Начальник митниці-хабарник домовився з прокурором про свободу за штраф, вчетверо менший від хабара
18.03.2020   //   504 Переглядів

Долинський районний суд Івано-Франківської області присудив начальнику митного поста «Долина» Сергію Гаєвському, якого у серпні 2019 року затримали на отриманні хабара, покарання у вигляді 25,5 тис грн. штрафу.

Про це пише видання «Курс» з посиланням на вирок суду від 11 березня.

У матеріалах судової справи йдеться, що Сергій Гаєвський 8 липня 2019 року поблизу АЗС «Окко» в Долині отримав від підприємця $2000 за вплив на прийняття рішення головними державними інспекторами митного поста «Долина».

Інспектори мали не створювати штучні перешкоди ПП «ВестБудТорг Груп», а саме не змінювати митну вартість товару та вказаний код класифікації товару, не затягувати процедуру проведення митних формальностей та не проводити додаткових митних  заходів під час оформлення тканин ПП «ВестБудТорг Груп», які ввозилися на митну територію України двома автомобілями.

17 серпня Гаєвський поблизу АЗС отримав від підприємця ще 2500 доларів за наступну машину з тканинами. Тоді ж він був затриманий військовою прокуратурою Київського гарнізону спільно з Київським теруправлінням  Державного бюро розслідування.

Тоді йому інкримінували ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України, що карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років із конфіскацією майна.

Втім 24 лютого 2020 року начальник першого відділу військової прокуратури Київського гарнізону старший лейтенант юстиції Ярослав Килівник змінив кваліфікацію обвинувачення на значно м’якше – ч. 2 ст. 3692 КК України (Зловживання впливом).

24 лютого обвинувальний акт за зміненим обвинуваченням затвердив заступник військового прокурора Центрального регіону України майор юстиції Русланом Кравченко.

6 березня 2020 р. Сергій Гаєвський уклав угоду про визнання винуватості з прокурором.

В суді обвинувачений визнав свою провину і підтвердив добровільність укладення угоди про визнання вини.

В результаті суд затвердив угоду про визнання винуватості і визнав Сергія Гаєвського винним у «зловживанні впливом» та призначив штраф у розмірі 25 500 грн. Він також зобов’язав повернути 1,92 млн грн. застави.

На сайті ДФС в Івано-Франківській області начальником митного посту «Долина» вказаний Гаєвський. В січні цього року, вже після затримання з хабарем, він на посаді начальника посту задекларував 132 тис грн.. компенсації за невикористану відпустки.