Суд на 25 тисяч оштрафував головного митника Долини за $4,5 тис хабаря за розмитнення тканин
19.03.2020   //   581 Переглядів

Долинський райсуд Івано-Франківської області призначив 25,5 тис грн. штрафу начальнику митного поста «Долина» Сергію Гаєвському, якого у серпні 2019 р. затримали під час отримання $4500 хабаря. Про це пише «Курс» з посиланням на вирок суду від 11 березня.

Як повідомляло видання, Гаєвський вимагав хабар за вигідні умови розмитнення тканин. Під час одержання хабаря в розмірі $4500 Гаєвський був затриманий військовою прокуратурою Київського гарнізону спільно з Київським теруправлінням ДБР.

Тоді йому інкримінували ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України, що карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років із конфіскацією майна.

Втім 24 лютого 2020 р. начальник першого відділу військової прокуратури Київського гарнізону старший лейтенант юстиції Ярослав Килівник змінив кваліфікацію обвинувачення з ч. 3 ст. 368 (Прийняття неправомірної вигоди) на значно м’якше – ч. 2 ст. 3692 КК України (Зловживання впливом).

24 лютого обвинувальний акт за зміненим обвинуваченням затвердив заступник військового прокурора Центрального регіону України майор юстиції Кравченко Р. А.

У матеріалах судової справи йдеться, що Гаєвський у липні 2019 року поблизу АЗС «Окко» в Долині отримав від підприємця $2000 за вплив на прийняття рішення головними державними інспекторами митного поста «Долина».

Інспектори мали не змінювати митну вартість товару ПП «ВестБудТорг Груп», не змінювати визначеного вказаним підприємством коду класифікації товару, не затягувати процедуру проведення митних формальностей та не проводити додаткових митних формальностей під час оформлення тканин «ВестБудТорг Груп», які ввозяться в Україну двома автомобілями.

17 серпня Гаєвський поблизу АЗС отримав від підприємця ще $2500 за наступну машину з тканинами.

6 березня 2020 р. Сергій Гаєвський уклав угоду про визнання винуватості з прокурором.

В суді обвинувачений визнав свою провину і підтвердив добровільність укладення угоди про визнання вини.

В результаті суд затвердив угоду про визнання винуватості і визнав Сергія Гаєвського винним у «зловживанні впливом» та призначив штраф у розмірі 25 500 грн.

Заставу в розмірі 1,92 млн грн., яку вносили за Сергія Гаєвського, повернули заставодавцю.