Солідарність», а директором є Людмила Барановська.

Підприємець Роман Кругляков зареєстрований у 2017 році в Маріуполі на Донеччині.

Анна Сорока, “Наші гроші”