Лікарі Харкова через коронавірус відписали 10 мільйонів на апарати для вентиляції легень
20.03.2020   //   518 Переглядів

КНП «Міська клінічна лікарня швидкої та невідкладної медичної допомоги ім. проф. О.І. Мещанінова» Харківської міської ради 18 березня уклало угоду з ТОВ «Білімед» про закупівлю апаратів штучної вентиляції легенів на 10,00 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Лікарі замовили 4 апарати штучної вентиляції легень SERVO-i загального призначення для інтенсивної терапії виробництва «Maquet» (Німеччина) по 2,50 млн грн. за комплект.

Склад комплекту невідомий, бо специфікація містить лише модель і ціну за комплект.

Раніше апарати штучної вентиляції легень Maquet SERVO-i у невідомій комплектації можна було знайти у відкритому продажу за ціною від 300 тис грн. Але зараз вони не в наявності, що може пояснюватись ажіотажним попитом через епідемію коронавірусу.

Утім, тендерні ціни до епідемії коронавірусу були на рівні нинішньої закупівлі. Так, у серпні 2019 року ДУ «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України» купила 16 апаратів SERVO: Базовий блок SERVO-i по 2,40 млн грн., що трохи дешевше від нинішньої ціни. А в жовтні 2018 року КЛПУ «Міський онкологічний диспансер м. Краматорська» замовило один дорожче – за 2,65 млн грн.

Гарантійний строк на апарати становить рік, а строк оплати – місяць після поставки.

«Білімед» Ярослави Тарасюк пов’язаний з групою братів Германа і Володимира Фісталів.

Апарати придбали без торгів та оприлюднили договір у «Прозорро». У ньому сказано, що він укладений відповідно до змін, внесених у закон «Про публічні закупівлі» законом 530-IX від 17 березня щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19, а також до постанов Кабміну та Харківської міськради про виділення коштів із резервного фонду.

Нагадаємо, 17 березня Верховна Рада України вивела з-під дії закону «Про публічні закупівлі» закупівлі для запобігання поширенню, локалізації та ліквідації спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби COVID-19. Перелік таких товарів, робіт чи послуг і порядок їх закупівлі затверджуються Кабміном. За результатами такої закупівлі замовник оприлюднює у «Прозорро» договір з усіма додатками, а також звіти про укладений договір і виконання договору. У разі недотримання вимог щодо публікації таких звітів винні особи притягаються до відповідальності відповідно до закону.