Забудовники через ОАСК прибрали планувальні обмеження по ділянці в Центральному історичному ареалі Києва
01.04.2020   //  

Окружний адміністративний суд м. Києва визнав протиправними і скасував низку планувальних обмежень, визначених у містобудівних умовах та обмеженнях, виданих для проектування багатоквартирного житлового будинку по вул. Московська, 43/11 (літера «А») у Печерському районі. Про це свідчить рішення від 27 березня.

Із вказаних МУО суд видалив усі пункти, які вимагали від забудовника дотримання законодавства про охорону культурної спадщини, розроблення проектної документації у відповідності до висновків історико-містобудівного обґрунтування, отримання висновку щодо проектної документації від відповідних спеціально уповноважених органів охорони культурної спадщини, а також дозволу на виконання робіт від Мінкультури.

Зокрема, суд скасував пункт, який визначав, що ділянка проектування забудови, яка розташована на перетині вул. Московської та Цитадельної (Цитадельна, 9-а), знаходиться в межах Центрального історичного ареалу, в зоні регулювання забудови І категорії.

Суд дійшов висновку, що межі та режими використання історичного ареалу м. Києва не затверджено у встановленому законом порядку, відтак, відсутні правові підстави вважати, що об’єкт будівництва  знаходиться у межах Центрального історичного ареалу.

Відповідачем по справі є Департамент містобудування та архітектури КМДА, який видав вказані містобудівні умови та обмеження у липні 2018 року компаніям «Будінвестиції» та «Джі Ем Сі аллайенс ллп». Оскільки Департамент без поважних причин не подав відзив на позовну заяву фірми «Будінвестиції», суд дійшов висновку про визнання ним позову.

Нагадаємо, ТОВ «Будінвестиції» у 2004 році отримало в оренду ділянку площею 0,16 га на перетині вулиць Московської та Цитадельної (вул. Цитадельна, 9-а) для будівництва житлово-офісного комплексу з підземною автостоянкою.

У свою чергу «Джі Ем Сі аллайенс ллп» у 2008 році отримало в оренду ділянку площею 0,27 га на вул. Московська, 43/11 (літера «А») для будівництва адміністративно-готельно-житлового комплексу. У 2018 році оренду поновили, але вже для будівництва багатоквартирного житлового будинку.

Власником ТОВ «Будінвестиції» значиться Наталія Антоненко, керівником – Наталія Герасименко. У 202-2018 рр засновниками фірми були белізькі компанії «Альвія Лімітед» і «Долена Лімітед».

Британську компанію «Джі Ем Сі аллайенс ллп» (GMC Alliance Llp) контролює Микола Косенко.

У 2008 році АМКУ надав дозвіл кіпрській компанії Aisi Realty Public Limited на купівлю акцій GMC Alliance LLP. На той момент Aisi Realty Public Limited мала у своєму портфелі три проекти у сфері житлової нерухомості у Києві (Цимлянській провулок, Киянівський провулок і «Поділ Residential», а також два проекти у сфері складської нерухомості («Термінал Бровари» і за 15 км від Одеси).