«СЕТАМ» тимчасово очолив «сетамівський» зберігач майна
17.03.2020   //   690 Переглядів

Міністерство юстиції з 13 березня 2020 року призначило Олександра Мамро виконуючим обов’язки гендиректора державного підприємства «СЕТАМ». По це стало відомо з сайту ДП.

За даними Єдиного реєстру декларацій, у січні 2020 року подавав декларацію кандидата на посаду заступника директора ДП «Укрспирт».

За даними системи Youcontrol, із серпня 2019 р. по січень 2020 року Олександр Мамро був ФОПом з основним видом діяльності «діяльність у сфері права». Має податковий борг 66,08 грн.

З 2013 р. до 23 грудня 2019 року новий очільник СЕТАМу з короткими перервами був керівником та засновником ТОВ «Юридична компанія «Тріпл сі», що спеціалізується на комплексному обслуговуванні кредиторів у сфері стягнення заборгованості. 2016 року ФГВЛ залучав цю компанію в якості юридичного консультанта при виведенні неплатоспроможного банку з ринку або ліквідації банку.

Як прокоментував Мамро «Нашим грошам», «переданий ФГВЛ в роботу портфель боржників не мав перспектив, тому, витративши три місяці та отримавши збитки, припинив співробітництво».

Перед приходом на держслужбу Мамро продав майнові права в «Тріпл сі» Ірині Шаланській – колишній цивільній дружині, екс-працівниці Департаменту законодавства про правосуддя Мін’юсту.

Станом на 2018 рік Мамро фігурує як зберігач майна під час торгів на СЕТАМ, продавцем на цих торгах виступає Бориспільський міськрайонний відділ державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Мін’юсту. Зі слів Мамро, він був зберігачем майна, оскільки він же був і стягувачем у цьому виконавчому провадженні, і був зацікавлений у його збереженні. Оскільки будинок, на який звернено стягнення, не охоронявся, державний виконавець передав його Мамро на зберігання, щоб були законні підстави найняти охорону та забезпечувати цілісність будинку.

Ще раніше Мамро працював у  ТОВ «Євро лізинг» і ТОВ «Автосток» з орбіти бізнесмена Сергія Боярина. Був, зокрема, начальником юридичного управління стягнення заборгованості, повернення об’єктів лізингу.

У 2004-2009 роках працював у податковій міліції в юридичному відділі. Переважна більшість справ стосувалася стягнення податкового боргу та фіктивного підприємництва.

Згідно декларації нового очільника СЕТАМ, протягом останніх кількох років він став власником низки дорогої нерухомості вартістю у понад 3 млн грн, частину якої придбав на прилюдних торгах. Зокрема, йдеться про квартиру площею 259 кв.м у с. Чайки Київської області, землю у с.Романків Київської області (придбана на торгах СЕТАМ, суди щодо права власності тривають досі, боржник оскаржив торги). Також Мамро задекларував два автомобілі: «Seat leon» 2011 року випуску, куплений 2018 року за 143,2 тис. грн та «Vоlkswagen Touareg» 2015 року вартістю 561,8 тис. грн (сума договору, зі слів Мамро, була  в еквіваленті $28 тис). Останню автівку Мамро купив по договору з відкладною умовою у своєї колишньої компанії ТОВ «ЮК «Тріпл Сі».

Також очільник СЕТАМу задекларував за 2019 рік 3,2 млн грн доходів від відчуження нерухомого майна. Джерелами доходу вказав Юрія Павленка, Світлану Гриненко та компанію «ПП Сакура С7» Павла Жинжикова.

3,7 млн. грн Мамро вказав як дохід від зайняття підприємницькою діяльністю. Зокрема, 2,15 млн грн він отримав від ТОВ «Сучасні АйТі Технології», зареєстровану на офшорку із Сейшел «Міаранда бізнес ЛТД». За даними судового реєстру, компанія входить до групи компаній «МУК», яка постачала обладнання до ДП «Центр державного земельного кадастру» та Державної міграційної служби. За версією слідства, це обладнання раніше використовувалось у зарубіжній країні, де було списане як застаріле, а потім ввезене на митну територію України як комплектуючі контрабандним шляхом рядом посередницьких структур, серед яких, власне, «МУК». Мамро, з його слів, надавав «Сучасним АйТі Технологіям» юрпослуги  зі стягнення заборгованості по одному з їхніх контрагентів.

900 тис. грн очільник СЕТАМу отримав від ТОВ «Стандарт девелопмент», яка, за даними системи Youcontrol, входить до групи родини Віталія та Ольги Бортів. Основним напрямком діяльності компаній групи є будівництво. Одним із співвласників цього ТОВ є Роман Іваненко із с. Бобриця Київської області – колишній керівник Мамро по компанії «Євро лізинг» та колишній партнер по «ЮК «Тріпл сі». Також Іваненко є сусідом Олександра Мамро у Бобриці. Новий очільник СЕТАМу у цьому селі почав скуповувати землю: одну ділянку – за власні кошти, ще кілька – за позичені.  1,4 млн грн у 2017 році новому очільнику СЕТАМ позичила дружина Романа Іваненка Ольга Іваненко. Ще 581,4 тис. грн Мамро отримав від другої компанії з групи родини Борт –  АТ «ЗНВЛІФ Ю Ді Джи».

Решта зароблених сум були значно скромнішими. Так, від ТОВ «Будівельно-транспортне підприємство» Мамро задекларував 63,6 тис. грн, від ТОВ «Дженерал трейдинг» – 11 тис. грн, від ТОВ «ЮК Л-Про» – 2,4 тис. грн.

СЕТАМ – система електронних торгів арештованим майном, яка має непрозорий процес верифікації та допуску до участі в торгах покупців, не дає публічної інформації про учасників і поданої такими учасниками документації – як до, так і після торгів. Має поганий опис лотів на сайті. Все це дає можливість зловживань.

Донедавна СЕТАМ очолював Віктор Вишньов, який визнає себе старим товаришем Андрія Довбенка, якого за часів, коли міністром юстиції був Павло Петренко, у ЗМІ називали «смотрящим за Мін’юстом». Коли ж у міністерство прийшов новий міністр Денис Малюська, прізвище Довбенка почали пов’язувати із Агентством з розшуку та менеджменту активів (АРМА).

У лютому 2020 року Кабмін передав СЕТАМ зі сфери управління Мін’юсту до сфери управління Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА). Однак після скандалів з сумнівними продажами активів, зокрема, «армівських» СЕТАМ у грудні 2019 р. повернули до сфери управління Мін’юсту, при цьому, міністр юстиції Малюська анонсував зміну керівництва ДП.

У лютому 2020 року Віктор Вишньов подав заяву про добровільне розірвання контракту із ним як керівником ДП «СЕТАМ». Зі слів Вишньова, рішення було «обоюдно-добровільне». Замість Вишньова тимчасовим очільником ДП став його заступник, а також довірена особа на виборах 2019 року Микола Писанчин. Поки Єдиний реєстр декларацій не містить декларації Писанчина перед звільненням.

 

Аліна Стрижак, «Наші гроші»