«Білоцерківські» за 1,2 мільярда поставлятимуть харчі солдатам половини України
25.03.2020   //   1330 Переглядів

Міністерство оборони України у лютому-березні за результатами тендерів уклало сім угод із трьома компаніями про забезпечення військовослужбовців продуктами харчування за каталогом на загальну суму 1,58 млрд грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

ТОВ «Преміум Компані» за 1,20 млрд грн. поставлятиме продукти у половину областей України, а саме Закарпатську, Житомирську, Львівську, Рівненську, Волинську, Івано-Франківську, Чернівецьку, Полтавську, Сумську, Чернігівську, Київську та Черкаську по 69,36-70,98 грн. за комплект. Крім того, ТОВ «Фуд-Кук» за 201,72 млн грн. замовили продукти для Донецької області по 70,50 грн. за комплект, а ТОВ «Ок Ленд Фуд» за 185,82 млн грн. – для Харківської та Луганської областей по 72,96 грн. за комплект.

Це дорожче за ціни для інших областей від «Військторгсервісу» Міноборони у 67,20 грн. і від ТОВ «Рейтен Компані» у 66,78 грн. Однак ціна від ТОВ «Сеплай» знаходиться майже на цьому ж рівні – 70,98 грн., а ціна від ТОВ «Понтем Експрес.УА» вища – 74,52 грн.

Водночас усі ціни цього року нижчі за торішні ціни для армії від ТОВ «Військсервіс-Волонтер» і ТОВ «Преміум Фінанс Груп» у 84,42-85,08 грн. Ці дві фірми представляли так звані групи «генерал-єнакіївських» та «білоцерківських», які були найбільшими отримувачами підрядів на харчування солдат за часів Януковича і Порошенка.

  • За каталогами, картопля від «Преміум Компані» коштує 10-11 грн./кг, а від «Фуд-Кук» і «Ок Ленд Фуд» – 12 грн./кг. У січні в супермаркетах її у середньому продавали в роздріб дещо дорожче – по 12,51 грн./кг.
  • Морква від трьох фірм обійдеться у 8 грн./кг. Це трохи вище від цін у супермаркетах.

Первинна сума угод була на 10% нижчою від загальної очікуваної вартості закупівель.

Новачки «Преміум Компані», «Фуд-Кук» і «Ок Ленд Фуд» принесли банківські гарантії, які були видані в один день 10 січня в одному АТ «РВС Банк» одним посадовцем банку.

Столичною фірмою «Преміум Компані» Лесі Захарової з Білої Церкви керує Микола Дешпетко. Раніше він керував вищезгаданим торішнім постачальником армії «Преміум Фінанс Груп» із «білоцерківських». Також Дешпетко очолював ТОВ «Укрпродакорд ОР» із групи «білоцерківських». Крім того, особа з такими ПІБ була офіцером Нацгвардії.

Нині засновником і директором дніпровської «Фуд-Кук» є Олена Безимянна, а раніше була Тетяна Волошина. Фірма прописана в одному будинку з ТОВ «Київпродсервіс» Ольги Ларіної на чолі з Олександром Плюхіним, яке виробляє страви для сухпайків.

На тендері фірму за довіреністю представляв Валентин Даниленко, колишній партнер Ларіної по «Київпродсервісу». Екс-директорка «Київпродсервісу» Маргарита Медведева також керувала ТОВ «Дніпрпродсервіс» Наталії Миронович. Зараз воно записане на «Donnea Business Lp» (Британія), а бенефіціаром є директор Торніке Хуцишвілі з Грузії.

Столичною «Ок Ленд Фуд» володіє і керує Наталія Бабич. Раніше компанія мала назву «Ок Ленд» та займалась нерухомістю, а її засновником і директором був Рустам Агаєв.

Вона вперше отримала підряд Міноборони, але раніше, у 2019 році отримала підрядів лікарень, інтернатів, освітян, Нацгвардії, поліції та інших замовників на 61,83 млн грн.