COVID-2019 ОДА скупилась медичним обладнання на 75 мільйонів (додано)
31.03.2020   //  

(додано повідомлення компанії “Ксенко”)

Департамент охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА 27 березня уклав шість угод про закупівлю медичного обладнання для лікування нового коронавірусу на загальну суму 75,30 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Закупівлі провели або через публікацію звіту про укладений договір, або за переговорною процедурою через нагальну потребу у зв’язку з пандемією коронавірусу 2019-nCoV.

  • ТОВ «Лаб-Сервіс» Лесі Євсеєнко за 35,04 млн грн. поставить 49 апаратів інтенсивної терапії Oricare V8600 (США) по 715 тис грн.

Нещодавно КНП «Білоцерківська міська лікарня №3» замовило в іншого постачальника один такий апарат штучної вентиляції легень зі стартовим комплектом на 13% дешевше – за 635 тис грн. Однак інші замовники купували їх дорожче: КНП «Міська клінічна лікарня № 21 ім. проф. Є.Г.Попкової» (Дніпро) – по 730 тис грн., КНП «Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр» – по 780 тис грн., Відділ охорони здоров’я Чорноморської міської ради Одеської області – по 850 тис грн.

  • ТОВ «Ксенко» Оксани Грейц за 32,69 млн грн. поставить 10 приліжкових моніторів пацієнта PVM-4763 (Японія) по 310 тис грн., два ультразвукові діагностичні сканери Samsung HM70A (Корея) по 1,30 млн грн., десять шприцевих інфузійних насосів Aitecs 2016 по 53 тис грн. і десять – SEP-21S (обидві моделі – Литва) по 79 тис грн, а також 22 апарати штучної вентиляції легень Hamilton C3 (Швейцарія) у різній комплектації.

Зокрема 13 звичайних апаратів коштують по 1,10 млн грн., вісім із капнографом – по 1,26 млн грн., а один для дорослих, дітей та новонароджених із функцією СО2 – 1,36 млн грн.

Нещодавно ТОВ «Львівенергозбут» купило апарат Hamilton C3 за 975 тис грн., а КНП «Київський центр трансплантації кісткового мозку» – за 1,01 млн грн. Це десь на 10% дешевше від найнижчої з вищеназваних цін, але комплектація цих апаратів невідома.

Після публікації до «Наших грошей» надійшов лист від компанії «Ксенко». У ньому повідомляється, що фірма не піднімала і не піднімає ціну після початку епідемії коронавірусу. А різницю цін пояснюють наступним:

«Справа в тому, що імпортне медобладнання закуповується в іноземній  валюті  (долар,  євро),  а  продається  в  Україні  в  національній  валюті.  Вартість медобладнання в гривнях вираховується виходячи з курсу валют на міжбанку станом на дату подачі тендерних пропозицій.

Зазначаємо,  що  згідно  нашого  прайс-листа,  вартість  апарату  ШВЛ  Hamilton  C3 складає 35900 євро.

Станом  на  дату  подачі  тендерних  пропозицій  по  тендеру  КНП  “Київський  центр трансплантації  кісткового  мозку”  (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-02-12-000889-a)  курс євро складав близько 28 гривень за 1 євро. Відповідно, нами було запропоновано ціну в 1,0058 млн  гривень.  А  в  тендері  Департаменту  охорони  здоров’я  Дніпропетровської  облради  ми запропонували це ж обладнання по ціні 1,09675 млн гривень за одиницю, оскільки курс євро на міжбанку вже був близько 30,6 гривень за 1 євро.

Щодо закупівлі апарату ШВЛ Hamilton C3 по ціні в 975 тис. гривень повідомляємо наступне.  ТОВ  «Львівенергозбут»  потребувало  терміново  закупити  зазначене медобладнання, а всі процедури від 1 млн гривень в цій компанії повинні проводитися через довготривалі внутрішні процедури. Тому керівництво ТОВ “Ксенко”, як виключення, прийняло рішення знизити ціну, відмовившись від частини прибутку, щоб піти назустріч замовнику.

Окремо  хочемо  наголосити,  що  компанія  “Ксенко”  створила  найбільшу  в  Україні сервісну  службу  з  23  інженерів,  найбільшу  навчальну  групу  з  7  клінічних  експертів  та  8 медичних  консультантів.  Без  цієї  команди  висококваліфікованих  спеціалістів  було  б неможливим ефективне використання медичного обладнання в лікарнях, зокрема апаратів ШВЛ, про які так багато останнім часом розмов. І саме на утримання цієї команди йде значна частина  прибутку  з  продажу  медобладнання,  оскільки  одна  з  головних  цілей компанії “Ксенко” – це зміна філософії надання медичної допомоги в Україні з застарілої на сучасну. Окремо підкреслимо, що апарати ШВЛ Hamilton входять до п’ятірки кращих у світі, але ми їх продаємо по найнижчій ціні серед аналогів такого ж рівня і класу. При цьому, на сьогоднішній день китайські апарати ШВЛ, які активно закуповуються лікарнями і які, м’яко кажучи,  не  настільки  ефективні  при  лікуванні  вірусних  пневмоній,  продаються  по  ціні апаратів ШВЛ Hamilton та навіть дорожче!»

  • ТОВ «Білімед» Ярослави Тарасюк за 7,57 млн грн. поставить два апарати штучної вентиляції легень Maquet SERVO-i (Швеція) по 2,40 млн грн. та 73 кисневих концентратори Canta HG5-WN-NS (Китай) на 10 л на хвилину по 38 тис грн.

КНП «Міська клінічна лікарня швидкої та невідкладної медичної допомоги ім. проф. О.І. Мещанінова» (Харків) днями купило апарати SERVO-i дещо дорожче – по 2,50 млн грн.

Ціни кисневих концентраторів серії HG на 10 л на хвилину на торгівельній платформі «Alibaba» від їхнього виробника сягають максимум $800, або 23 тис грн. без доставки.